Arama Yapın

İngiltere’de, Birleşik Krallık’ta Üniversite Eğitimi

Dünyanın global, lider ve en saygın kurum ve kuruluşlarında görev almaya hazır mısınız? İngiltere’de üniversite eğitimi alarak bu kurumlarda görev alabilir, bir İngiliz üniversitesinden alınmış diplomanızla çevrenizde saygınlık kazanabilirsiniz.

İngiltere Üniversitelerine Kabul

İngiltere üniversitelerine kabul diğer ülkelere göre biraz farklı gelişmektedir. Türkiye’de lise eğitimi almış bir öğrenci İngiliz üniversiteleri tarafından İngiltere lise ve dengi kurumlara denk sayılmamaktadır. Bu nedenle İngiltere’de üniversite başvurusu yapmış tüm öğrenciler fizik, kimya gibi temel bilimlerin de bulunduğu bir hazırlık programına dahil edilirler. Bu hazırlık eğitimine dahil olmadan doğrudan İngiltere’deki herhangi bir üniversitenin lisans programlarına kabul imkansızdır.

Hazırlık programlarında dersler İngilizce olarak verilmektedir. Bu nedenle İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin İngiliz üniversitelerine başvuru yapmadan önce İngilizce seviyelerinin yeterli durumda olması ve çoğu durumda İngilizce seviyelerini belgelemeleri gerekmektedir. Zira hazırlık programlarında ek İngilizce dersi bulunmayabilir. İngiltere’de geliştireceğiniz İngilizce seviyeniz ya kendi imkanlarınızla halka konuşarak, pratik yaparak gerçekleşecek ya da İngiltere’de boş kalan zamanlarınızda ya bir İngiliz üniversitesi tarafından sağlanan özel İngilizce kursları ya da özel kurumlar tarafından sağlanan bir İngilizce programı sayesinde olacak. Kurslar tarafından verilen İngilizce dersleri, İngilizce seviyesi iyi olan öğrenciler için 1-3 ay, orta düzey İngilizce seviyesine sahip öğrencilerimiz ise 9-11 ay zaman aralığında olacaktır. Bu nedenle İngiltere’de üniversite eğitimi alma kararı vermiş öğrencilerimiz bu gereklilikleri yerine getirebilmek için lise mezuniyetleri öncesi en az 1 yıl İngiltere’de üniversite eğitimine hazırlanma durumundalar.

İngiltere’de Üniversite Okumanın Maliyeti

İngiltere’de üniversite ve yaşam maliyetleri göz önüne alındığında dünyada pek fazla rakibi yoktur. Fakat İngiltere üniversitelerinden alınmış bir diplomanın yaratacağı etki ve öğrenim süresince edinilen donanım konusunda da pek fazla alternatifi yoktur. Bu nedenle öğrenci ve belki de öğrencilerden çok velilerimizin düşünüp hesap yapması gereken en önemli konu İngiltere’de üniversite okumanın getireceği maliyettir.

İngiltere üniversiteleri yabancı öğrenciler için İngiliz öğrencilere göre ekstra maliyetlidir. İngiltere üniversiteleri yıllık harcı 5000 ila 15000 GBP arasında değişmektedir. Son dönemdeki TL’deki değer kaybı İngiltere üniversiteleri harçlarını inanılmaz düzeyde arttırmıştır. Üniversite harçlarının yanı sıra öğrencilerimiz yılda 2500 ila 9000 GBP arasında konaklama için harcama yapacaklar. Bu skalanın geniş olması yurt ve ev, londra ve diğer şehirlerin arasındaki uçurumdan kaynaklanmaktadır. Londra’da ev ve yurt kiraları diğer şehirlere göre inanılmaz pahalıdır. Ulaşım ve beslenme için ise 3000 ila 9000 GBP arası bir harcamada bulunacaklar. Türkiye’den İngiltere’ye uçak biletleri 250 liradan 500 liraya kadar bulunmaktadır. Bunların dışında öğrencilerimizin yapacağı ekstra harcamalar için velilerimiz elbette hazırlıklı olma durumundalar. Şu da göz önünde bulundurulmalıdır ki hazırlık sınıfı tekrarı mevcuttur. Eğer öğrencilerimiz hazırlık sınıfı sınavlarında yeterli başarıyı gösteremezlerse hazırlık eğitimini yeniden alacaklar. Bu da velilerimiz için ekstra maliyet demektir.

İngiltere’de Konaklama Olanakları

Londra, Liverpool ve Manchester şehirlerinde öğrencilerimize en azından ilk yıllarında üniversite yurtlarında kalmalarını tavsiye ediyoruz fakat bu şehirlerde üniversite yurt imkanları kısıtlı olduğundan dolayı her öğrenciye yurt garanti edilmemektedir. Fakat bu şehirler için öğrencilerimizin isteği doğrultusunda danışmanlarımız ellerinden geleni yapacaklardır.

Üniversite yurtları genelde 2-3 kişilik olup çamaşır makinası, fırın gibi öğrencilerimizin ihtiyacı olan tüm ihtiyaçları karşılanmıştır. Bu yurtlar genelde üniversite çevresinde ya da ulaşım sıkıntısı olmayan yerlerde bulunmaktadır.

Üniversite yurtlarının yanı sıra daha maliyetli olan özel yurtlar, ev kiralama gibi çeşitli alternatiflerden hangisinin seçileceği öğrencilerimizle beraber kararının verilmesi gerekir.

İngiltere’de Üniversite Eğitimi Almak İçin Başvuru Zamanı

İngiltere’de üniversite eğitimi almak için başvuracağınız doğru zaman nisan ayı öncesidir. Fakat öğrencilerimize kesinlikle ve önemle belirtmek isteriz ki İngiltere’de üniversite eğitimi alma düşünceniz varsa lise son sınıf dönemlerinde Babil Eğitim danışmanları ile iletişime geçmeniz. Sizin için en net ve doğru karar bizimle yapacağınız görüşmeler sonrası alınacaktır.

İngiltere’de üniversite eğitimi almak, İngiltere’de okumak ve İngiltere üniversiteleri ile aklınıza takılan tüm sorular için sizleri ofislerimize bekliyoruz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 6 Eylül 2017, Düzenleme: 6 Eylül 2017, 0:11
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Avrupa'da hem ekonomik hem de İngilizce eğitim almak istiyorsanız sizi Polonya üniversitelerine bekliyoruz. Polonya'da üniversite eğitimi almak size hem kariyerli bir yaşam hem de zaman ve paradan tasarruf sunuyor.
   Yurtdışında Üniversite
   Ukrayna'da üniversite eğitimi almak neden mantıklı? Ekonomik şartlarda ve sadece lise diploması ile ilk 500'deki Ukrayna üniversitelerinde üniversite eğitimi almak size cazip geliyor mu?
   Yurtdışında Üniversite
   Avusturya'da hem prestijli, hem dünya sıralamaları çok yüksek, hem de kaliteli üniversitelerde ekonomik koşullarda üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Macaristan'da hem Türkiye ve Kıbrıs'tan daha ekonomik koşullarda, hem YÖK denkliği ile, hem de Avrupa'nın ortasında üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Kanada'da üniversite eğitimi almak, Kanada üniversiteleri ve öğrencimizin Kanada'da neden eğitim alması gerektiği konuları...
   Yurtdışında Üniversite
   İngiltere'de üniversite eğitimi almak, getireceği maliyet, İngiltere'de yaşam ve öğrencinin üniversite yaşamı sonrası profesyonel yaşamına katkıları.
   Yurtdışında Üniversite
   Dünyanın en yaşanası ülkelerinden Avustralya'da üniversite eğitimi almak ister misiniz? Üniversite programlarına kabul kolaylıklarına karşı sizden sadece bir İngilizce yeterlilik belgesi isteniyor!
   Yurtdışında Üniversite
   Amerika'da üniversite eğitimi ve getirdiği prestij, uluslararsı diploma, iş ve kariyer garantisi. Üstelik sanıldığı kadar zor değil!
   Yurtdışında Üniversite
   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

   SON EKLENENLER

   Per tutti noi uomini, è spesso tenacia identificare il proprio corpo vocabolario segni e sintomi di una femmina mentre stiamo interagendo con la signora. D’altra parte, femmine effettivamente un tutto naturale mezzo di vedere corretto maschio linguaggio del corpo, e sono in aggiunta naturalmente attratto da ragazzi solo chi comunicare. Hanno un semplice tempo raccogliendo […]

   ¿Podría ser siempre desafortunado acerca de citas en línea? O ¿usted invertir varias horas pensando qué debe hacer cuándo sitios de citas en línea falla? Bueno, estás en buena negocio. Sitios de citas en línea no están disponibles naturalmente para cualquiera o para todos. Es una habilidad y tener bueno en se necesita ensayar. Muy […]

   There is lots of discuss going around about hookup online dating sites in addition to their pros and cons. These cons and pros range between an individual to another in the direction they perspective online dating. But the facts truly about hookup courting that folks find attractive? These lines will feel in the cons and […]

   Sembra tutti con il suo mama ha molti particolare comprensione su amore davvero e connessioni… se non hai 19 anni o più giovane. Allora il tuo informazione lavora asciugato. È come se persone non notare che hai davvero online dating problemi tuoi! Grazie al cielo, ce ne sono molti eccezionale fonti disponibili da scegliere che […]

   Der Short Variation: Harris County Markt Wellness Zubehör zahlreiche nützliche Lösungen und Programme, die einkommensschwachen Menschen innerhalb Houston region ansehen. Die Frauen, Säuglinge, und Kinder (WIC) System ist tatsächlich eine Primäre beispielhaftem Beispiel von genau Gesundheitswesen Angestellte geben geeignet Einzelpersonen die Quellen sie müssen erhöhen gesund Jugendliche. WIC bietet Ernährung Krankheit von innerhalb der Texas […]

   Really Does She Want You To Approach Her? Discover How Exactly To Inform Practical Question The Answer Hi Sammy, Yes. I really do involve some specific tips. Before I get in their mind, I’m going to provide you with some crucial guidance regarding the basic subject of speaking with women in pubs. Although it may […]

   No hay absolutamente duda de que Latina las mujeres son varios de los más hermosos en todo el mundo. Han sido identificados y reconocidos con respecto a su encanto, adorable personajes y son adorados en todo el mundo. Quieres satisfacer a una mujer latina? Latina Estadounidense Cupido podría ser el hecho lo que está buscando! […]

   Reader matter: i am dating a woman for approximately 24 months (we’re both in our very own 40s) and all the rest of it is excellent, except i believe she actually is cheating on me personally. I live and function about four-hours away might only meet up together with her about half with the days […]

   The brief type: For singles who have the herpes virus (HSV), it can feel dating never will be as it was before they certainly were detected. But on HSVBuddies.com, singles with herpes are without the stigma of obtaining an STD. Courtesy robust look features and easy profile creation, singles possess opportunity to relate to an […]

   Quiero probar Algo Salvaje chicas en Úbedatre las sábanas? descubrir Cómo Preguntarle a ella Entre ventajas de tener alguien está recibiendo probar algo nuevo, sexualmente. Puede haber una fantasía que has tenido desde escuela? ¿Una situación sexual has tenido siempre reflexionaste? ¿Quiere explorar algo tiene simplemente notado en pornografía? Pero descubrir la cosa: Tener esa […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı