Arama Yapın

Amerika’da (ABD) Üniversite Eğitimi

Yurtdışında eğitim ya da yurtdışında üniversite konularından bahsedildiğinde insanların aklına ilk gelen ülkelerden olan Amerika, imkanı olan öğrencilerimiz için eşsiz bir tercihtir.

Amerika’da üniversite eğitimi her şeyden önce prestij demektir. Aldığınız üniversite eğitimin getirdiği prestij ve bilgi birikimi ile profesyonel yaşamınızda ulaşmak istediğiniz her alanın ve açmak istediğiniz her kapının anahtarını elde edeceksiniz. Bu anahtar yaşamınız boyunca işinize yarayacak.

 

Amerika’da Üniversite Eğitimi Almak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Her şeyden önce İngilizce seviyenizi ispatlayabilmeniz için uluslararası geçerliliği olan bir TOEFL belgesi gerekiyor. Amerika’da üniversite eğitimi almak için olmazsa olmaz tek belgemiz TOEFL belgesinin yanında lise diploma ve transkriptimiz. Diploma notumuzun iyi ve transkriptimizde yer alan derslerimizin seçeceğimiz alan dersleri ile örtüşmesi gerekiyor. Örneğin haftada aldığınız 4 saat matematik dersi, Amerika’daki herhangi bir üniversiteden yetersiz olabileceği nedeniyle red almanıza neden olabilir. Bunların dışında herhangi bir şeye gerek yok. Örneğin Türkiye’deki üniversite sınavı YGS ve LYS’ye girmenize gerek yok. Fakat YGS veya LYS belgeniz mezuniyet sonrası yapacağınız denklik başvurusu esnasında YÖK tarafından istenebilir. Bu nedenle en azından barajı geçmiş bir LYS belgesi sizin için yeterli olacaktır.

Amerika’da dört yıllık üniversite eğitimi almak için iki yolunuz var. Bu yollardan ilki bir yüksek okula kayıt yaptırmak. İkincisi ise doğrudan bir dört yıllık programa kayıt yaptırmak. ABD sınırları içerisinde herhangi bir iki yıllık yüksek okulu bitirdiğiniz takdirde herhangi bir şart olmaksızın öğreniminize bir dört yıllık eğitim programına kaydınızı yaparak devam edebilirsiniz. Eğer yüksek bir TOEFL dereceniz ya da SAT belgeniz yoksa iki yıllık programlardan davetiye almak diğer dört yıllık programlara göre sizin için daha kolay olacaktır. Eğer iyi bir TOEFL puanınız, SAT belgeniz ve iyi bir lise ortalamanız varsa doğrudan dört yıllık bir programa kayıt yaptırabilirsiniz. Tekrar etmekte fayda var ki, iki yıllık bir programa kayıt yaptırıp iki yılın sonunda dört yıllık programa geçmek ile doğrudan dört yıllık bir üniversite programına kayıt yaptırmak arasında herhangi bir fark bulunmamakta. Her iki durumda da Babil Eğitim sizlere Amerika’daki üniversite hayatınız boyunca tüm desteği verecektir.

Amerika’daki üniversiteler arasından size en uygununu seçmek içinden çıkalımaz bir hal alabilir. Bu aşamada hangi bölümü okuyacağınıza net olarak karar vermek, üniversiteleri kısıtlı bir coğrafya altında toplamak, kabul gereksinimlerine göre elemek, üniversite puanlarına bakmak ve üniversiteden mezun olmuş öğrencilerin günümüzde nerelerde çalıştıklarını not almak sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Tabii bu aşamada üniversite yıllık ücretleri sizin için büyük bir önem teşkil edecektir. Günümüzde her üniversitenin son derece modern internet siteleri bulunmakta ve fiyat gibi ihtiyacınız olan tüm bilgiler bu internet sitelerinde halihazırda yer almaktadır.

 

Amerika’da Üniversite Eğitimi İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim?

Amerikan üniversitelerinden kabul alabilmek için TOEFL ve SAT belgesi dışında herhangi bir belgeye gerek görülmemektedir.

 

Meslek Liseliler Amerika’da Üniversite Eğitimi Görebilir Mi?

Teknik liseler, imam hatip liseleri, düz liseler ve diğer tüm liselerde eğitim görmüş öğrencilerimiz herhangi bir Amerikan üniversitelerinde eğitim görebilir.

 

Hangi Üniversitelerde Eğitim Göreceğim?

Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde istediğiniz üniversitede eğitim görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Babil Eğitim danışmanları ile iletişime geçmek ve gerekli bilgileri almak.

 

Amerika’da Üniversite Okumanın Maliyetleri Neler?

Amerika’da üniversite okumak diğer tüm ülkelere göre daha maliyetli olsa da alınan uluslararası düzey üstü eğitim, uluslarası geçerliliği olan bir diploma ve kariyer garantisi mezuniyet sonrası üniversite öğrencilerimiz açısından paha biçilemez bir hal alacaktır. Bu durum bir yana Amerikan üniversiteleri harçları İstanbuldaki herhangi bir vakıf üniversitesi yıllık ücretlerinden daha fazla değildir. Amerika’daki üniversite eğitimi sonrası uluslarası firmalarda ve global şirketlerde alacağınız görev zaten ödediğiniz farkı kısa sürede telafi edecektir. Amerika’da üniversite eğitimini kendinize yapacağınız bir yatırım olarak görmelisiniz.

 

Ne Zaman Başvuracağım?

Amerika’da üniversite eğitimi almaya karar verdiğiniz anda TOEFL belgesini elinize almak için girişimlere başvurmalısınız. Eğer İngilizce seviyenizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız size en yakın TOEFL sınav merkezinden gün alınız. Eğer İngilizceniz bu belgeyi almak için yeterli değilse bir kurs programı için Babil Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçiniz. Tabii ki belgelerin çıkması gün alacağı için lise son sınıfın ilk dönemi tüm işlemlere başlamanız gerekiyor. Liseden mezun olduğunuz haziran döneminde Amerika’daki üniversite başvurularınız yapılıyor olacak.

Amerika’da üniversite eğitimi ile ilgili diğer tüm sorularınızı Babil Eğitim danışmanlarımıza iletebilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 2 Eylül 2017, Düzenleme: 2 Eylül 2017, 2:37
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Avrupa'da hem ekonomik hem de İngilizce eğitim almak istiyorsanız sizi Polonya üniversitelerine bekliyoruz. Polonya'da üniversite eğitimi almak size hem kariyerli bir yaşam hem de zaman ve paradan tasarruf sunuyor.
   Yurtdışında Üniversite
   Ukrayna'da üniversite eğitimi almak neden mantıklı? Ekonomik şartlarda ve sadece lise diploması ile ilk 500'deki Ukrayna üniversitelerinde üniversite eğitimi almak size cazip geliyor mu?
   Yurtdışında Üniversite
   Avusturya'da hem prestijli, hem dünya sıralamaları çok yüksek, hem de kaliteli üniversitelerde ekonomik koşullarda üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Macaristan'da hem Türkiye ve Kıbrıs'tan daha ekonomik koşullarda, hem YÖK denkliği ile, hem de Avrupa'nın ortasında üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Kanada'da üniversite eğitimi almak, Kanada üniversiteleri ve öğrencimizin Kanada'da neden eğitim alması gerektiği konuları...
   Yurtdışında Üniversite
   İngiltere'de üniversite eğitimi almak, getireceği maliyet, İngiltere'de yaşam ve öğrencinin üniversite yaşamı sonrası profesyonel yaşamına katkıları.
   Yurtdışında Üniversite
   Dünyanın en yaşanası ülkelerinden Avustralya'da üniversite eğitimi almak ister misiniz? Üniversite programlarına kabul kolaylıklarına karşı sizden sadece bir İngilizce yeterlilik belgesi isteniyor!
   Yurtdışında Üniversite
   Amerika'da üniversite eğitimi ve getirdiği prestij, uluslararsı diploma, iş ve kariyer garantisi. Üstelik sanıldığı kadar zor değil!
   Yurtdışında Üniversite
   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

   SON EKLENENLER

   Per tutti noi uomini, è spesso tenacia identificare il proprio corpo vocabolario segni e sintomi di una femmina mentre stiamo interagendo con la signora. D’altra parte, femmine effettivamente un tutto naturale mezzo di vedere corretto maschio linguaggio del corpo, e sono in aggiunta naturalmente attratto da ragazzi solo chi comunicare. Hanno un semplice tempo raccogliendo […]

   ¿Podría ser siempre desafortunado acerca de citas en línea? O ¿usted invertir varias horas pensando qué debe hacer cuándo sitios de citas en línea falla? Bueno, estás en buena negocio. Sitios de citas en línea no están disponibles naturalmente para cualquiera o para todos. Es una habilidad y tener bueno en se necesita ensayar. Muy […]

   There is lots of discuss going around about hookup online dating sites in addition to their pros and cons. These cons and pros range between an individual to another in the direction they perspective online dating. But the facts truly about hookup courting that folks find attractive? These lines will feel in the cons and […]

   Sembra tutti con il suo mama ha molti particolare comprensione su amore davvero e connessioni… se non hai 19 anni o più giovane. Allora il tuo informazione lavora asciugato. È come se persone non notare che hai davvero online dating problemi tuoi! Grazie al cielo, ce ne sono molti eccezionale fonti disponibili da scegliere che […]

   Der Short Variation: Harris County Markt Wellness Zubehör zahlreiche nützliche Lösungen und Programme, die einkommensschwachen Menschen innerhalb Houston region ansehen. Die Frauen, Säuglinge, und Kinder (WIC) System ist tatsächlich eine Primäre beispielhaftem Beispiel von genau Gesundheitswesen Angestellte geben geeignet Einzelpersonen die Quellen sie müssen erhöhen gesund Jugendliche. WIC bietet Ernährung Krankheit von innerhalb der Texas […]

   Really Does She Want You To Approach Her? Discover How Exactly To Inform Practical Question The Answer Hi Sammy, Yes. I really do involve some specific tips. Before I get in their mind, I’m going to provide you with some crucial guidance regarding the basic subject of speaking with women in pubs. Although it may […]

   No hay absolutamente duda de que Latina las mujeres son varios de los más hermosos en todo el mundo. Han sido identificados y reconocidos con respecto a su encanto, adorable personajes y son adorados en todo el mundo. Quieres satisfacer a una mujer latina? Latina Estadounidense Cupido podría ser el hecho lo que está buscando! […]

   Reader matter: i am dating a woman for approximately 24 months (we’re both in our very own 40s) and all the rest of it is excellent, except i believe she actually is cheating on me personally. I live and function about four-hours away might only meet up together with her about half with the days […]

   The brief type: For singles who have the herpes virus (HSV), it can feel dating never will be as it was before they certainly were detected. But on HSVBuddies.com, singles with herpes are without the stigma of obtaining an STD. Courtesy robust look features and easy profile creation, singles possess opportunity to relate to an […]

   Quiero probar Algo Salvaje chicas en Úbedatre las sábanas? descubrir Cómo Preguntarle a ella Entre ventajas de tener alguien está recibiendo probar algo nuevo, sexualmente. Puede haber una fantasía que has tenido desde escuela? ¿Una situación sexual has tenido siempre reflexionaste? ¿Quiere explorar algo tiene simplemente notado en pornografía? Pero descubrir la cosa: Tener esa […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı