Arama Yapın

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da üniversite eğitimi almak, akademik ve kariyer olanaklarının yanı sıra birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Ukrayna’da eğitiminiz süresince Rusça ve Ukraynaca seviyenizi anadiliniz seviyesine çıkaracak, güçlü ve garantici sovyet eğitim sisteminde öğrenim görerek global ve lokal firmalar tarafından aranan eleman olacaksınız. Üstelik Ukrayna’da üniversite eğitimi almak, Türkiye, Kıbrıs ve Avrupa ülkesinde üniversite eğitimi almaktan daha ekonomik ve istediğiniz bölümde okuma şansına sahipsiniz!

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi Almak Neden Önemli?

Ukrayna eğitim sistemi Sovyetler Birliği’nin temelini oluşturmaktaydı. Sovyetler Birliği’nin parladığı dönemlerde çoğu buluş ve teknolojik ilerlemeler Ukrayna Sovyet Sosyalist Cumhuriyetinde gerçekleşmekteydi. Ukrayna ve Rusya’da eğitime verilen önem Sovyetler Birliğini ileriye taşımaktaydı. Bunlara en büyük örnek, dümyada hala faaliyette olan Antonov firmasına ait dünyanın en büyük uçağı olan AN-225 Mriya, Ukrayna yapımıdır. Antonov firması merkezi ise günümüzde Kiev’de bulunmaktadır. Bunlara verilebilecek bir diğer örnek ise, oda boyutlarında diye bahsedilen bilgisayarların Avrupa’da ilk Kiev’de üretilmesi ve ilk Amerikan bilgisayarlarının Avrupa’da ilk olarak Kiev üniversitelerine getirilmesidir. Bunlar gibi verilebilecek sayısız örnek Ukrayna eğitim sisteminin özetidir. Günümüzde Ukrayna’da okuma yazma oranı yüzde 100 olup, yüksek lisans yapmış topluluk genel halkın yüzde 40’ını oluşturmaktadır.

Son derece temelli ve kaliteli eğitimin yanı sıra sizi rakiplerinizin önüne taşıyacak en büyük etken Rusça dili mezuniyetinizde sizin anadiliniz olacak ve İngilizce de bilmeniz halinde Amerika Birleşik Devletleri’nden Japonya’ya kadar bir alanda dilediğiniz halkla istediğiniz konuda anlaşabileceksiniz. Bunun rahatlığını ve zevkini yaşıyor olmanız sadece size bir katkı sağlamayacak, şirketinizde de joker eleman olacaksınız.

Ukrayna’da Üniversite Eğitiminin Avantajları Neler?

Ukrayna’da Rusça eğitim aralar mezuniyetinizin ardından profesyonel yaşamınızda Türkiye ve birçok ülkede iş bulabileceğiniz bir iş sahası yakalayacaksınız. Eğer kariyerinize Türkiye’de devam etmek isterseniz bu artı size görevde yükselme ve maaş olarak geri dönecektir. Bu, devlet memuru olsanız dahi bir getiri sağlar.

Rusça’nın profesyonel yaşamları getirilerilerinin yanı sıra sosyal hayatta geniş bir çevreniz olacak. Aynı dilden konuşabileceğiniz Türkmen, Belaruslu, Rus, Ukraynalı, Moldovalı, Gürcü, Azeri, Tatar, dünyanın farklı bölgelerinden gelmiş bir çok arkadaş edineceksiniz. Bu arkadaşlarınız ile farklı kültürleri tanıyacak, ufkunuzu açacaksınız.

Sovyetler Birliği döneminde birliğin lokomotifi olan Ukrayna’nın eğitim sistemi hala güçlüdür ve günümüzde dünyanın bir çok kritik görevinde, bilim, sanat ve sport alanlarında tanınmış ve ünlü isimler bu sistemden mezun olmuştur. Türkiye’de aldığınız eğitimden çok farklı bir ortamla karşılaşmaya hazır olun. Örneğin bilgisayar mühendisliği öğrencisisiniz ve haftalık kredisi 1 olan milli güvenlik dersinde “nükleer santrallerde acil durumda bilgisayar sistemlerine nasıl müdahale edilir”, konulu dersler ve alışık olmadığınız eğitimler alacaksınız. Ukrayna ve sovyet eğitim sisteminin günümüzde hala geçerli ve etkili olmasının temel sebebi eğitim sisteminin temellerinden kaynaklanmaktadır.

Ukrayna’da aldığınız üniversite eğitimi sonrasında eğer Türkiye’de bir devlet kurumunda çalışmak isterseniz Yüksek Öğretim Kurumu tarafından diplomanızın onaylanması ve denklik belgenizi almanız gerekmektedir. Erkek mezunlar için ise YÖK denkliği askerlik için gereklidir. Ukrayna’dan Igor Skorsky Kiev Politeknik Enstitüsü, Kiev Taras Şevçenko Üniversitesi, Harkov Karazin Üniversitesi ve Sumy Devlet Üniversitesi, 2016 yılında YÖK tarafından ilan edilen yüksek öğretim kanununda belirtilen dünya üniversiteler sıralamasında ilk 1000’de olduğundan dolayı bu üniversitelerden mezun olmuş öğrencilerimiz denkliklerini kolayca alabilecekler.

Genel olarak bölümlerden bahsetmek gerekirse Igor Skorsky Kiev Politeknik Enstitüsü, Harkov Karazin Üniversitesi ve Sumy Devlet Üniversitesinde mühendislik ve diğer sayısal bölümler bulunmaktadır. Sumy Devlet Üniversitesi ve Harkov Karazin Üniversitesinde mühendislik alanlarının yanı sıra tıp, eczacılık, diş hekimliği gibi Türkiye’den talep gören alanlar bulunmaktadır. Kiev Taras Şevçenko Üniversitesinde ise dil bilimleri, hukuk gibi sözel alanlar bulunmaktadır.

Ukrayna’da üniversite eğitimi almanın en büyük avantajı olarak sizlere sunabileceğimiz Türkiye’ye bir devlet üniversitesinde eğitiminin getirdiği maliyetin yarısına Ukrayna’da okuyor olabilmenizdir. Vakıf üniversiteleri ve Kıbrıs kıyaslamasını yapmak bile anlamsız. Ukrayna üniversitelerinde eğitim harçları yıllık 1000 dolar ila 2800 dolar arasında değişmektedir. Yurtlar yıllık 300 dolar dolaylarındadır. Aylık yeme, içme ve ulaşım gibi tüm harcamalarınız maksimum 250 dolar olacaktır. Yani okul harcınız dışında her şey için aylık 1000 lira gibi bir masrafınız olacak. Eğer yurtta değil de evde kalmak istiyorsanız, Kiev’de ev kiraları 250-350 dolar arası, Sumy’de ev kiraları 200-600 dolar arası, Odessa’da ev kiraları 300-400 dolar arası değişmektedir. Evlerin tümü eşyalı olup ev kirası dışında herhangi bir masrafınız olmayacak. Tek başınıza ev tutacak ekonomik gücünüz yoksa, Türkiye’den arkadaşınız ile gelirseniz ya da bir ev arkadaşı bulursanız son derece ekonomik şekilde ev rahatını yaşayabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ: Ukrayna’da Eğitim Prosedürü

DETAYLI BİLGİ: Ukrayna Rusça hazırlık sınıfları peket programı

DETAYLI BİLGİ: Ukrayna’da Eğitim kategorisi

DETAYLI BİLGİ: Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Ukrayna’da üniversite eğitimi almak için ihtiyacınız olan tek şey lise diploması. Hangi lise türünden ya da alandan mezun olduğunuza bakılmıyor. Gerekli belgeler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz fakat liseden mezun olduğunuz andan itibaren karar aşamasında eğer bir pasaportunuz yoksa ya da pasaport süreniz 2 yıldan az ise bir pasaport başvurusu yapmanızı tavsiye ediyoruz. Pasaport dışındaki belgeleriniz hemen temin edilebilir belgeler fakat pasaportun elinize ulaşması zaman alıyor. Bu da tüm işlemlerin başlatılmasını geciktiriyor. Belgelerinizin ise Ukrayna’daki eğitiminizin aksamaması için danışmanlarımız tarafından aksi belirtilmedikçe ağustos ayının sonuna kadar elimize ulaşması gerekiyor. Belgelerinizin elimize ulaştığı anda işlemleriniz başlatılacak, Ukrayna’daki üniversiteniz ile temasa geçilip davetiyeniz, ardındna vizeniz alınıp Ukrayna’daki üniversite hayatınıza başlayabileceksiniz. Babil Eğitim, Ukrayna’daki eğitim hayatınız boyunca size gereken tüm desteği verecektir.

Ukrayna’da Nasıl Geçinirim?

Ukrayna’ya üniversite ya da dengi bir eğitim kurumu davetiyesiyle geldiğiniz ve öğrenci vizesi ile giriş yaptığınız takdirde Ukrayna sınırları içerisinde çalışmanız yasaktır. Bu nedenle Ukrayna’daki eğitiminizin Türkiye ya da başka bir kanal üzerinden finanse edilmesi gerekiyor. Ukrayna’da resmi olarak çalışıp yaşamınızı sürdürebileceğiniz bir yasal yol yok.

Ukrayna’da Nerede Kalacağım?

Üniversite kaydınızın yapıldığında yurt kaydınız da yapılmaktadır. Ukrayna sınırları içerisine girdiğiniz anda yurda yerleşebileceksiniz. İleriki zamanlar da evde yaşama isteğiniz olursa dilediğiniz an yurttan çıkabilirsiniz. Fakat bu konuda belirtilmesi gereken bir başka husus yurt kaydınızın zorunlu olduğu durumudur. Ukrayna’da öğrenci olduğunuz süre boyunca bir oturma izni alacaksınız. Bu oturma izninin kayıtlı olduğu bir adres gerekiyor. Yurt adresiniz sizin daimi adresiniz oluyor. Eve çıktığınız anda adresinizi resmi kanallar vasıtasıyla evinize aldırabilirsiniz fakat ilk etapta yurt kaydınız kesinlikle gereklidir.

Ukrayna’da Hastalanırsam Ne Olacak?

Ukrayna’ya gitmeden önce Babil Eğitim tarafından Ukrayna’daki özel bir sigorta şirketi tarafından sigortalanacaksınız. Bu sigorta bir yıl boyunca herhangi bir hastalık ya da kaza durumunda size her türlü olanağı sağlayacaktır. Eğitim gördüğünüz süre boyunca bu sağlık sigortası yenilenecektir. Sigorta olmaması gibi bir durum sözkonusu olamaz. Zaten resmi makamlar ve okul kaydınız esnasında okulunuz tarafından sigortalandığınızı gösterir belge istenmektedir.

Ukrayna’da Öğrenci Olmak

Ukrayna’da öğrenci olmak, medeniyet ve yeşillik arasında yaşamaktır. Metro’dan inerken “inenlere öncelik veriniz” anonsu yapılmaz, günün ya da gecenin istediği saatte istediğiniz yerde gezebilir, istediğiniz parkta oturabilirsiniz. Yabancı olduğunuz için ülkenin sovyet geçmişi olduğundan diğer eski sovyet ülkelerinde olduğu gibi kesinlikle ayrım görmez ve herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yurtta kalıyosanız okulunuz genellikle yürüme mesafesinde olacak ve toplu ulaşımı kullanmanıza gerek kalmayacak. Öğrenci dostu toplu ulaşımla istediğiniz yere zaten erişiminiz olacak. (Kiev’de metro 50 kuruş, otobüs 40 kuruştur.)

Babil Egitim Olarak Ögrencilerimize Ne Sunuyoruz?

Ukrayna’da ya da genel olarak yurtdisinda üniversite egitimi almak isteyen ögrencilerimizi, ögrencimize en uygun ülkeyi, sehri, üniversiteyi ve bölümü bulmak ve beraber kararlastirmak için en yakin ofisimize bekliyoruz. Ögrencilerimize beraber karar alip en uygun karari verdikten sonra ögrencilerimizden aldigimiz tüm evraklari isletip, tercümeletip, Ukrayna üniversitelerinden aldigimiz davetiye ve diger evraklarla birlikte ögrenci vizesini alip Ukrayna’da egitime baslatiyoruz. Bu esnada ögrencimize gerekli tüm destek, bilgi ve Ukrayna’da havalimaninda karsiladigimiz andan itibaren tüm yardim ve bilgi ögrencimize saglanacak, evraklari teslim aldigimiz günden, diploma törenimize kadar ögrencilerimizle beraber olacagiz.

Ukrayna’da üniversite egitimi, Ukrayna üniversiteleri ve Ukrayna’da okumak ile ilgili akliniza takilan tüm sorular için iletisim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 9 Eylül 2017, Düzenleme: 9 Eylül 2017, 21:33
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Avrupa'da hem ekonomik hem de İngilizce eğitim almak istiyorsanız sizi Polonya üniversitelerine bekliyoruz. Polonya'da üniversite eğitimi almak size hem kariyerli bir yaşam hem de zaman ve paradan tasarruf sunuyor.
Yurtdışında Üniversite
Ukrayna'da üniversite eğitimi almak neden mantıklı? Ekonomik şartlarda ve sadece lise diploması ile ilk 500'deki Ukrayna üniversitelerinde üniversite eğitimi almak size cazip geliyor mu?
Yurtdışında Üniversite
Avusturya'da hem prestijli, hem dünya sıralamaları çok yüksek, hem de kaliteli üniversitelerde ekonomik koşullarda üniversite okumak ister misiniz?
Yurtdışında Üniversite
Macaristan'da hem Türkiye ve Kıbrıs'tan daha ekonomik koşullarda, hem YÖK denkliği ile, hem de Avrupa'nın ortasında üniversite okumak ister misiniz?
Yurtdışında Üniversite
Kanada'da üniversite eğitimi almak, Kanada üniversiteleri ve öğrencimizin Kanada'da neden eğitim alması gerektiği konuları...
Yurtdışında Üniversite
İngiltere'de üniversite eğitimi almak, getireceği maliyet, İngiltere'de yaşam ve öğrencinin üniversite yaşamı sonrası profesyonel yaşamına katkıları.
Yurtdışında Üniversite
Dünyanın en yaşanası ülkelerinden Avustralya'da üniversite eğitimi almak ister misiniz? Üniversite programlarına kabul kolaylıklarına karşı sizden sadece bir İngilizce yeterlilik belgesi isteniyor!
Yurtdışında Üniversite
Amerika'da üniversite eğitimi ve getirdiği prestij, uluslararsı diploma, iş ve kariyer garantisi. Üstelik sanıldığı kadar zor değil!
Yurtdışında Üniversite
Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

SON EKLENENLER

UKRAYNA’DA ECZACILIK OKUMAK Ukraynda eczacılık okumak çok daha rahat artık sadece lise diploması ile okuma fırsatı doğmuştur. her hangi bir sınava tabi tutulmadan Ukraynada eczacılığı okuyabilirsiniz . Ukraynada eczacılık okumak bir diğer fırsatı ise dil seçeneğidir yani öğrenci isterse İngilizce eğitimini alacak isterse Rusça eğitimi alabilmektedir yani dil seçenekleri mevcuttur. UKRAYNA’DA ECZACILIK OKUMAK Diğer yandan […]

Türkiye’de iki yıllık  ön lisans mezunları Ukrayna’da  dört yıllık lisans eğitimine tamamlayabilmektedir . Türkiyede iki yıllık diş protez bitiren bir öğrenci Ukraynda 3 . sınıftan başlayabilmektedir. yanı her hangi bir sınava tabi tutulmadan dikey geçiş sınav stresini yaşamadan direk 3.sınıftan başlayabilirsiniz . ÖN LİSANS MEZUNLARI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR 1-ÖN LİSANS DİPLOMASI 2-ÖN LİSANS TRANSKİRİPİ 3-DOĞUM […]

Ukrayna’da doktorluk  okumak için sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz.Sadece gerekli evrakları hazırlayıp başvurunuzu yapabilirsiniz.   UKRAYNA’da DOKTORLUK  OKUMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR 1-LİSE DİPLOMASI 2-TRANSKRİP 3-DOĞUM -A- BELGESİ 4-SAĞLIK RAPORU 5-PASAPORT 6-24 ADET VESİKALIK RESİM NOT: Bütün evraklar apostillenecek   UKRAYNA’da DOKTORLUK OKUMAK Bu evrakları hazırladıktan sonra Ukrayna  milli eğitim onay başvurunuz yapılır onay […]

Ukrayna’da diş hekimliği okumak için sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz.Sadece gerekli evrakları hazırlayıp başvurunuzu yapabilirsiniz.   UKRAYNA’da DIŞ HEKİMLİĞİ OKUMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR 1-LİSE DİPLOMASI 2-TRANSKRİP 3-DOĞUM -A- BELGESİ 4-SAĞLIK RAPORU 5-PASAPORT 6-24 ADET VESİKALIK RESİM NOT: Bütün evraklar apostillenecek   UKRAYNA’da DIŞ HEKİMLİĞİ OKUMAK Bu evrakları hazırladıktan sonra Ukrayna  milli eğitim […]

 UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİ VE UKRAYNA’DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ                                                                                                    […]

                            UKRAYNA’NIN TÜM  ÜNİVERSİTELERİ VE FİYATLARI Kiev Ulusal Taras Şevçenko Üniversitesi Politorsky Enstitüsü Igor Sikorsky adını aldı Kharkiv Ulusal Üniversitesi Karazin Lviv Ivan Franko Ulusal Üniversitesi Ulusal Tıp Üniversitesi, O.O. Bohomolets Kiev-Mohyla Akademisi Ulusal Üniversitesi Lviv Politeknik” Ulusal Üniversitesi Odessa Ulusal Üniversitesi, […]

Ukrayna’da Eğitim Ukraynada eğitim öğrenciler için büyük bir fırsat hem uygun hem de kaliteli bir eğitim alabilirsiniz özelikle son yıllarda öğrencilerin yoğun talep etiği Ukrayna üniversiteleri dünya sıralamalarında yerini almaktadır. En büyük fırsatlarında biri olan sadece lise diploması ile istediğiniz bölümü okumaktır. YGS-LYS sınavlarına tabi tutulmadan hayalinizdeki   bölümü okuyabilirsiniz Ukrayna’da eğitim bunun için taleplerin yoğun […]

Üniversite Tipi Devlet Kuruluş Yılı 1874 Rektör Yuri Kirilov Fakülte Sayısı 6 Akademik Görevli 700 Öğrenci Sayısı 5000 Kampüs Şehir Bulunduğu Yer Herson, Ukrayna İnternet Sitesi ksau.kherson.ua Üniversite Tarihi ve Eğitimi herson  Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi , 1930 yılında Herson Politeknik Enstitüsü bünyesinde Sivil Mühendislik fakültesi olarak hayatına başlamış, 2. dünya savaşı sırasında Moskova Sivil Mühendislik […]

Üniversite Tipi Devlet Kuruluş Yılı 1874 Rektör Yuri Kirilov Fakülte Sayısı 6 Akademik Görevli 700 Öğrenci Sayısı 5000 Kampüs Şehir Bulunduğu Yer Herson, Ukrayna İnternet Sitesi ksau.kherson.ua Üniversite Tarihi ve Eğitimi Herson devlet teknik üniversitesi, 1930 yılında Herson devlet teknik üniversitesi Enstitüsü bünyesinde Sivil Mühendislik fakültesi olarak hayatına başlamış, 2. dünya savaşı sırasında Moskova Sivil Mühendislik […]

Üniversite Tipi Devlet Kuruluş Yılı 1874 Rektör Yuri Kirilov Fakülte Sayısı 6 Akademik Görevli 700 Öğrenci Sayısı 5000 Kampüs Şehir Bulunduğu Yer Herson, Ukrayna İnternet Sitesi ksau.kherson.ua Üniversite Tarihi ve Eğitimi Herson devlet teknik üniversitesi 1874 yılında Herson devlet teknik üniversitesi Enstitüsü bünyesinde Sivil Mühendislik fakültesi olarak hayatına başlamış, 2. dünya savaşı sırasında Moskova Sivil Mühendislik Enstitüsü […]

EOD | WEB AGENCY
7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
WhatsApp Soru Hattı