Arama Yapın

Avusturya’da Üniversite Eğitimi

Avusturya üniversiteleri ve özellikle Türkiye’den Viyana‘ya gelen öğrencilerimiz, Viyana Üniversitelerinde eğitim almanın getirdiği prestij ve kariyer olanakları ile Avrupa’da bulunan her sektörden firmalarda iş sahası kolaylıkla bulabilmekteler. Avusturya’da okumak sadece bir eğitim almak ve diploma sahibi olmak değil, öğrencilerimizin profesyonel yaşamlarında ve hayatlarına doğrudan etki eden tüm kariyer olanakları sayesinde daima bir adım önde olmaktalar. Bu olanakların yanında Avusturya üniversitelerinin devlet desteğine sahip olması ve birçok avantaj barındırması sebebiyle Türkiye’den giden öğrencilerimiz bir Türkiye devlet üniversitesinde okumaya göre eşit maliyette, bir vakıf üniversitesi okumaya göre daha az maliyetli bir eğitim almaktalar. Üstelik bu maliyetler Kıbrıs, Fransa, Almanya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerden de düşük!

Bu nedenle öğrencilerimize sadece Avrupa diploması, prestijli üniversite eğitimi, geniş kariyer olanakları değil aynı zamanda öğrenim süresi boyunca ekonomik yaşam şartları vadediyoruz.

Neden Avusturya’da Üniversite Eğitimi?

Avusturya’da okumak prestij demektir. Avusturya üniversiteleri dünya üniversiteler arası akademik sıralamalarda her yıl ilk 500’de yer almaktadır. Avusturya’nın kalbi ve en çok öğrenci gönderdiğimiz üniversite olan Viyana Üniversitesi ise dünyanın en iyi üniversiteleri arasında olup, dünyada 60., Avrupa’da 10. sıralarda yer almaktadır. Sıralaması bu denli yüksek olan üniversiteden mezun olmuş bir mühendis, doktor ya da hayalinizdeki bir başka mesleğe mensup eleman olarak daima tercih edilen ve aranan eleman olacaksınız.

Avusturya üniversitelerine kabul sartlari agir degildir. Avusturya’da üniversite egitimi almak için Almanca ya da Ingilizce bilmenize gerek yok! Üniversitelerin hazirlik siniflarina kabul edildiginiz anda dil egitiminize baslayacak, egitim ögretim yili sonunda aldiginiz hazirlik sertifikasi ile üniversitenizin birinci sinifina kayit yapabilecek ve ögreniminize baslayabileceksiniz.

Avusturya’da yasaminizi sürdürmenizin getirecegi maliyet Türkiye sartlarindan pek de farkli degildir. Üniversiteler için ödenecek egitim harç tutari bölüme ve üniversiteye göre degismekle birlikte 1000 ila 2000 euro arasindadir. Bu tutar Türkiye’deki vakif üniversitelerinin 5’te birinden daha az bir tutara denk gelmektedir. Yasam, gida, ulasim giderleri için ise kesinlikle Istanbul’dan daha fazla para harcamayacaksiniz!

Avusturya üniversitelerinde yurt bulunmaktadir. Üniversite davetiyemizi aldigimiz anda gerekli görüldügü takdirde yurt basvurumuzu da yapmaktayiz. Yurtlar tek ve çift kisi olmak üzere, ortak kullanim alanlariyla birlikte mutfak gibi ögrencimizin ihtiyaci olan her seyi bulundurmaktadir. Yurt ücretleri üniversiteye göre degismekle birlikte 250 ila 350 euro arasindadir. Yurttan istediginiz an çikabilirsiniz fakat yurt isteginizi önceden bildirmeniz gerekmektedir.

Avusturya’nin ekonomik, kaliteli, prestijli egitiminin kökünde geçmisi ve Avusturyalilar bulunmaktadir. Avusturya’da yasaminizin 4 yilini geçirecek ve orta avrupa kültüründen, Avrupa’nin her yerine ulasim kolayligindan ve insanlarin medeni olusundan zevk alacaksiniz. Avusturya’da kiz ya da erkek ögrencilerimiz için günün her saati sokaga çikmak, diledigini yapmak kesinlikle güvenlidir. Yabanci olusunuz hiçbir zaman bir baski unsuru ya da negatif bir unsur yaratmayacak.

Ne Zaman Basvuru Yapacagim?

Avusturya’da üniversite egitimi almak isteyen ögrencilerimiz için iki dönem basvuru imkani bulunmaktadir. Bu dönemler kis ve yaz olmak üzere 1 subat tarihi ve 1 eylül tarihinden itibaren olmakta ve 1 aylik süre içerisinde gerçeklesmektedir. Avusturya’da egitim karari almis lise mezunu olacak ya da olan ögrencilerimizin en geç agustos ayina kadar kararlarini netlestirmeli ve Babil Egitim danismanlarina evrak teslimi yapmalari gerekmektedir.

Dikkat: Kayit islemi sirasinda lise diplomasi, transkript ve formül A gibi hemen temin edebileceginiz evraklarin yani sira ÖSYM tarafindan Türkiye’de herhangi bir üniversiteye yerlestirilmis oldugunuzu gösterir bir belge gereklidir. Yerlestirme sonuçlari açiklandiktan itibaren bu belgeyi de Babil Egitim danismanlarimiza ileterek kayit islemi için gerekli olan evraklari tamamlayabilirsiniz.

Babil Egitim Olarak Ögrencilerimize Ne Sunuyoruz?

Avusturya’da ya da genel olarak yurtdisinda üniversite egitimi almak isteyen ögrencilerimizi, ögrencimize en uygun ülkeyi, sehri, üniversiteyi ve bölümü bulmak ve beraber kararlastirmak için en yakin ofisimize bekliyoruz. Ögrencilerimize beraber karar alip en uygun karari verdikten sonra ögrencilerimizden aldigimiz tüm evraklari isletip, tercümeletip, Avusturya üniversitelerinden aldigimiz davetiye ve diger evraklarla birlikte ögrenci vizesini alip Avusturya’da egitime baslatiyoruz. Bu esnada ögrencimize gerekli tüm destek, bilgi ve Avusturya’da havalimaninda karsiladigimiz andan itibaren tüm yardim ve bilgi ögrencimize saglanacak, evraklari teslim aldigimiz günden, diploma törenimize kadar ögrencilerimizle beraber olacagiz.
Avusturya’da üniversite egitimi, Avusturya üniversiteleri ve Avusturya’da okumak ile ilgili akliniza takilan tüm sorular için iletisim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 8 Eylül 2017, Düzenleme: 8 Eylül 2017, 17:27
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Avrupa'da hem ekonomik hem de İngilizce eğitim almak istiyorsanız sizi Polonya üniversitelerine bekliyoruz. Polonya'da üniversite eğitimi almak size hem kariyerli bir yaşam hem de zaman ve paradan tasarruf sunuyor.
   Yurtdışında Üniversite
   Ukrayna'da üniversite eğitimi almak neden mantıklı? Ekonomik şartlarda ve sadece lise diploması ile ilk 500'deki Ukrayna üniversitelerinde üniversite eğitimi almak size cazip geliyor mu?
   Yurtdışında Üniversite
   Avusturya'da hem prestijli, hem dünya sıralamaları çok yüksek, hem de kaliteli üniversitelerde ekonomik koşullarda üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Macaristan'da hem Türkiye ve Kıbrıs'tan daha ekonomik koşullarda, hem YÖK denkliği ile, hem de Avrupa'nın ortasında üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Kanada'da üniversite eğitimi almak, Kanada üniversiteleri ve öğrencimizin Kanada'da neden eğitim alması gerektiği konuları...
   Yurtdışında Üniversite
   İngiltere'de üniversite eğitimi almak, getireceği maliyet, İngiltere'de yaşam ve öğrencinin üniversite yaşamı sonrası profesyonel yaşamına katkıları.
   Yurtdışında Üniversite
   Dünyanın en yaşanası ülkelerinden Avustralya'da üniversite eğitimi almak ister misiniz? Üniversite programlarına kabul kolaylıklarına karşı sizden sadece bir İngilizce yeterlilik belgesi isteniyor!
   Yurtdışında Üniversite
   Amerika'da üniversite eğitimi ve getirdiği prestij, uluslararsı diploma, iş ve kariyer garantisi. Üstelik sanıldığı kadar zor değil!
   Yurtdışında Üniversite
   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

   SON EKLENENLER

   Per tutti noi uomini, è spesso tenacia identificare il proprio corpo vocabolario segni e sintomi di una femmina mentre stiamo interagendo con la signora. D’altra parte, femmine effettivamente un tutto naturale mezzo di vedere corretto maschio linguaggio del corpo, e sono in aggiunta naturalmente attratto da ragazzi solo chi comunicare. Hanno un semplice tempo raccogliendo […]

   ¿Podría ser siempre desafortunado acerca de citas en línea? O ¿usted invertir varias horas pensando qué debe hacer cuándo sitios de citas en línea falla? Bueno, estás en buena negocio. Sitios de citas en línea no están disponibles naturalmente para cualquiera o para todos. Es una habilidad y tener bueno en se necesita ensayar. Muy […]

   There is lots of discuss going around about hookup online dating sites in addition to their pros and cons. These cons and pros range between an individual to another in the direction they perspective online dating. But the facts truly about hookup courting that folks find attractive? These lines will feel in the cons and […]

   Sembra tutti con il suo mama ha molti particolare comprensione su amore davvero e connessioni… se non hai 19 anni o più giovane. Allora il tuo informazione lavora asciugato. È come se persone non notare che hai davvero online dating problemi tuoi! Grazie al cielo, ce ne sono molti eccezionale fonti disponibili da scegliere che […]

   Der Short Variation: Harris County Markt Wellness Zubehör zahlreiche nützliche Lösungen und Programme, die einkommensschwachen Menschen innerhalb Houston region ansehen. Die Frauen, Säuglinge, und Kinder (WIC) System ist tatsächlich eine Primäre beispielhaftem Beispiel von genau Gesundheitswesen Angestellte geben geeignet Einzelpersonen die Quellen sie müssen erhöhen gesund Jugendliche. WIC bietet Ernährung Krankheit von innerhalb der Texas […]

   Really Does She Want You To Approach Her? Discover How Exactly To Inform Practical Question The Answer Hi Sammy, Yes. I really do involve some specific tips. Before I get in their mind, I’m going to provide you with some crucial guidance regarding the basic subject of speaking with women in pubs. Although it may […]

   No hay absolutamente duda de que Latina las mujeres son varios de los más hermosos en todo el mundo. Han sido identificados y reconocidos con respecto a su encanto, adorable personajes y son adorados en todo el mundo. Quieres satisfacer a una mujer latina? Latina Estadounidense Cupido podría ser el hecho lo que está buscando! […]

   Reader matter: i am dating a woman for approximately 24 months (we’re both in our very own 40s) and all the rest of it is excellent, except i believe she actually is cheating on me personally. I live and function about four-hours away might only meet up together with her about half with the days […]

   The brief type: For singles who have the herpes virus (HSV), it can feel dating never will be as it was before they certainly were detected. But on HSVBuddies.com, singles with herpes are without the stigma of obtaining an STD. Courtesy robust look features and easy profile creation, singles possess opportunity to relate to an […]

   Quiero probar Algo Salvaje chicas en Úbedatre las sábanas? descubrir Cómo Preguntarle a ella Entre ventajas de tener alguien está recibiendo probar algo nuevo, sexualmente. Puede haber una fantasía que has tenido desde escuela? ¿Una situación sexual has tenido siempre reflexionaste? ¿Quiere explorar algo tiene simplemente notado en pornografía? Pero descubrir la cosa: Tener esa […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı