Arama Yapın

Avusturya’da Üniversite Eğitimi

Avusturya üniversiteleri ve özellikle Türkiye’den Viyana‘ya gelen öğrencilerimiz, Viyana Üniversitelerinde eğitim almanın getirdiği prestij ve kariyer olanakları ile Avrupa’da bulunan her sektörden firmalarda iş sahası kolaylıkla bulabilmekteler. Avusturya’da okumak sadece bir eğitim almak ve diploma sahibi olmak değil, öğrencilerimizin profesyonel yaşamlarında ve hayatlarına doğrudan etki eden tüm kariyer olanakları sayesinde daima bir adım önde olmaktalar. Bu olanakların yanında Avusturya üniversitelerinin devlet desteğine sahip olması ve birçok avantaj barındırması sebebiyle Türkiye’den giden öğrencilerimiz bir Türkiye devlet üniversitesinde okumaya göre eşit maliyette, bir vakıf üniversitesi okumaya göre daha az maliyetli bir eğitim almaktalar. Üstelik bu maliyetler Kıbrıs, Fransa, Almanya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerden de düşük!

Bu nedenle öğrencilerimize sadece Avrupa diploması, prestijli üniversite eğitimi, geniş kariyer olanakları değil aynı zamanda öğrenim süresi boyunca ekonomik yaşam şartları vadediyoruz.

Neden Avusturya’da Üniversite Eğitimi?

Avusturya’da okumak prestij demektir. Avusturya üniversiteleri dünya üniversiteler arası akademik sıralamalarda her yıl ilk 500’de yer almaktadır. Avusturya’nın kalbi ve en çok öğrenci gönderdiğimiz üniversite olan Viyana Üniversitesi ise dünyanın en iyi üniversiteleri arasında olup, dünyada 60., Avrupa’da 10. sıralarda yer almaktadır. Sıralaması bu denli yüksek olan üniversiteden mezun olmuş bir mühendis, doktor ya da hayalinizdeki bir başka mesleğe mensup eleman olarak daima tercih edilen ve aranan eleman olacaksınız.

Avusturya üniversitelerine kabul sartlari agir degildir. Avusturya’da üniversite egitimi almak için Almanca ya da Ingilizce bilmenize gerek yok! Üniversitelerin hazirlik siniflarina kabul edildiginiz anda dil egitiminize baslayacak, egitim ögretim yili sonunda aldiginiz hazirlik sertifikasi ile üniversitenizin birinci sinifina kayit yapabilecek ve ögreniminize baslayabileceksiniz.

Avusturya’da yasaminizi sürdürmenizin getirecegi maliyet Türkiye sartlarindan pek de farkli degildir. Üniversiteler için ödenecek egitim harç tutari bölüme ve üniversiteye göre degismekle birlikte 1000 ila 2000 euro arasindadir. Bu tutar Türkiye’deki vakif üniversitelerinin 5’te birinden daha az bir tutara denk gelmektedir. Yasam, gida, ulasim giderleri için ise kesinlikle Istanbul’dan daha fazla para harcamayacaksiniz!

Avusturya üniversitelerinde yurt bulunmaktadir. Üniversite davetiyemizi aldigimiz anda gerekli görüldügü takdirde yurt basvurumuzu da yapmaktayiz. Yurtlar tek ve çift kisi olmak üzere, ortak kullanim alanlariyla birlikte mutfak gibi ögrencimizin ihtiyaci olan her seyi bulundurmaktadir. Yurt ücretleri üniversiteye göre degismekle birlikte 250 ila 350 euro arasindadir. Yurttan istediginiz an çikabilirsiniz fakat yurt isteginizi önceden bildirmeniz gerekmektedir.

Avusturya’nin ekonomik, kaliteli, prestijli egitiminin kökünde geçmisi ve Avusturyalilar bulunmaktadir. Avusturya’da yasaminizin 4 yilini geçirecek ve orta avrupa kültüründen, Avrupa’nin her yerine ulasim kolayligindan ve insanlarin medeni olusundan zevk alacaksiniz. Avusturya’da kiz ya da erkek ögrencilerimiz için günün her saati sokaga çikmak, diledigini yapmak kesinlikle güvenlidir. Yabanci olusunuz hiçbir zaman bir baski unsuru ya da negatif bir unsur yaratmayacak.

Ne Zaman Basvuru Yapacagim?

Avusturya’da üniversite egitimi almak isteyen ögrencilerimiz için iki dönem basvuru imkani bulunmaktadir. Bu dönemler kis ve yaz olmak üzere 1 subat tarihi ve 1 eylül tarihinden itibaren olmakta ve 1 aylik süre içerisinde gerçeklesmektedir. Avusturya’da egitim karari almis lise mezunu olacak ya da olan ögrencilerimizin en geç agustos ayina kadar kararlarini netlestirmeli ve Babil Egitim danismanlarina evrak teslimi yapmalari gerekmektedir.

Dikkat: Kayit islemi sirasinda lise diplomasi, transkript ve formül A gibi hemen temin edebileceginiz evraklarin yani sira ÖSYM tarafindan Türkiye’de herhangi bir üniversiteye yerlestirilmis oldugunuzu gösterir bir belge gereklidir. Yerlestirme sonuçlari açiklandiktan itibaren bu belgeyi de Babil Egitim danismanlarimiza ileterek kayit islemi için gerekli olan evraklari tamamlayabilirsiniz.

Babil Egitim Olarak Ögrencilerimize Ne Sunuyoruz?

Avusturya’da ya da genel olarak yurtdisinda üniversite egitimi almak isteyen ögrencilerimizi, ögrencimize en uygun ülkeyi, sehri, üniversiteyi ve bölümü bulmak ve beraber kararlastirmak için en yakin ofisimize bekliyoruz. Ögrencilerimize beraber karar alip en uygun karari verdikten sonra ögrencilerimizden aldigimiz tüm evraklari isletip, tercümeletip, Avusturya üniversitelerinden aldigimiz davetiye ve diger evraklarla birlikte ögrenci vizesini alip Avusturya’da egitime baslatiyoruz. Bu esnada ögrencimize gerekli tüm destek, bilgi ve Avusturya’da havalimaninda karsiladigimiz andan itibaren tüm yardim ve bilgi ögrencimize saglanacak, evraklari teslim aldigimiz günden, diploma törenimize kadar ögrencilerimizle beraber olacagiz.
Avusturya’da üniversite egitimi, Avusturya üniversiteleri ve Avusturya’da okumak ile ilgili akliniza takilan tüm sorular için iletisim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 8 Eylül 2017, Düzenleme: 8 Eylül 2017, 17:27
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Avrupa'da hem ekonomik hem de İngilizce eğitim almak istiyorsanız sizi Polonya üniversitelerine bekliyoruz. Polonya'da üniversite eğitimi almak size hem kariyerli bir yaşam hem de zaman ve paradan tasarruf sunuyor.
   Yurtdışında Üniversite
   Ukrayna'da üniversite eğitimi almak neden mantıklı? Ekonomik şartlarda ve sadece lise diploması ile ilk 500'deki Ukrayna üniversitelerinde üniversite eğitimi almak size cazip geliyor mu?
   Yurtdışında Üniversite
   Avusturya'da hem prestijli, hem dünya sıralamaları çok yüksek, hem de kaliteli üniversitelerde ekonomik koşullarda üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Macaristan'da hem Türkiye ve Kıbrıs'tan daha ekonomik koşullarda, hem YÖK denkliği ile, hem de Avrupa'nın ortasında üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Kanada'da üniversite eğitimi almak, Kanada üniversiteleri ve öğrencimizin Kanada'da neden eğitim alması gerektiği konuları...
   Yurtdışında Üniversite
   İngiltere'de üniversite eğitimi almak, getireceği maliyet, İngiltere'de yaşam ve öğrencinin üniversite yaşamı sonrası profesyonel yaşamına katkıları.
   Yurtdışında Üniversite
   Dünyanın en yaşanası ülkelerinden Avustralya'da üniversite eğitimi almak ister misiniz? Üniversite programlarına kabul kolaylıklarına karşı sizden sadece bir İngilizce yeterlilik belgesi isteniyor!
   Yurtdışında Üniversite
   Amerika'da üniversite eğitimi ve getirdiği prestij, uluslararsı diploma, iş ve kariyer garantisi. Üstelik sanıldığı kadar zor değil!
   Yurtdışında Üniversite
   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

   SON EKLENENLER

   DONETSK DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ Donetsk devlet tıp üniversitesi 2015-2016 qs rayting dünya sıralamsında ilk binde yer almıştır.Bu nedenle türk öğrencileri bu üniversiteyi tercih etmektedir çünkü bu üniversitede okuyan öğrenciler türkiye üniversitelerine yatay geçiş hakı kazanabilmektedir ayrıca donetsk develet tıp üniversitesinde mezun olan öğrenciler mavi diploma almaktadır ve bu diploma tüm avrupa ve bir çok ülkede […]

   SUMY DEVLET ÜNİVERSİTESİ  Sumy Devlet Üniversitesi son yılarda Türk öğrencilerin dikatini çekmektedir çünkü sumy üniversitesi dünya sıralamasında ilk binde olması ve diploması mavi diploma olması aynı zamanda şehir olarak uygun olmasından dolayı öğrencilerin gözde üniversitesi olmuştur. Bildiğiniz gibi pandemiden dolayı yüksek öğretim kurumu yurtdışında okuyan Türk öğrencilerin Türkiyey yatay geçiş hakkı vermiştir. Ve sadece ilk […]

   Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan Türk öğrenciler için yatay geçiş imkanı sağlamak için yüksek öğretim kurumunun açıkladığı kurallar çerçevesinde sene kaybı yaşatmadan Türkiyedeki üniversitelerde okuma imkanı sağlamaktadır. Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan öğrenciler küresel korona virüs salgınından dolayı yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına yatay geçiş yapacak Türk öğrenciler için […]

   UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Ukrayna’da Üniversite  okuyan Türk öğrenciler yüksek öğretim kurumundan denklik almak için mezun olduğu üniversiteden gerekli evrakları aldıktan sonra konsolosluk veya büyük elçiliklerde tasdik etmelidir. Tasdik ettikten sonra bütün evrakları tarayıp yöke mail olarak göndermektedir. UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Yüksek öğretim kurumu belgeleri inceledikten sonra yurt dışı giriş çıkışları özelikle kontrol etmektedir yani mevduata […]

   Ukrayna, üniversite harçları, yurt ücretleri ve yaşam koşulları nedeniyle Avrupa’nın en ekonomik şartlarını barındıran öğrenci dostu bir ülkedir. Gerek ulaşımın ücretsize yakın olması -ki metro yaklaşık 50 kuruştur, gerek gıda giderlerinin düşüklüğü (1 kilo et 10 liradır), gerek barınma giderlerinin azlığı (ev kiraları 200-400 dolar arasında, yurt ücretleri yıllık 200-500 dolar arasında değişmektedir) Ukrayna’yı öğrenci […]

   Ukrayna’da Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’da veterinerlik üniversitesi hemen hemen  Ukrayna’nın tüm şehirlerinde mevcuttur. Ukrayna’da veterinerlik eğitimi almak için Türkiye’de lise mezunu olmanız yeterlidir. Yani hayalinizdeki mesleği her hangi bir sınava tabi tutulmadan üniversite mezunu olabilirsiniz . Ukrayna Devlet Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’nın güneyindeki en eski devlet Veterinerlik yüksek öğrenim kurumudur. 1918’de bir Veterinerlik enstitüsü olarak kurulan 2001’de […]

   Ukrayna’da Yaşam Ukrayna’da yaşam bir çok ülkeye göre daha ekonomik ve daha avantajlı Ukraynadaki üniversitelerin çoğu dünya sıralamasında olup mavi diploma vermektedir mavi diploma ise dünyanın her yerinde geçerli olan bir diploma yanı mezun olduğunuz takdirde Avrupa’da çalışabilirsiniz bunun yanı sıra Ukrayna ekonomik bir ülke olup ve Avrupa şartlarında okuyorsunuz . Ukrayna’da Yaşam Ukraynada yaşayan […]

   Ukraynada okumak için gerekli belgeler  Ukraynada okumak için her hangi bir sınava tabi tutulmadan sadece lise diplomsı ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz . Mezun olduğunuz takdirde okuduğunuz bölümün şartları sınavsa sınava tabi tutulur yoksa doğrudan denklik tescil belgesi alırsınız Ukrayna’da Okumak İçin Gerekli Belgeler LİSE DİPLOMASI TRANSKRİPT  (lise not dökümü 1,2,3,4 dönemli yıl sonu notlarını gösteren […]

   Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi, Ukrayna’nın kuzeydoğusunda bulunan Sumy şehrinde kurulmuş, Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1. derece akreditasyona sahip ve aynı zamanda Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınan ve dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisinde olması nedeniyle sınavsız denklik hakkı eden bir devlet üniversitesidir. Üniversite bünyesinde 1100’dan fazla öğretim görevlisi tam ve eksiksiz idari, akademik […]

   Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği  Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği okumak için sadece babil eğitim ile iletişime geçmeniz yeterlidir .Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği için her hangi bir sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz yapmanız gereken gerekli evrakları hazırlayıp babil eğitimin her hangi bir şubesine teslim edebilirsiniz Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı