Arama Yapın

Karazin Üniversitesi Bölümleri ve Fiyatları

ÜNİVERSİTE TİPİ
Devlet
KURULUŞ YILI
1804
REKTÖR
Vil S. Bakirov
FAKÜLTE SAYISI
19
AKADEMİK GÖREVLİ
1595
ÖĞRENCİ SAYISI
15000
KAMPÜS
Şehir
BULUNDUĞU YER
Kharkiv, Ukrayna
İNTERNET SİTESİ
 DİKKAT! KARAZİN ÜNİVERSİTESİ
 Harkov Karazin Üniversitesi Yüksek Öğretim Kurumu 2016 yılında alınan karara göre dünya üniversiteler arası akademik sıralamalarına göre ilk bin üniversite içinde bulunmaktadır. Bu nedenle Karazin Üniversitesi’nde herhangi bir alanda eğitim almış üniveriste öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatlarını tamamlamalarının ardından ülkelerine döndüklerinde herhangi bir sınav ya da koşul olmaksızın diplomalarının denklik işlemlerini yapabileceklerdir.
 KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

Karazin Üniversitesi hem mühendislik hem de akademik diğer bölümler olmak üzere eğitim ve akademik alt yapısı Ukrayna’nın en gelişmiş üniversitelerinden biridir. Üniversite bünyesinde birçok eğitim programı bulunmaktadır. Bu programlardan bazıları şu şekildedir:

 • Tıp Fakültesi
 • Eğitim ve Pedagoloji Fakültesi,
 • İnsani ve Beşeri Bilimler Fakültesi,
 • Gazetecilik Fakültesi
 • İşletme Fakültesi
 • Biyoloji  Fakültesi
 • Doğa Bilimleri  Fakültesi
 • Matematik ve İstatistik Fakültesi
 • Bilgi Teknoljileri ve IT  Fakültesi
 • Kimya Mühendisliği  Fakültesi
 • Fizik  Fakültesi
 • Uluslararası İlişkiler Fakültesi
 • İnşaat ve Mimarlık Fakültesi

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

Karazin Üniversitesi’nde yukarıdaki fakültelere bağlı herhangi bir bölümde alacağınız lisans ya da yüksek lisans eğitimi Yüksek Öğretim Kurumu tarafından alınan karara göre herhangi bir sınav ya da koşul olmaksızın denklik işlemleri sonuçlandırılacaktır. Lisans programları Karazin Üniversitesi’nde genellikle 4 yıl olup tıp ve bazı bölümler için 6 yıldır.

Erkek Adaylar: Karazin Üniversitesi’nde aldığınız üniversite eğitimi süresince askerlik tecil işlemleriniz konsolosluk tarafından yapılmaktadır. Karazin Üniversitesi’nde öğrenci olduğunuz süre boyunca askerliğiniz tecillenecektir.

Karazin Üniversitesi Konumu

Karazin Üniversitesi Harkov’da, merkezi bir konumda bulunmata, herhangi bir ulaşım ya da güvenlik endişesi olmadan yurdunu ile üniversiteniz arasında kolayca gidip gelebileceğiniz bir konumda bulunmaktadır. Harkov şehrinde geniş bir metro ağı bulunmakta ve Harkov’un herhangi bir yerine en fazla 30 dakika içerisinde ulaşımınız sağlanabilmektedir. Karazin Üniversitesi Harkov şehrinin merkezinde bulunan McDonald’s’a 100 metre uzaklıkta bulunmakta, çevresinde Starbucks, Burger King ve diğer alışveriş merkezlerine çok yakın konumda bulunmaktadır. Karazin Üniversitesi kampüsü son derece yeşil ve şehir içinde bulunmaktadır ve kampüsten dışarı çıkmanıza gerek duymadan istediğiniz her şeyi kampüs içerisinde temin edebileceğiniz bir konumda bulunmaktadır.

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

Harkov’da Yaşam

Harkov’da yaşam Ukrayna’nın diğer şehirlerine göre daha ekonomik olup, ulaşım, gıda ve barınma fiyatları açısından ekonomiktir. Harkov ayrıca Ukrayna’nın nüfus olarak en büyük şehirlerinden biri olması nedeniyle aradığınız her türlü şeyi pazarlardan ve diğer rinoklardan temin edebilirsiniz. Ulaşım metro, minibüs, tramvay, troleybüs ve diğer belediye toplu ulaşım araçları ile sağlanmakta ve ortalama bir bilet fiyatı 25 kuruş olmak üzere Türkiye şartları ile kıyaslandığında oldukça ekonomik koşullar sunmaktadır. Harkov şehir itibari ile nehir kıyısında kurulmuş ve binaları, sosyal yaşamı, sinema ve tiyatro olanakları ile oldukça elverişli bir şehirdir. Şehirde suç oranları çok düşüktür. Bunun sebebi ortalama eğitim seviyesinin çok yüksek olmasıdır.

Karazin Üniversitesi’nde Eğitim

Karazin Üniversitesi Ukrayna’nın en büyük kütüphanelerinden birine sahiptir. Üniversite akademik personeli deneyimli Sovyetler Birliği’nde görev yapmış öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Bu nedenle üniversite akademik yayın sayısı itibariyle Avrupa’da oldukça önde bulunmakta ve üniversite uluslararası akademik sıralaması ilk 300’de bulunmaktadır. 2016 yılında Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu’nun aldığı karar ile belirtilen uluslararası akademik derecelendirme kuruluşları ilk 1000 sıralaması içerisinde bulunan üniversitelerden mezun olmuş öğrencilerin mezuniyetlerinin ardından herhangi bir sınav ya da şart olmaksızın denklik belgeleri verilmektedir. Mezuniyetin ardından Yüksek Öğretim Kurumu incelemeleri gereği öğrencinin yurtdışında eğitimini idame ettirme amaçlı yeterli süre kaldığı ve bunu polis yurtdışı giriş ve çıkış kayıtları ile ispatladığı ve öğrencinin bağlı olduğu büyükelçilik üzerinden onay alınarak öğreninin denklik belgesi tescillenmektedir. Karazin Üniversitesi’nde ana eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Karazin Üniversitesi Yurtları

Karazin Üniversitesi yurt düzeni 3’er ya da 2’şer kişi olmak üzere çeşitli varyasyonlarda yurtlar bulunmaktadır. Karazin üniversitesi yurtlarında sürekli ve kesintisiz olarak sıcak su, elektrik, internet ve doğalgaz sağlanmaktadır. Karazin Üniversitesi yurtlarında dünyanın çeşitli ülkelerinden vatandaşlar bulunmakta ve bu öğrencilerimiz için hem yabancı kültürler tanıma hem de yabancı dili daha hızlı ve doğru bir şekilde öğrenmeleri sağlanmaktadır. En azından ilk yıl için öğrencilermize yurtlarda kalmalarını tavsiye ediyoruz.

Karazin Üniversitesi Fiyatları

V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi Ukrayna’nın en eski 2. üniversitesidir. Daha çok teknik eğitimi ile ön plana çıkan üniversite Ukrayna üniversitelerarası sıralamada ilk sıralarda yer alırken dünya sıralamasında yıllardır ilk 500’dedir. Bu üniversite de YÖK tarafından tanınmaktadır. Üniversite bünyesinde matematik ve informatik fakültesi, fizik fakültesi, fizik ve teknoloji fakültesi, fizik ve enerji fakültesi, bilgisayar bilimleri fakültesi, radyofizikü, biyomedikal elektronik ve bilgisayar sistemleri fakülte ve birimleri, kimya fakültesi, psikoloji fakültesi, jeoloji, coğrafya fakültesi, tarih fakültesi, dil bilimleri fakültesi, yabancı diller fakültesi, ekonomi fakültesi, sosyoloji fakültesi, tıp fakültesi, hukuk fakültesi ve ekonoji fakültesi bulunmaktadır.

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

BACHELORMASTER
V. N. Karazin Harkov Devlet ÜniversitesiUkr/RusçaİngilizceUkr/Rusçaİngilizce
Matematik ve İnformatik Fak.1,800$2,600$2,100$3,050$
Fizik Fak.1,800$2,100$
Fizik ve Tek. Fak.2,300$2,600$3,000$
Fizik ve Enerji Fak.2,300$2,600$
Bilgisayar Bilimleri Fak.2,300$2,600$2,600$
Kimya Fak.1,800$2,100$
Biyoloji Fak.2,300$2,600$
Psikoloji Fak.2,300$3,050$
Coğrafya ve Jeoloji Fak.1,800$2,100$
Tarih Fak.1,800$2,100$
Dil Bilimleri Fak.2,600$3,050$
Ekonomi Fak.2,300$3,600$3,600$
Sosyoloji Fak.2,300$2,600$
Tıp Fak.3,000$3,850$
Hukuk Fak.2,600$3,600$

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 4 Ocak 2018, Düzenleme: 15 Temmuz 2019, 15:20
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Ukrayna'da üniversite, Ukrayna'da yüksek lisans, master ya da Ukrayna'da doktora programlarında okumak veya üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimize istedikleri türde seçenek sunuyoruz. Öğrencilerimizin hangi ülkede, hangi şehirde, hangi üniversitede, hangi üniversite programında eğitim alabileceklerini hayalleri paralelinde her yönüyle inceleyip öğrencilerimizin prfesyönel yaşamlarında karşılaşacakları sorunları dikkate alarak öğrencilerimiz ve velilerimizle ortak bir karar alıyoruz. Bu kararın alınmasının ardından evrakların hazırlanması aşamasında, tüm bürokratik işleyişleri öğrencilerimiz ve velilerimizle paylaşıyor, öğrencimizin vizesinin teslim alınmasının ardından Türkiye'deki havalimanından uğurluyor ve Ukrayna'da üniversite eğitimi göreceği şehirde karşılıyoruz. Ukrayna'daki eğitimine başlanmadan önce öğrencimize şehri tanıtıyor, üniversite, yurt kaydını yapıyor, Ukrayna'ya en kısa sürede uyum sağlaması için gerekli tüm bilgiyi paylaşıyoruz. Ukrayna'daki eğitimi süresinde öğrencimiz şehrindeki temsilciliğimizle daima irtibat halinde olacak ve yaşadığı tüm problemleri hep beraber aşacağız. Mezuniyetine kadar verdiğimiz destekle öğrencimizin mezuniyet töreninin ardından Türkiye'ye, görevini icra etmek üzere uğurluyoruz. İlk 1000'deki üniversitelerimizde eğitim aldığı takdirde YÖK başvurusunun ardından herhangi bir problem olmadan denkliğini alıp profesyönel yaşamına başlıyor. Ukrayna'da eğitim konusunda Ukrayna'da üniversite eğitimi, Ukrayna'da yüksek lisans eğitimi, Ukrayna'da doktora eğitimi, Ukrayna'da Rusça hazırlık eğitimi gibi tüm konularda öğrencimize gerekli tüm desteği veriyoruz. Ukrayna'da eğitim kategorisi sayfamızda sadece Ukrayna'da üniversite eğitimi konuları değil üniversite diplomalarının Türkiye denkliği konuları, Türkiye üniversiteleri ile Ukrayna üniversiteleri arası ders farkları, Sovyet Eğitim sisteminin getirdiği yararlar ve farklılıklar, Ukrayna'da eğitimin Avrupa'da ve diğer tüm gelişmiş ülkelerde tanınırlığı, Ukrayna diplomanız ile Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabileceğiniz gibi çok detaylı anlatım yapılmaktadır. Ve bu bilgi kaynağı öğrencilerimze katkılı olabilmesi için hergün güncellenmeye çalışılınmaktadır. Ukrayna'da eğitim alan öğrencilerimizin internet sitemize sadece üniversite kaydı yapılana kadar değil üniversite eğitimi aldıkları süre boyunca girmeleri ve çeşitli bilgiler edinlemelerini amaçlıyoruz. [38]

   SON EKLENENLER

   Per tutti noi uomini, è spesso tenacia identificare il proprio corpo vocabolario segni e sintomi di una femmina mentre stiamo interagendo con la signora. D’altra parte, femmine effettivamente un tutto naturale mezzo di vedere corretto maschio linguaggio del corpo, e sono in aggiunta naturalmente attratto da ragazzi solo chi comunicare. Hanno un semplice tempo raccogliendo […]

   ¿Podría ser siempre desafortunado acerca de citas en línea? O ¿usted invertir varias horas pensando qué debe hacer cuándo sitios de citas en línea falla? Bueno, estás en buena negocio. Sitios de citas en línea no están disponibles naturalmente para cualquiera o para todos. Es una habilidad y tener bueno en se necesita ensayar. Muy […]

   There is lots of discuss going around about hookup online dating sites in addition to their pros and cons. These cons and pros range between an individual to another in the direction they perspective online dating. But the facts truly about hookup courting that folks find attractive? These lines will feel in the cons and […]

   Sembra tutti con il suo mama ha molti particolare comprensione su amore davvero e connessioni… se non hai 19 anni o più giovane. Allora il tuo informazione lavora asciugato. È come se persone non notare che hai davvero online dating problemi tuoi! Grazie al cielo, ce ne sono molti eccezionale fonti disponibili da scegliere che […]

   Der Short Variation: Harris County Markt Wellness Zubehör zahlreiche nützliche Lösungen und Programme, die einkommensschwachen Menschen innerhalb Houston region ansehen. Die Frauen, Säuglinge, und Kinder (WIC) System ist tatsächlich eine Primäre beispielhaftem Beispiel von genau Gesundheitswesen Angestellte geben geeignet Einzelpersonen die Quellen sie müssen erhöhen gesund Jugendliche. WIC bietet Ernährung Krankheit von innerhalb der Texas […]

   Really Does She Want You To Approach Her? Discover How Exactly To Inform Practical Question The Answer Hi Sammy, Yes. I really do involve some specific tips. Before I get in their mind, I’m going to provide you with some crucial guidance regarding the basic subject of speaking with women in pubs. Although it may […]

   No hay absolutamente duda de que Latina las mujeres son varios de los más hermosos en todo el mundo. Han sido identificados y reconocidos con respecto a su encanto, adorable personajes y son adorados en todo el mundo. Quieres satisfacer a una mujer latina? Latina Estadounidense Cupido podría ser el hecho lo que está buscando! […]

   Reader matter: i am dating a woman for approximately 24 months (we’re both in our very own 40s) and all the rest of it is excellent, except i believe she actually is cheating on me personally. I live and function about four-hours away might only meet up together with her about half with the days […]

   The brief type: For singles who have the herpes virus (HSV), it can feel dating never will be as it was before they certainly were detected. But on HSVBuddies.com, singles with herpes are without the stigma of obtaining an STD. Courtesy robust look features and easy profile creation, singles possess opportunity to relate to an […]

   Quiero probar Algo Salvaje chicas en Úbedatre las sábanas? descubrir Cómo Preguntarle a ella Entre ventajas de tener alguien está recibiendo probar algo nuevo, sexualmente. Puede haber una fantasía que has tenido desde escuela? ¿Una situación sexual has tenido siempre reflexionaste? ¿Quiere explorar algo tiene simplemente notado en pornografía? Pero descubrir la cosa: Tener esa […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı