Arama Yapın

Karazin Üniversitesi Bölümleri ve Fiyatları

ÜNİVERSİTE TİPİ
Devlet
KURULUŞ YILI
1804
REKTÖR
Vil S. Bakirov
FAKÜLTE SAYISI
19
AKADEMİK GÖREVLİ
1595
ÖĞRENCİ SAYISI
15000
KAMPÜS
Şehir
BULUNDUĞU YER
Kharkiv, Ukrayna
İNTERNET SİTESİ
 DİKKAT! KARAZİN ÜNİVERSİTESİ
 Harkov Karazin Üniversitesi Yüksek Öğretim Kurumu 2016 yılında alınan karara göre dünya üniversiteler arası akademik sıralamalarına göre ilk bin üniversite içinde bulunmaktadır. Bu nedenle Karazin Üniversitesi’nde herhangi bir alanda eğitim almış üniveriste öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatlarını tamamlamalarının ardından ülkelerine döndüklerinde herhangi bir sınav ya da koşul olmaksızın diplomalarının denklik işlemlerini yapabileceklerdir.
 KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

Karazin Üniversitesi hem mühendislik hem de akademik diğer bölümler olmak üzere eğitim ve akademik alt yapısı Ukrayna’nın en gelişmiş üniversitelerinden biridir. Üniversite bünyesinde birçok eğitim programı bulunmaktadır. Bu programlardan bazıları şu şekildedir:

 • Tıp Fakültesi
 • Eğitim ve Pedagoloji Fakültesi,
 • İnsani ve Beşeri Bilimler Fakültesi,
 • Gazetecilik Fakültesi
 • İşletme Fakültesi
 • Biyoloji  Fakültesi
 • Doğa Bilimleri  Fakültesi
 • Matematik ve İstatistik Fakültesi
 • Bilgi Teknoljileri ve IT  Fakültesi
 • Kimya Mühendisliği  Fakültesi
 • Fizik  Fakültesi
 • Uluslararası İlişkiler Fakültesi
 • İnşaat ve Mimarlık Fakültesi

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

Karazin Üniversitesi’nde yukarıdaki fakültelere bağlı herhangi bir bölümde alacağınız lisans ya da yüksek lisans eğitimi Yüksek Öğretim Kurumu tarafından alınan karara göre herhangi bir sınav ya da koşul olmaksızın denklik işlemleri sonuçlandırılacaktır. Lisans programları Karazin Üniversitesi’nde genellikle 4 yıl olup tıp ve bazı bölümler için 6 yıldır.

Erkek Adaylar: Karazin Üniversitesi’nde aldığınız üniversite eğitimi süresince askerlik tecil işlemleriniz konsolosluk tarafından yapılmaktadır. Karazin Üniversitesi’nde öğrenci olduğunuz süre boyunca askerliğiniz tecillenecektir.

Karazin Üniversitesi Konumu

Karazin Üniversitesi Harkov’da, merkezi bir konumda bulunmata, herhangi bir ulaşım ya da güvenlik endişesi olmadan yurdunu ile üniversiteniz arasında kolayca gidip gelebileceğiniz bir konumda bulunmaktadır. Harkov şehrinde geniş bir metro ağı bulunmakta ve Harkov’un herhangi bir yerine en fazla 30 dakika içerisinde ulaşımınız sağlanabilmektedir. Karazin Üniversitesi Harkov şehrinin merkezinde bulunan McDonald’s’a 100 metre uzaklıkta bulunmakta, çevresinde Starbucks, Burger King ve diğer alışveriş merkezlerine çok yakın konumda bulunmaktadır. Karazin Üniversitesi kampüsü son derece yeşil ve şehir içinde bulunmaktadır ve kampüsten dışarı çıkmanıza gerek duymadan istediğiniz her şeyi kampüs içerisinde temin edebileceğiniz bir konumda bulunmaktadır.

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

Harkov’da Yaşam

Harkov’da yaşam Ukrayna’nın diğer şehirlerine göre daha ekonomik olup, ulaşım, gıda ve barınma fiyatları açısından ekonomiktir. Harkov ayrıca Ukrayna’nın nüfus olarak en büyük şehirlerinden biri olması nedeniyle aradığınız her türlü şeyi pazarlardan ve diğer rinoklardan temin edebilirsiniz. Ulaşım metro, minibüs, tramvay, troleybüs ve diğer belediye toplu ulaşım araçları ile sağlanmakta ve ortalama bir bilet fiyatı 25 kuruş olmak üzere Türkiye şartları ile kıyaslandığında oldukça ekonomik koşullar sunmaktadır. Harkov şehir itibari ile nehir kıyısında kurulmuş ve binaları, sosyal yaşamı, sinema ve tiyatro olanakları ile oldukça elverişli bir şehirdir. Şehirde suç oranları çok düşüktür. Bunun sebebi ortalama eğitim seviyesinin çok yüksek olmasıdır.

Karazin Üniversitesi’nde Eğitim

Karazin Üniversitesi Ukrayna’nın en büyük kütüphanelerinden birine sahiptir. Üniversite akademik personeli deneyimli Sovyetler Birliği’nde görev yapmış öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Bu nedenle üniversite akademik yayın sayısı itibariyle Avrupa’da oldukça önde bulunmakta ve üniversite uluslararası akademik sıralaması ilk 300’de bulunmaktadır. 2016 yılında Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu’nun aldığı karar ile belirtilen uluslararası akademik derecelendirme kuruluşları ilk 1000 sıralaması içerisinde bulunan üniversitelerden mezun olmuş öğrencilerin mezuniyetlerinin ardından herhangi bir sınav ya da şart olmaksızın denklik belgeleri verilmektedir. Mezuniyetin ardından Yüksek Öğretim Kurumu incelemeleri gereği öğrencinin yurtdışında eğitimini idame ettirme amaçlı yeterli süre kaldığı ve bunu polis yurtdışı giriş ve çıkış kayıtları ile ispatladığı ve öğrencinin bağlı olduğu büyükelçilik üzerinden onay alınarak öğreninin denklik belgesi tescillenmektedir. Karazin Üniversitesi’nde ana eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.

Karazin Üniversitesi Yurtları

Karazin Üniversitesi yurt düzeni 3’er ya da 2’şer kişi olmak üzere çeşitli varyasyonlarda yurtlar bulunmaktadır. Karazin üniversitesi yurtlarında sürekli ve kesintisiz olarak sıcak su, elektrik, internet ve doğalgaz sağlanmaktadır. Karazin Üniversitesi yurtlarında dünyanın çeşitli ülkelerinden vatandaşlar bulunmakta ve bu öğrencilerimiz için hem yabancı kültürler tanıma hem de yabancı dili daha hızlı ve doğru bir şekilde öğrenmeleri sağlanmaktadır. En azından ilk yıl için öğrencilermize yurtlarda kalmalarını tavsiye ediyoruz.

Karazin Üniversitesi Fiyatları

V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi Ukrayna’nın en eski 2. üniversitesidir. Daha çok teknik eğitimi ile ön plana çıkan üniversite Ukrayna üniversitelerarası sıralamada ilk sıralarda yer alırken dünya sıralamasında yıllardır ilk 500’dedir. Bu üniversite de YÖK tarafından tanınmaktadır. Üniversite bünyesinde matematik ve informatik fakültesi, fizik fakültesi, fizik ve teknoloji fakültesi, fizik ve enerji fakültesi, bilgisayar bilimleri fakültesi, radyofizikü, biyomedikal elektronik ve bilgisayar sistemleri fakülte ve birimleri, kimya fakültesi, psikoloji fakültesi, jeoloji, coğrafya fakültesi, tarih fakültesi, dil bilimleri fakültesi, yabancı diller fakültesi, ekonomi fakültesi, sosyoloji fakültesi, tıp fakültesi, hukuk fakültesi ve ekonoji fakültesi bulunmaktadır.

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

BACHELORMASTER
V. N. Karazin Harkov Devlet ÜniversitesiUkr/RusçaİngilizceUkr/Rusçaİngilizce
Matematik ve İnformatik Fak.1,800$2,600$2,100$3,050$
Fizik Fak.1,800$2,100$
Fizik ve Tek. Fak.2,300$2,600$3,000$
Fizik ve Enerji Fak.2,300$2,600$
Bilgisayar Bilimleri Fak.2,300$2,600$2,600$
Kimya Fak.1,800$2,100$
Biyoloji Fak.2,300$2,600$
Psikoloji Fak.2,300$3,050$
Coğrafya ve Jeoloji Fak.1,800$2,100$
Tarih Fak.1,800$2,100$
Dil Bilimleri Fak.2,600$3,050$
Ekonomi Fak.2,300$3,600$3,600$
Sosyoloji Fak.2,300$2,600$
Tıp Fak.3,000$3,850$
Hukuk Fak.2,600$3,600$

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 4 Ocak 2018, Düzenleme: 15 Temmuz 2019, 15:20
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Ukrayna'da üniversite, Ukrayna'da yüksek lisans, master ya da Ukrayna'da doktora programlarında okumak veya üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimize istedikleri türde seçenek sunuyoruz. Öğrencilerimizin hangi ülkede, hangi şehirde, hangi üniversitede, hangi üniversite programında eğitim alabileceklerini hayalleri paralelinde her yönüyle inceleyip öğrencilerimizin prfesyönel yaşamlarında karşılaşacakları sorunları dikkate alarak öğrencilerimiz ve velilerimizle ortak bir karar alıyoruz. Bu kararın alınmasının ardından evrakların hazırlanması aşamasında, tüm bürokratik işleyişleri öğrencilerimiz ve velilerimizle paylaşıyor, öğrencimizin vizesinin teslim alınmasının ardından Türkiye'deki havalimanından uğurluyor ve Ukrayna'da üniversite eğitimi göreceği şehirde karşılıyoruz. Ukrayna'daki eğitimine başlanmadan önce öğrencimize şehri tanıtıyor, üniversite, yurt kaydını yapıyor, Ukrayna'ya en kısa sürede uyum sağlaması için gerekli tüm bilgiyi paylaşıyoruz. Ukrayna'daki eğitimi süresinde öğrencimiz şehrindeki temsilciliğimizle daima irtibat halinde olacak ve yaşadığı tüm problemleri hep beraber aşacağız. Mezuniyetine kadar verdiğimiz destekle öğrencimizin mezuniyet töreninin ardından Türkiye'ye, görevini icra etmek üzere uğurluyoruz. İlk 1000'deki üniversitelerimizde eğitim aldığı takdirde YÖK başvurusunun ardından herhangi bir problem olmadan denkliğini alıp profesyönel yaşamına başlıyor. Ukrayna'da eğitim konusunda Ukrayna'da üniversite eğitimi, Ukrayna'da yüksek lisans eğitimi, Ukrayna'da doktora eğitimi, Ukrayna'da Rusça hazırlık eğitimi gibi tüm konularda öğrencimize gerekli tüm desteği veriyoruz. Ukrayna'da eğitim kategorisi sayfamızda sadece Ukrayna'da üniversite eğitimi konuları değil üniversite diplomalarının Türkiye denkliği konuları, Türkiye üniversiteleri ile Ukrayna üniversiteleri arası ders farkları, Sovyet Eğitim sisteminin getirdiği yararlar ve farklılıklar, Ukrayna'da eğitimin Avrupa'da ve diğer tüm gelişmiş ülkelerde tanınırlığı, Ukrayna diplomanız ile Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabileceğiniz gibi çok detaylı anlatım yapılmaktadır. Ve bu bilgi kaynağı öğrencilerimze katkılı olabilmesi için hergün güncellenmeye çalışılınmaktadır. Ukrayna'da eğitim alan öğrencilerimizin internet sitemize sadece üniversite kaydı yapılana kadar değil üniversite eğitimi aldıkları süre boyunca girmeleri ve çeşitli bilgiler edinlemelerini amaçlıyoruz. [38]

   SON EKLENENLER

   DONETSK DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ Donetsk devlet tıp üniversitesi 2015-2016 qs rayting dünya sıralamsında ilk binde yer almıştır.Bu nedenle türk öğrencileri bu üniversiteyi tercih etmektedir çünkü bu üniversitede okuyan öğrenciler türkiye üniversitelerine yatay geçiş hakı kazanabilmektedir ayrıca donetsk develet tıp üniversitesinde mezun olan öğrenciler mavi diploma almaktadır ve bu diploma tüm avrupa ve bir çok ülkede […]

   SUMY DEVLET ÜNİVERSİTESİ  Sumy Devlet Üniversitesi son yılarda Türk öğrencilerin dikatini çekmektedir çünkü sumy üniversitesi dünya sıralamasında ilk binde olması ve diploması mavi diploma olması aynı zamanda şehir olarak uygun olmasından dolayı öğrencilerin gözde üniversitesi olmuştur. Bildiğiniz gibi pandemiden dolayı yüksek öğretim kurumu yurtdışında okuyan Türk öğrencilerin Türkiyey yatay geçiş hakkı vermiştir. Ve sadece ilk […]

   Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan Türk öğrenciler için yatay geçiş imkanı sağlamak için yüksek öğretim kurumunun açıkladığı kurallar çerçevesinde sene kaybı yaşatmadan Türkiyedeki üniversitelerde okuma imkanı sağlamaktadır. Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan öğrenciler küresel korona virüs salgınından dolayı yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına yatay geçiş yapacak Türk öğrenciler için […]

   UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Ukrayna’da Üniversite  okuyan Türk öğrenciler yüksek öğretim kurumundan denklik almak için mezun olduğu üniversiteden gerekli evrakları aldıktan sonra konsolosluk veya büyük elçiliklerde tasdik etmelidir. Tasdik ettikten sonra bütün evrakları tarayıp yöke mail olarak göndermektedir. UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Yüksek öğretim kurumu belgeleri inceledikten sonra yurt dışı giriş çıkışları özelikle kontrol etmektedir yani mevduata […]

   Ukrayna, üniversite harçları, yurt ücretleri ve yaşam koşulları nedeniyle Avrupa’nın en ekonomik şartlarını barındıran öğrenci dostu bir ülkedir. Gerek ulaşımın ücretsize yakın olması -ki metro yaklaşık 50 kuruştur, gerek gıda giderlerinin düşüklüğü (1 kilo et 10 liradır), gerek barınma giderlerinin azlığı (ev kiraları 200-400 dolar arasında, yurt ücretleri yıllık 200-500 dolar arasında değişmektedir) Ukrayna’yı öğrenci […]

   Ukrayna’da Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’da veterinerlik üniversitesi hemen hemen  Ukrayna’nın tüm şehirlerinde mevcuttur. Ukrayna’da veterinerlik eğitimi almak için Türkiye’de lise mezunu olmanız yeterlidir. Yani hayalinizdeki mesleği her hangi bir sınava tabi tutulmadan üniversite mezunu olabilirsiniz . Ukrayna Devlet Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’nın güneyindeki en eski devlet Veterinerlik yüksek öğrenim kurumudur. 1918’de bir Veterinerlik enstitüsü olarak kurulan 2001’de […]

   Ukrayna’da Yaşam Ukrayna’da yaşam bir çok ülkeye göre daha ekonomik ve daha avantajlı Ukraynadaki üniversitelerin çoğu dünya sıralamasında olup mavi diploma vermektedir mavi diploma ise dünyanın her yerinde geçerli olan bir diploma yanı mezun olduğunuz takdirde Avrupa’da çalışabilirsiniz bunun yanı sıra Ukrayna ekonomik bir ülke olup ve Avrupa şartlarında okuyorsunuz . Ukrayna’da Yaşam Ukraynada yaşayan […]

   Ukraynada okumak için gerekli belgeler  Ukraynada okumak için her hangi bir sınava tabi tutulmadan sadece lise diplomsı ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz . Mezun olduğunuz takdirde okuduğunuz bölümün şartları sınavsa sınava tabi tutulur yoksa doğrudan denklik tescil belgesi alırsınız Ukrayna’da Okumak İçin Gerekli Belgeler LİSE DİPLOMASI TRANSKRİPT  (lise not dökümü 1,2,3,4 dönemli yıl sonu notlarını gösteren […]

   Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi, Ukrayna’nın kuzeydoğusunda bulunan Sumy şehrinde kurulmuş, Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1. derece akreditasyona sahip ve aynı zamanda Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınan ve dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisinde olması nedeniyle sınavsız denklik hakkı eden bir devlet üniversitesidir. Üniversite bünyesinde 1100’dan fazla öğretim görevlisi tam ve eksiksiz idari, akademik […]

   Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği  Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği okumak için sadece babil eğitim ile iletişime geçmeniz yeterlidir .Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği için her hangi bir sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz yapmanız gereken gerekli evrakları hazırlayıp babil eğitimin her hangi bir şubesine teslim edebilirsiniz Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı