Arama Yapın

Almanya’da Üniversite Eğitimi

Almanya’da üniversite eğitimi almak hem geleceğinizi derinden etkileyecek önemde bir tercih olacak hem de üniversite eğitimi almak için düşündüğünüz diğer alternatiflerin arasından sıyrılıp ilk sıraları alacaktır.

 

Almanya’da üniversite eğitimi kaliteli ve dünya akademik sıralamalarının üst sıralarında yer alan üniversiteleri, kolaylıkla uyum sağlayacağınız kültürel yapıdaki insanları, yabancı öğrenciler için sunulan akademik ve sosyal yaşam kolaylıkları gibi bir çok pozitif yanı ile sizin için en uygun tercih olabilir.

Mezuniyete kadar olan süreçte birçok alternatife göre ekonomik olanaklar, prestijli okullar, dünya standartları üzerinde bir üniversite eğitimi, yabancı dil pratiği ve arkadaş çevreniz, Almanya’da üniversite eğitimini sizin için anlamlı kılacak. Mezuniyet sonrası rakiplerinize göre çok daha donanımlı oluşunuz, yurtdışı tecrübeniz, dil bilginiz ve aldığınız kaliteli eğitim, sizi rakiplerinizden her zaman önde tutacak, yaşam boyu başarı getirecektir.

 

Almanya’da Üniversite Eğitimi Almanın Avantajları Neler?

Almanya üniversiteleri diğer Avrupa Birliği ülkelerinin aksine yabancı öğrencilerden -ki bu öğrenciler genel olarak Avrupa Birliği üyesi ya da ekonomik birliği üyesi olmayan ülke vatandaşlarını kapsar, yalnızca harç ücreti almaktadır. Bu harç ücreti yıllık 100 ila 1000 euro arası değiştmektedir. Bu nedenle Almanya üniversitelerine ücretsiz diyebiliriz.

Almanya’da yaşam giderleri ise, İstanbul’da yaşayan öğrencilerimiz için belki hemen aynı belki biraz pahalı gelebilir. Almanya eyalet ya da şehirlerine göre değişmekle birlikte Almanya’da ortalama yaşam giderleri barınma, yeme içme ve diğer giderler dahil 600-800 euro arasında değişkenlik göstermektedir.

Oluşan yaşam maliyetleri karşısında Almanya üniversiteleri sizlere prestijli eğitim vaadediyor. Avrupa’nın ve dünyanın bilim, üretim, teknoloji ve diğer birçok alanda lider ve önde gelen üniversitelerinde eğitim görüp mezun olacaksınız.

Üsteik Alman üniversitelerinden kabul görmek için yapmanız gereken çok bir şey yok. Üniversite sınavında (LYS) Türkiye’deki herhangi bir üniversiteye yerleşecek düzeyde puan elde etmeniz yeterli. Türkiye üniversitelerine yerleşmeniz durumunda kazandığınız bölümü Almanya’da okuyabilirsiniz! Almanca dil seviyenizi belgeleyebildiğiniz durumlarda beklemeden 1. sınıf, Almanya dil yeterliliğiniz olmadığı durumlarda ise Almanca hazırlık okuyarak Almanya’daki üniversite yaşamınıza başlayabilirsiniz.

Fakat tıp, eczacılık, diş hekimliği gibi bölümlerde ya da gerekli görülen diğer durumlarda sizden ek sınav sonuç belgeleri ya da ÖSYM’den aldığınız sonuca ya da lise not dökümleriniz istenebilir.

Almanya’da herhangi bir üniversiteden mezun olmanız durumunda size ek 1 yıl oturma izni verilmektedir. Bu süre sizin Almanya’da iş arama süreciniz için oldukça önemli olup Almanya’da üniversite eğitimi avantajları arasında sayılabilir.

 

Almanya’da Nasıl Geçinirim?

Yukarıda belirttiğimiz gibi Almanya’da yaşamınızı sürdürebilmeniz için aylık asgari olarak 600-800 euro gerekmektedir. Almanya’da üniversite eğitimi ya da diğer herhangi bir eğitim görmeniz durumunda Almanya’da yasal olarak çalışma izniniz bulunmamaktadır. Bu nedenle bu giderin tamamını Türkiye’den temin etmek durumundasınız.

Almanya’da Nerede Kalacağım?

Almanya’da herhangi bir üniversiteye başvurduğunuzda okul tarafından yurt olanakları konusunda bilgi verilmektedir. Üniversite yurtları genelde iyi durumda olup imkan bulunması durumunda öğrencilerimize kesinlikle yurtları tercih etmelerini öneriyoruz. Aksi durumda ise ev kiralatı 250-350 euro arasında değişmektedir.

 

Almanya’da Hastalanırsam Ne Olacak?

Almanya’da üniversite okuyan öğrencilerimiz vize alma aşamasından mezuniyete kadar sağlık sigortası ile sigortalanır. Sağlık sigortası danışmanlık firmamız tarafından alınmakta olup, sağlık sigortası olmadan herhangi bir işlem zaten yapılamamaktadır.

Almanya’da üniversite eğitimi ile ilgili daha fazla sorularınız mı var? İletişim sayfamız üzerinden size en yakın danışmanımıza ulaşarak tüm sorularınızı bizlere iletebilirsiniz!

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 2 Eylül 2017, Düzenleme: 2 Eylül 2017, 0:08
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Avrupa'da hem ekonomik hem de İngilizce eğitim almak istiyorsanız sizi Polonya üniversitelerine bekliyoruz. Polonya'da üniversite eğitimi almak size hem kariyerli bir yaşam hem de zaman ve paradan tasarruf sunuyor.
   Yurtdışında Üniversite
   Ukrayna'da üniversite eğitimi almak neden mantıklı? Ekonomik şartlarda ve sadece lise diploması ile ilk 500'deki Ukrayna üniversitelerinde üniversite eğitimi almak size cazip geliyor mu?
   Yurtdışında Üniversite
   Avusturya'da hem prestijli, hem dünya sıralamaları çok yüksek, hem de kaliteli üniversitelerde ekonomik koşullarda üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Macaristan'da hem Türkiye ve Kıbrıs'tan daha ekonomik koşullarda, hem YÖK denkliği ile, hem de Avrupa'nın ortasında üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Kanada'da üniversite eğitimi almak, Kanada üniversiteleri ve öğrencimizin Kanada'da neden eğitim alması gerektiği konuları...
   Yurtdışında Üniversite
   İngiltere'de üniversite eğitimi almak, getireceği maliyet, İngiltere'de yaşam ve öğrencinin üniversite yaşamı sonrası profesyonel yaşamına katkıları.
   Yurtdışında Üniversite
   Dünyanın en yaşanası ülkelerinden Avustralya'da üniversite eğitimi almak ister misiniz? Üniversite programlarına kabul kolaylıklarına karşı sizden sadece bir İngilizce yeterlilik belgesi isteniyor!
   Yurtdışında Üniversite
   Amerika'da üniversite eğitimi ve getirdiği prestij, uluslararsı diploma, iş ve kariyer garantisi. Üstelik sanıldığı kadar zor değil!
   Yurtdışında Üniversite
   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

   SON EKLENENLER

   DONETSK DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ Donetsk devlet tıp üniversitesi 2015-2016 qs rayting dünya sıralamsında ilk binde yer almıştır.Bu nedenle türk öğrencileri bu üniversiteyi tercih etmektedir çünkü bu üniversitede okuyan öğrenciler türkiye üniversitelerine yatay geçiş hakı kazanabilmektedir ayrıca donetsk develet tıp üniversitesinde mezun olan öğrenciler mavi diploma almaktadır ve bu diploma tüm avrupa ve bir çok ülkede […]

   SUMY DEVLET ÜNİVERSİTESİ  Sumy Devlet Üniversitesi son yılarda Türk öğrencilerin dikatini çekmektedir çünkü sumy üniversitesi dünya sıralamasında ilk binde olması ve diploması mavi diploma olması aynı zamanda şehir olarak uygun olmasından dolayı öğrencilerin gözde üniversitesi olmuştur. Bildiğiniz gibi pandemiden dolayı yüksek öğretim kurumu yurtdışında okuyan Türk öğrencilerin Türkiyey yatay geçiş hakkı vermiştir. Ve sadece ilk […]

   Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan Türk öğrenciler için yatay geçiş imkanı sağlamak için yüksek öğretim kurumunun açıkladığı kurallar çerçevesinde sene kaybı yaşatmadan Türkiyedeki üniversitelerde okuma imkanı sağlamaktadır. Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan öğrenciler küresel korona virüs salgınından dolayı yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına yatay geçiş yapacak Türk öğrenciler için […]

   UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Ukrayna’da Üniversite  okuyan Türk öğrenciler yüksek öğretim kurumundan denklik almak için mezun olduğu üniversiteden gerekli evrakları aldıktan sonra konsolosluk veya büyük elçiliklerde tasdik etmelidir. Tasdik ettikten sonra bütün evrakları tarayıp yöke mail olarak göndermektedir. UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Yüksek öğretim kurumu belgeleri inceledikten sonra yurt dışı giriş çıkışları özelikle kontrol etmektedir yani mevduata […]

   Ukrayna, üniversite harçları, yurt ücretleri ve yaşam koşulları nedeniyle Avrupa’nın en ekonomik şartlarını barındıran öğrenci dostu bir ülkedir. Gerek ulaşımın ücretsize yakın olması -ki metro yaklaşık 50 kuruştur, gerek gıda giderlerinin düşüklüğü (1 kilo et 10 liradır), gerek barınma giderlerinin azlığı (ev kiraları 200-400 dolar arasında, yurt ücretleri yıllık 200-500 dolar arasında değişmektedir) Ukrayna’yı öğrenci […]

   Ukrayna’da Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’da veterinerlik üniversitesi hemen hemen  Ukrayna’nın tüm şehirlerinde mevcuttur. Ukrayna’da veterinerlik eğitimi almak için Türkiye’de lise mezunu olmanız yeterlidir. Yani hayalinizdeki mesleği her hangi bir sınava tabi tutulmadan üniversite mezunu olabilirsiniz . Ukrayna Devlet Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’nın güneyindeki en eski devlet Veterinerlik yüksek öğrenim kurumudur. 1918’de bir Veterinerlik enstitüsü olarak kurulan 2001’de […]

   Ukrayna’da Yaşam Ukrayna’da yaşam bir çok ülkeye göre daha ekonomik ve daha avantajlı Ukraynadaki üniversitelerin çoğu dünya sıralamasında olup mavi diploma vermektedir mavi diploma ise dünyanın her yerinde geçerli olan bir diploma yanı mezun olduğunuz takdirde Avrupa’da çalışabilirsiniz bunun yanı sıra Ukrayna ekonomik bir ülke olup ve Avrupa şartlarında okuyorsunuz . Ukrayna’da Yaşam Ukraynada yaşayan […]

   Ukraynada okumak için gerekli belgeler  Ukraynada okumak için her hangi bir sınava tabi tutulmadan sadece lise diplomsı ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz . Mezun olduğunuz takdirde okuduğunuz bölümün şartları sınavsa sınava tabi tutulur yoksa doğrudan denklik tescil belgesi alırsınız Ukrayna’da Okumak İçin Gerekli Belgeler LİSE DİPLOMASI TRANSKRİPT  (lise not dökümü 1,2,3,4 dönemli yıl sonu notlarını gösteren […]

   Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi, Ukrayna’nın kuzeydoğusunda bulunan Sumy şehrinde kurulmuş, Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1. derece akreditasyona sahip ve aynı zamanda Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınan ve dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisinde olması nedeniyle sınavsız denklik hakkı eden bir devlet üniversitesidir. Üniversite bünyesinde 1100’dan fazla öğretim görevlisi tam ve eksiksiz idari, akademik […]

   Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği  Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği okumak için sadece babil eğitim ile iletişime geçmeniz yeterlidir .Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği için her hangi bir sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz yapmanız gereken gerekli evrakları hazırlayıp babil eğitimin her hangi bir şubesine teslim edebilirsiniz Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı