Arama Yapın

Avusturya’da Üniversite Eğitimi

Avusturya üniversiteleri ve özellikle Türkiye’den Viyana‘ya gelen öğrencilerimiz, Viyana Üniversitelerinde eğitim almanın getirdiği prestij ve kariyer olanakları ile Avrupa’da bulunan her sektörden firmalarda iş sahası kolaylıkla bulabilmekteler. Avusturya’da okumak sadece bir eğitim almak ve diploma sahibi olmak değil, öğrencilerimizin profesyonel yaşamlarında ve hayatlarına doğrudan etki eden tüm kariyer olanakları sayesinde daima bir adım önde olmaktalar. Bu olanakların yanında Avusturya üniversitelerinin devlet desteğine sahip olması ve birçok avantaj barındırması sebebiyle Türkiye’den giden öğrencilerimiz bir Türkiye devlet üniversitesinde okumaya göre eşit maliyette, bir vakıf üniversitesi okumaya göre daha az maliyetli bir eğitim almaktalar. Üstelik bu maliyetler Kıbrıs, Fransa, Almanya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerden de düşük!

Bu nedenle öğrencilerimize sadece Avrupa diploması, prestijli üniversite eğitimi, geniş kariyer olanakları değil aynı zamanda öğrenim süresi boyunca ekonomik yaşam şartları vadediyoruz.

Neden Avusturya’da Üniversite Eğitimi?

Avusturya’da okumak prestij demektir. Avusturya üniversiteleri dünya üniversiteler arası akademik sıralamalarda her yıl ilk 500’de yer almaktadır. Avusturya’nın kalbi ve en çok öğrenci gönderdiğimiz üniversite olan Viyana Üniversitesi ise dünyanın en iyi üniversiteleri arasında olup, dünyada 60., Avrupa’da 10. sıralarda yer almaktadır. Sıralaması bu denli yüksek olan üniversiteden mezun olmuş bir mühendis, doktor ya da hayalinizdeki bir başka mesleğe mensup eleman olarak daima tercih edilen ve aranan eleman olacaksınız.

Avusturya üniversitelerine kabul sartlari agir degildir. Avusturya’da üniversite egitimi almak için Almanca ya da Ingilizce bilmenize gerek yok! Üniversitelerin hazirlik siniflarina kabul edildiginiz anda dil egitiminize baslayacak, egitim ögretim yili sonunda aldiginiz hazirlik sertifikasi ile üniversitenizin birinci sinifina kayit yapabilecek ve ögreniminize baslayabileceksiniz.

Avusturya’da yasaminizi sürdürmenizin getirecegi maliyet Türkiye sartlarindan pek de farkli degildir. Üniversiteler için ödenecek egitim harç tutari bölüme ve üniversiteye göre degismekle birlikte 1000 ila 2000 euro arasindadir. Bu tutar Türkiye’deki vakif üniversitelerinin 5’te birinden daha az bir tutara denk gelmektedir. Yasam, gida, ulasim giderleri için ise kesinlikle Istanbul’dan daha fazla para harcamayacaksiniz!

Avusturya üniversitelerinde yurt bulunmaktadir. Üniversite davetiyemizi aldigimiz anda gerekli görüldügü takdirde yurt basvurumuzu da yapmaktayiz. Yurtlar tek ve çift kisi olmak üzere, ortak kullanim alanlariyla birlikte mutfak gibi ögrencimizin ihtiyaci olan her seyi bulundurmaktadir. Yurt ücretleri üniversiteye göre degismekle birlikte 250 ila 350 euro arasindadir. Yurttan istediginiz an çikabilirsiniz fakat yurt isteginizi önceden bildirmeniz gerekmektedir.

Avusturya’nin ekonomik, kaliteli, prestijli egitiminin kökünde geçmisi ve Avusturyalilar bulunmaktadir. Avusturya’da yasaminizin 4 yilini geçirecek ve orta avrupa kültüründen, Avrupa’nin her yerine ulasim kolayligindan ve insanlarin medeni olusundan zevk alacaksiniz. Avusturya’da kiz ya da erkek ögrencilerimiz için günün her saati sokaga çikmak, diledigini yapmak kesinlikle güvenlidir. Yabanci olusunuz hiçbir zaman bir baski unsuru ya da negatif bir unsur yaratmayacak.

Ne Zaman Basvuru Yapacagim?

Avusturya’da üniversite egitimi almak isteyen ögrencilerimiz için iki dönem basvuru imkani bulunmaktadir. Bu dönemler kis ve yaz olmak üzere 1 subat tarihi ve 1 eylül tarihinden itibaren olmakta ve 1 aylik süre içerisinde gerçeklesmektedir. Avusturya’da egitim karari almis lise mezunu olacak ya da olan ögrencilerimizin en geç agustos ayina kadar kararlarini netlestirmeli ve Babil Egitim danismanlarina evrak teslimi yapmalari gerekmektedir.

Dikkat: Kayit islemi sirasinda lise diplomasi, transkript ve formül A gibi hemen temin edebileceginiz evraklarin yani sira ÖSYM tarafindan Türkiye’de herhangi bir üniversiteye yerlestirilmis oldugunuzu gösterir bir belge gereklidir. Yerlestirme sonuçlari açiklandiktan itibaren bu belgeyi de Babil Egitim danismanlarimiza ileterek kayit islemi için gerekli olan evraklari tamamlayabilirsiniz.

Babil Egitim Olarak Ögrencilerimize Ne Sunuyoruz?

Avusturya’da ya da genel olarak yurtdisinda üniversite egitimi almak isteyen ögrencilerimizi, ögrencimize en uygun ülkeyi, sehri, üniversiteyi ve bölümü bulmak ve beraber kararlastirmak için en yakin ofisimize bekliyoruz. Ögrencilerimize beraber karar alip en uygun karari verdikten sonra ögrencilerimizden aldigimiz tüm evraklari isletip, tercümeletip, Avusturya üniversitelerinden aldigimiz davetiye ve diger evraklarla birlikte ögrenci vizesini alip Avusturya’da egitime baslatiyoruz. Bu esnada ögrencimize gerekli tüm destek, bilgi ve Avusturya’da havalimaninda karsiladigimiz andan itibaren tüm yardim ve bilgi ögrencimize saglanacak, evraklari teslim aldigimiz günden, diploma törenimize kadar ögrencilerimizle beraber olacagiz.
Avusturya’da üniversite egitimi, Avusturya üniversiteleri ve Avusturya’da okumak ile ilgili akliniza takilan tüm sorular için iletisim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 8 Eylül 2017, Düzenleme: 8 Eylül 2017, 17:27
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Avrupa'da hem ekonomik hem de İngilizce eğitim almak istiyorsanız sizi Polonya üniversitelerine bekliyoruz. Polonya'da üniversite eğitimi almak size hem kariyerli bir yaşam hem de zaman ve paradan tasarruf sunuyor.
Yurtdışında Üniversite
Ukrayna'da üniversite eğitimi almak neden mantıklı? Ekonomik şartlarda ve sadece lise diploması ile ilk 500'deki Ukrayna üniversitelerinde üniversite eğitimi almak size cazip geliyor mu?
Yurtdışında Üniversite
Avusturya'da hem prestijli, hem dünya sıralamaları çok yüksek, hem de kaliteli üniversitelerde ekonomik koşullarda üniversite okumak ister misiniz?
Yurtdışında Üniversite
Macaristan'da hem Türkiye ve Kıbrıs'tan daha ekonomik koşullarda, hem YÖK denkliği ile, hem de Avrupa'nın ortasında üniversite okumak ister misiniz?
Yurtdışında Üniversite
Kanada'da üniversite eğitimi almak, Kanada üniversiteleri ve öğrencimizin Kanada'da neden eğitim alması gerektiği konuları...
Yurtdışında Üniversite
İngiltere'de üniversite eğitimi almak, getireceği maliyet, İngiltere'de yaşam ve öğrencinin üniversite yaşamı sonrası profesyonel yaşamına katkıları.
Yurtdışında Üniversite
Dünyanın en yaşanası ülkelerinden Avustralya'da üniversite eğitimi almak ister misiniz? Üniversite programlarına kabul kolaylıklarına karşı sizden sadece bir İngilizce yeterlilik belgesi isteniyor!
Yurtdışında Üniversite
Amerika'da üniversite eğitimi ve getirdiği prestij, uluslararsı diploma, iş ve kariyer garantisi. Üstelik sanıldığı kadar zor değil!
Yurtdışında Üniversite
Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

SON EKLENENLER

UKRAYNA’DA PİLOTAJ EĞİTİMİ Ukraynada pilotaj eğitimi için her hangi bir sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz . Ukraynada pilotaj eğitimi için 1 sene hazırlık eğitimi 4 sene lisans eğitimi alınıyor . Ayrıca uçuş eğitimini 3. sınıftan alıyor ve mezun olduğu takdirde hem diploma hemde pilotluk ehliyetini alabiliyor Ukraynada pilotaj okumak için […]

UKRAYNA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Ukraynada eğitim danışmalığı denildiğinde akla  ilk gelen BABİL EĞİTİM Ukraynanın ilk danışmanlıklardan biridir. Babil Eğitim ailesi olarak 12 yıldan beri başarıyla sürdürdüğümüze inandığımız eğitim danışmanlığına bu yıl Moldova, Ukrayna ve Rusya’nın ardından Belarus’u da eklemiş olmaktan gurur duyuyoruz. Yurtdışı eğitimin ciddiyetini kavrayabilmiş, nitelikli, deneyimli, hızlı, kaliteli ve dürüst hizmet politikamız ile öğrencilerimizin […]

UKRAYNADA TIPTA UZMANLIK OKUMAK Ukraynada Tıpta Uzmanlık Okumak için tıp mezunu olmanız gerekir yani dünyanın her hangi bir yerinden tıp mezunu iseniz Ukrayna’da uzmanlık okuyabilirsiniz., Öncelikle Türk öğrenciler için Ukraynada uzmanlık okumak çok daha avantajlı tıpı bitiren bir doktor her hangi bir sınava girmeden istediği alanda uzmanlık okuyabilir tıp’ta uzmanlık sınavına giremeden sadece üniversite diploması […]

HARKOV ÜNİVERSİTELERİ Harkov üniversiteleri dünya sıralamasında yerini almaktadır . 2018-2019 verilerine göre harkovun 3 üniversitesi dünya sıralamasında ilk 500 girmeyi başarmıştır. Harkov ukraynanın en büyük 2. şehri olup iş imkanı mevcuttur. Harkovdan mezun olan öğrenciler mavi diploma alıp dünyanın her yerinde geçerli bir diplomaya sahip olmaktadır. Türk öğrenciler için tıp diş hekimliği hariç diğer tüm […]

                                                                               UKRAYNANIN EN İYİ TIP ÜNİVERSİTELERİ  1-SUMY DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ 2-KARAZİN TIP ÜNİVERSİTESİ 3-ODESSA DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ […]

ODESSA DENİZCİLİK ÜNİVERSİTESİ ODESSA denizcilik üniversitesi Ukraynanın en iyi üniversitelerinden biridir.21. Yüz Yılda  ilk on yılında, Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi muazzam bilimsel,araştırma ve öğretim potansiyeline girmiştir. Odessa denizcilik üniversitesinin bünyesinde 31 bölümde 780 öğretmen, 102 doktor, 82 profesör, 162 yardoç ve 228 doçent bulunmaktadır. Odessa denizcilik üniversitesinin Uluslararasında’da ismini yazdırmayı başarmıştır ISO 9001:2015 Standardına göre […]

ODESSA MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK ÜNİVERSİTESİ 1930 yılında kurulan Akademi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Akademide öğrenciler için akademik, kültürel ve spor aktiviteleri yapma alanlarıyla beraber, 7 adet eğitim binasında, özel laboratuvar, bilgisayar odaları, yabancı dil laboratuvarları ve büyük bir kütüphane vardır. Akademide 6 yurt, bir öğrenci kantini, spor merkezi, bir öğrenci polikliniği ve sağlık merkezi vardır. […]

ODESSADA ÜNİVERSİTE OKUMAK  Odessada üniversite okumanın bir çok avantajı mevcuttur. Odessada üniversite okuyan öğrenciler diğer şehirlerde okuyan öğrencilere binayen daha şanslı çünkü odessada okuyan  bir öğrenci en kaliteli ve en güzel yerde eğitimini alıyor odessa şehri istanbuldan hava yolu ile  650 km uzaklıkta olup  1 saatte gidilebiliyor diğer avantajı ise günde beş sefer uçuşu var […]

UKRAYNADA KAPTANLIK OKUMAK  Ukraynda kaptanlık okumak için her hangi bir sınav şartı aranmıyor sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz. Ukraynada Kaptanlık okumak isteyen öğrencilerin yapması gereken işlemler  Sadece gerekli evrakları hazırlayıp bizim kurumumuza teslim etmesidir . Ukraynda kaptanlık okuyan bir öğrenci bir sene hazırlık eğitimi almak mecburiyetindedir ve eğitim dili sadece Rusçadır. KAPTANLIK İÇİN […]

Ukrayna üniversitelerine denklik için, Ukrayna da okuyan bir öğrenci Türkiye de denklik alabilmesi için bazı koşulları yerine getirmesi gerekir . Ukrayna da okumak için liseden mezun olmuş ve diplomanızı almış olmanız yeterlidir. Gerekli evraklar danışman şirkete teslim edildikten sonra tüm evrak işlemleri tamamlanıp öğrencinin okul kaydı gerçekleştirilir. Öğrenci Dil hazırlık eğitimi dahil en az beş […]

EOD | WEB AGENCY
Bilgi & Çağrı Merkezi
WhatsApp Soru Hattı