Arama Yapın

Karazin Üniversitesi Bölümleri ve Fiyatları

ÜNİVERSİTE TİPİ
Devlet
KURULUŞ YILI
1804
REKTÖR
Vil S. Bakirov
FAKÜLTE SAYISI
19
AKADEMİK GÖREVLİ
1595
ÖĞRENCİ SAYISI
15000
KAMPÜS
Şehir
BULUNDUĞU YER
Kharkiv, Ukrayna
İNTERNET SİTESİ
 DİKKAT! KARAZİN ÜNİVERSİTESİ
 Harkov Karazin Üniversitesi Yüksek Öğretim Kurumu 2016 yılında alınan karara göre dünya üniversiteler arası akademik sıralamalarına göre ilk bin üniversite içinde bulunmaktadır. Bu nedenle Karazin Üniversitesi’nde herhangi bir alanda eğitim almış üniveriste öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatlarını tamamlamalarının ardından ülkelerine döndüklerinde herhangi bir sınav ya da koşul olmaksızın diplomalarının denklik işlemlerini yapabileceklerdir.
 KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

Karazin Üniversitesi hem mühendislik hem de akademik diğer bölümler olmak üzere eğitim ve akademik alt yapısı Ukrayna’nın en gelişmiş üniversitelerinden biridir. Üniversite bünyesinde birçok eğitim programı bulunmaktadır. Bu programlardan bazıları şu şekildedir:

 • Tıp Fakültesi
 • Eğitim ve Pedagoloji Fakültesi,
 • İnsani ve Beşeri Bilimler Fakültesi,
 • Gazetecilik Fakültesi
 • İşletme Fakültesi
 • Biyoloji  Fakültesi
 • Doğa Bilimleri  Fakültesi
 • Matematik ve İstatistik Fakültesi
 • Bilgi Teknoljileri ve IT  Fakültesi
 • Kimya Mühendisliği  Fakültesi
 • Fizik  Fakültesi
 • Uluslararası İlişkiler Fakültesi
 • İnşaat ve Mimarlık Fakültesi

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

Karazin Üniversitesi’nde yukarıdaki fakültelere bağlı herhangi bir bölümde alacağınız lisans ya da yüksek lisans eğitimi Yüksek Öğretim Kurumu tarafından alınan karara göre herhangi bir sınav ya da koşul olmaksızın denklik işlemleri sonuçlandırılacaktır. Lisans programları Karazin Üniversitesi’nde genellikle 4 yıl olup tıp ve bazı bölümler için 6 yıldır.

Erkek Adaylar: Karazin Üniversitesi’nde aldığınız üniversite eğitimi süresince askerlik tecil işlemleriniz konsolosluk tarafından yapılmaktadır. Karazin Üniversitesi’nde öğrenci olduğunuz süre boyunca askerliğiniz tecillenecektir.

Karazin Üniversitesi Konumu

Karazin Üniversitesi Harkov’da, merkezi bir konumda bulunmata, herhangi bir ulaşım ya da güvenlik endişesi olmadan yurdunu ile üniversiteniz arasında kolayca gidip gelebileceğiniz bir konumda bulunmaktadır. Harkov şehrinde geniş bir metro ağı bulunmakta ve Harkov’un herhangi bir yerine en fazla 30 dakika içerisinde ulaşımınız sağlanabilmektedir. Karazin Üniversitesi Harkov şehrinin merkezinde bulunan McDonald’s’a 100 metre uzaklıkta bulunmakta, çevresinde Starbucks, Burger King ve diğer alışveriş merkezlerine çok yakın konumda bulunmaktadır. Karazin Üniversitesi kampüsü son derece yeşil ve şehir içinde bulunmaktadır ve kampüsten dışarı çıkmanıza gerek duymadan istediğiniz her şeyi kampüs içerisinde temin edebileceğiniz bir konumda bulunmaktadır.

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

Harkov’da Yaşam

Harkov’da yaşam Ukrayna’nın diğer şehirlerine göre daha ekonomik olup, ulaşım, gıda ve barınma fiyatları açısından ekonomiktir. Harkov ayrıca Ukrayna’nın nüfus olarak en büyük şehirlerinden biri olması nedeniyle aradığınız her türlü şeyi pazarlardan ve diğer rinoklardan temin edebilirsiniz. Ulaşım metro, minibüs, tramvay, troleybüs ve diğer belediye toplu ulaşım araçları ile sağlanmakta ve ortalama bir bilet fiyatı 25 kuruş olmak üzere Türkiye şartları ile kıyaslandığında oldukça ekonomik koşullar sunmaktadır. Harkov şehir itibari ile nehir kıyısında kurulmuş ve binaları, sosyal yaşamı, sinema ve tiyatro olanakları ile oldukça elverişli bir şehirdir. Şehirde suç oranları çok düşüktür. Bunun sebebi ortalama eğitim seviyesinin çok yüksek olmasıdır.

Karazin Üniversitesi’nde Eğitim

Karazin Üniversitesi Ukrayna’nın en büyük kütüphanelerinden birine sahiptir. Üniversite akademik personeli deneyimli Sovyetler Birliği’nde görev yapmış öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Bu nedenle üniversite akademik yayın sayısı itibariyle Avrupa’da oldukça önde bulunmakta ve üniversite uluslararası akademik sıralaması ilk 300’de bulunmaktadır. 2016 yılında Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu’nun aldığı karar ile belirtilen uluslararası akademik derecelendirme kuruluşları ilk 1000 sıralaması içerisinde bulunan üniversitelerden mezun olmuş öğrencilerin mezuniyetlerinin ardından herhangi bir sınav ya da şart olmaksızın denklik belgeleri verilmektedir. Mezuniyetin ardından Yüksek Öğretim Kurumu incelemeleri gereği öğrencinin yurtdışında eğitimini idame ettirme amaçlı yeterli süre kaldığı ve bunu polis yurtdışı giriş ve çıkış kayıtları ile ispatladığı ve öğrencinin bağlı olduğu büyükelçilik üzerinden onay alınarak öğreninin denklik belgesi tescillenmektedir. Karazin Üniversitesi’nde ana eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Karazin Üniversitesi Yurtları

Karazin Üniversitesi yurt düzeni 3’er ya da 2’şer kişi olmak üzere çeşitli varyasyonlarda yurtlar bulunmaktadır. Karazin üniversitesi yurtlarında sürekli ve kesintisiz olarak sıcak su, elektrik, internet ve doğalgaz sağlanmaktadır. Karazin Üniversitesi yurtlarında dünyanın çeşitli ülkelerinden vatandaşlar bulunmakta ve bu öğrencilerimiz için hem yabancı kültürler tanıma hem de yabancı dili daha hızlı ve doğru bir şekilde öğrenmeleri sağlanmaktadır. En azından ilk yıl için öğrencilermize yurtlarda kalmalarını tavsiye ediyoruz.

Karazin Üniversitesi Fiyatları

V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi Ukrayna’nın en eski 2. üniversitesidir. Daha çok teknik eğitimi ile ön plana çıkan üniversite Ukrayna üniversitelerarası sıralamada ilk sıralarda yer alırken dünya sıralamasında yıllardır ilk 500’dedir. Bu üniversite de YÖK tarafından tanınmaktadır. Üniversite bünyesinde matematik ve informatik fakültesi, fizik fakültesi, fizik ve teknoloji fakültesi, fizik ve enerji fakültesi, bilgisayar bilimleri fakültesi, radyofizikü, biyomedikal elektronik ve bilgisayar sistemleri fakülte ve birimleri, kimya fakültesi, psikoloji fakültesi, jeoloji, coğrafya fakültesi, tarih fakültesi, dil bilimleri fakültesi, yabancı diller fakültesi, ekonomi fakültesi, sosyoloji fakültesi, tıp fakültesi, hukuk fakültesi ve ekonoji fakültesi bulunmaktadır.

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

BACHELOR MASTER
V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi Ukr/Rusça İngilizce Ukr/Rusça İngilizce
Matematik ve İnformatik Fak. 1,800$ 2,600$ 2,100$ 3,050$
Fizik Fak. 1,800$ 2,100$
Fizik ve Tek. Fak. 2,300$ 2,600$ 3,000$
Fizik ve Enerji Fak. 2,300$ 2,600$
Bilgisayar Bilimleri Fak. 2,300$ 2,600$ 2,600$
Kimya Fak. 1,800$ 2,100$
Biyoloji Fak. 2,300$ 2,600$
Psikoloji Fak. 2,300$ 3,050$
Coğrafya ve Jeoloji Fak. 1,800$ 2,100$
Tarih Fak. 1,800$ 2,100$
Dil Bilimleri Fak. 2,600$ 3,050$
Ekonomi Fak. 2,300$ 3,600$ 3,600$
Sosyoloji Fak. 2,300$ 2,600$
Tıp Fak. 3,000$ 3,850$
Hukuk Fak. 2,600$ 3,600$

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 4 Ocak 2018, Düzenleme: 15 Temmuz 2019, 15:20
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Ukrayna'da üniversite, Ukrayna'da yüksek lisans, master ya da Ukrayna'da doktora programlarında okumak veya üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimize istedikleri türde seçenek sunuyoruz. Öğrencilerimizin hangi ülkede, hangi şehirde, hangi üniversitede, hangi üniversite programında eğitim alabileceklerini hayalleri paralelinde her yönüyle inceleyip öğrencilerimizin prfesyönel yaşamlarında karşılaşacakları sorunları dikkate alarak öğrencilerimiz ve velilerimizle ortak bir karar alıyoruz. Bu kararın alınmasının ardından evrakların hazırlanması aşamasında, tüm bürokratik işleyişleri öğrencilerimiz ve velilerimizle paylaşıyor, öğrencimizin vizesinin teslim alınmasının ardından Türkiye'deki havalimanından uğurluyor ve Ukrayna'da üniversite eğitimi göreceği şehirde karşılıyoruz. Ukrayna'daki eğitimine başlanmadan önce öğrencimize şehri tanıtıyor, üniversite, yurt kaydını yapıyor, Ukrayna'ya en kısa sürede uyum sağlaması için gerekli tüm bilgiyi paylaşıyoruz. Ukrayna'daki eğitimi süresinde öğrencimiz şehrindeki temsilciliğimizle daima irtibat halinde olacak ve yaşadığı tüm problemleri hep beraber aşacağız. Mezuniyetine kadar verdiğimiz destekle öğrencimizin mezuniyet töreninin ardından Türkiye'ye, görevini icra etmek üzere uğurluyoruz. İlk 1000'deki üniversitelerimizde eğitim aldığı takdirde YÖK başvurusunun ardından herhangi bir problem olmadan denkliğini alıp profesyönel yaşamına başlıyor. Ukrayna'da eğitim konusunda Ukrayna'da üniversite eğitimi, Ukrayna'da yüksek lisans eğitimi, Ukrayna'da doktora eğitimi, Ukrayna'da Rusça hazırlık eğitimi gibi tüm konularda öğrencimize gerekli tüm desteği veriyoruz. Ukrayna'da eğitim kategorisi sayfamızda sadece Ukrayna'da üniversite eğitimi konuları değil üniversite diplomalarının Türkiye denkliği konuları, Türkiye üniversiteleri ile Ukrayna üniversiteleri arası ders farkları, Sovyet Eğitim sisteminin getirdiği yararlar ve farklılıklar, Ukrayna'da eğitimin Avrupa'da ve diğer tüm gelişmiş ülkelerde tanınırlığı, Ukrayna diplomanız ile Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabileceğiniz gibi çok detaylı anlatım yapılmaktadır. Ve bu bilgi kaynağı öğrencilerimze katkılı olabilmesi için hergün güncellenmeye çalışılınmaktadır. Ukrayna'da eğitim alan öğrencilerimizin internet sitemize sadece üniversite kaydı yapılana kadar değil üniversite eğitimi aldıkları süre boyunca girmeleri ve çeşitli bilgiler edinlemelerini amaçlıyoruz. [38]

SON EKLENENLER

UKRAYNA’DA PİLOTAJ EĞİTİMİ Ukraynada pilotaj eğitimi için her hangi bir sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz . Ukraynada pilotaj eğitimi için 1 sene hazırlık eğitimi 4 sene lisans eğitimi alınıyor . Ayrıca uçuş eğitimini 3. sınıftan alıyor ve mezun olduğu takdirde hem diploma hemde pilotluk ehliyetini alabiliyor Ukraynada pilotaj okumak için […]

UKRAYNA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Ukraynada eğitim danışmalığı denildiğinde akla  ilk gelen BABİL EĞİTİM Ukraynanın ilk danışmanlıklardan biridir. Babil Eğitim ailesi olarak 12 yıldan beri başarıyla sürdürdüğümüze inandığımız eğitim danışmanlığına bu yıl Moldova, Ukrayna ve Rusya’nın ardından Belarus’u da eklemiş olmaktan gurur duyuyoruz. Yurtdışı eğitimin ciddiyetini kavrayabilmiş, nitelikli, deneyimli, hızlı, kaliteli ve dürüst hizmet politikamız ile öğrencilerimizin […]

UKRAYNADA TIPTA UZMANLIK OKUMAK Ukraynada Tıpta Uzmanlık Okumak için tıp mezunu olmanız gerekir yani dünyanın her hangi bir yerinden tıp mezunu iseniz Ukrayna’da uzmanlık okuyabilirsiniz., Öncelikle Türk öğrenciler için Ukraynada uzmanlık okumak çok daha avantajlı tıpı bitiren bir doktor her hangi bir sınava girmeden istediği alanda uzmanlık okuyabilir tıp’ta uzmanlık sınavına giremeden sadece üniversite diploması […]

HARKOV ÜNİVERSİTELERİ Harkov üniversiteleri dünya sıralamasında yerini almaktadır . 2018-2019 verilerine göre harkovun 3 üniversitesi dünya sıralamasında ilk 500 girmeyi başarmıştır. Harkov ukraynanın en büyük 2. şehri olup iş imkanı mevcuttur. Harkovdan mezun olan öğrenciler mavi diploma alıp dünyanın her yerinde geçerli bir diplomaya sahip olmaktadır. Türk öğrenciler için tıp diş hekimliği hariç diğer tüm […]

                                                                               UKRAYNANIN EN İYİ TIP ÜNİVERSİTELERİ  1-SUMY DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ 2-KARAZİN TIP ÜNİVERSİTESİ 3-ODESSA DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ […]

ODESSA DENİZCİLİK ÜNİVERSİTESİ ODESSA denizcilik üniversitesi Ukraynanın en iyi üniversitelerinden biridir.21. Yüz Yılda  ilk on yılında, Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi muazzam bilimsel,araştırma ve öğretim potansiyeline girmiştir. Odessa denizcilik üniversitesinin bünyesinde 31 bölümde 780 öğretmen, 102 doktor, 82 profesör, 162 yardoç ve 228 doçent bulunmaktadır. Odessa denizcilik üniversitesinin Uluslararasında’da ismini yazdırmayı başarmıştır ISO 9001:2015 Standardına göre […]

ODESSA MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK ÜNİVERSİTESİ 1930 yılında kurulan Akademi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Akademide öğrenciler için akademik, kültürel ve spor aktiviteleri yapma alanlarıyla beraber, 7 adet eğitim binasında, özel laboratuvar, bilgisayar odaları, yabancı dil laboratuvarları ve büyük bir kütüphane vardır. Akademide 6 yurt, bir öğrenci kantini, spor merkezi, bir öğrenci polikliniği ve sağlık merkezi vardır. […]

ODESSADA ÜNİVERSİTE OKUMAK  Odessada üniversite okumanın bir çok avantajı mevcuttur. Odessada üniversite okuyan öğrenciler diğer şehirlerde okuyan öğrencilere binayen daha şanslı çünkü odessada okuyan  bir öğrenci en kaliteli ve en güzel yerde eğitimini alıyor odessa şehri istanbuldan hava yolu ile  650 km uzaklıkta olup  1 saatte gidilebiliyor diğer avantajı ise günde beş sefer uçuşu var […]

UKRAYNADA KAPTANLIK OKUMAK  Ukraynda kaptanlık okumak için her hangi bir sınav şartı aranmıyor sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz. Ukraynada Kaptanlık okumak isteyen öğrencilerin yapması gereken işlemler  Sadece gerekli evrakları hazırlayıp bizim kurumumuza teslim etmesidir . Ukraynda kaptanlık okuyan bir öğrenci bir sene hazırlık eğitimi almak mecburiyetindedir ve eğitim dili sadece Rusçadır. KAPTANLIK İÇİN […]

Ukrayna üniversitelerine denklik için, Ukrayna da okuyan bir öğrenci Türkiye de denklik alabilmesi için bazı koşulları yerine getirmesi gerekir . Ukrayna da okumak için liseden mezun olmuş ve diplomanızı almış olmanız yeterlidir. Gerekli evraklar danışman şirkete teslim edildikten sonra tüm evrak işlemleri tamamlanıp öğrencinin okul kaydı gerçekleştirilir. Öğrenci Dil hazırlık eğitimi dahil en az beş […]

EOD | WEB AGENCY
Bilgi & Çağrı Merkezi
WhatsApp Soru Hattı