Arama Yapın

Polonya’da Üniversite Eğitimi

Eski tarihi, yapıları ve Avrupa’nın genç ve dinamik ülkesi Polonya’da üniversite eğitimi almak ister misiniz? Eski, tarihi şehirleri, medeni ve Avrupalı toplumuna sahip olan Polonya’nın sizlere sunan en büyük imkanı Avrupa Birliği diploması! Polonya üniversitelerinden mezun olduğunuzda “mavi diploma” sahibi olursunuz. Bu diplomanız dünyanın bütün ülkelerinde geçerlidir ve Avrupa Birliği sınırları içerisinde size çeşitli ayrılacıklar tanır.

Polonya’da eğitim dilinin İngilizce olması, Avrupa üniversiteler akademik sıralamasında iyi konumda olması Türkiye’den üniversite okumak amacıyla giden öğrencilerimizi en çok heyecanlandıran şeyler olmuştur. Polonya’da tıp, eczacılık, diş hekimliği, mühendislik, hukuk, işletme, ekonomi, lojistik, ve dil bilimleri gibi alanlarda üniversite eğitimi alabilirsiniz.

Polonya’da öğrenim gören bir öğrenci boş zamanlarını Polonya’nın her yerine giderek, eski tarihi ve mimarisi ile tanışarak, gezilecek, görülecek önemli yerleri görerek, tatillerini de gerek kara yoluyla Almanya, Ukrayna, Balkanlar, gerek uçak ya da hızlı tren yoluyla Amsterdam, Londra, Oslo gibi turistik merkezleri görebilir, tüm Avrupa’yı gezebilir. Tüm Avrupa’yı görmesi sadece gezme amaçlı değil öğrencilerimizin kişisel gelişimine de katkı sağlamaktadır. Örneğin Manchester aksanıyla konuşan bir İngilizi anlamak birçok öğrenci için kabus olmuştur. Polonyalılarla İngilizce konuşmak kolaydır fakat değişik milletle diyaloğa girmek dil pratiğinin yanı sıra, kültürel anlamda da olağanüstü bir bilgi birikimi yaratacaktır.

Polonya’da Üniversite Eğitiminin Avantajları

Polonya’da üniversite eğitimi almanın en büyük avantajı, sizi üniversite sınavından kurtarmak ve üstelik başka bir dil öğrenmenize gerek kalmadan, Türkiye’de öğrenim gördüğünüz süre boyunca sorumlu olduğunuz İngilizce bilginiz sayesinde üniversite bölümlerini İngilizce olarak okuyabilmektir. Bu avantaj size bir yıl kaybettirmeyecektir. Polonya üniversiteleri Türkiye’de YGS, LYS ya da başka herhangi bir sınav sonucu sizden talep etmiyor. Hatta sınava girmenize dahi gerek yoktur. Fakat eğer THE, QS gibi uluslararası akademik derecelendirme kuruluşları tarafından yapılan dünya sıralaması ilk 1000’de olmayan bir Polonya üniversitesi tercih edecek olursanız YGS ve LYS belgeleriniz mezuniyet sonrası denklik başvurunuz esnasında sorulacaktır. Eğer Polonya’da Tıp eğitimi görecekseniz LYS ilgili puan türünde ilk 40 binde, mühendislik eğitimi görecekseniz ilk 240 binde, hukuk eğitimi görecekseniz ilk 150 binde yer almalısınız. Dünya sıralaması ilk 1000’de olan bir üniversite için herhangi bir LYS ya da YGS başarısı öğrencilerimizden beklenmiyor.

Bu avantaj Polonya’daki üniversite mezuniyetiniz sonrasında ülkesine döndüğünüzde mesleğinizi hemen icra etmeye başlayabileceğiniz anlamına geliyor.

Polonya’da üniversite eğitimi almanında yukarıda da bahsettiğimiz gibi en büyük avantajı herhangi bir yıl kaybı olmadan Türkiye’de aldığınız İngilizce eğitimi sayesinde Polonya’da İngilizce olarak üniversite eğitimi alabiliyor olmanız.

Polonya’da üniversite ya da yüksek lisans eğitimi Türkiye ve Kuzey Kıbrıs ile karşılaştırıldığında harç bakımından vakıf üniversitelerinden daha avantajlı konumdadır. Yıllık harç miktari yaklaşık olarak Türkiye maliyetlerinin dörtte biri düzeyindedir. Polonya’da yaşam giderleriniz ise Kıbrıs’tan daha uygun ve yaklaşık olarak Türkiye ile aynı olacaktır. Bu nedenle herhangi bir şüphe duymanıza gerek yok. Fakat unutmayın ki Polonya’ya öğrenci vizesi ile girmiş bir birey resmi olarak çalışamaz. Bu nedenle giderlerinizin, masraflarınızın tamamnını Türkiye ve Polonya dışı herhangi bir kaynaktan temin etmeniz gerekmekte.

Yine yukarıda da bahsettiğimiz gibi Polonya’da oturma izni almış bir öğrenci tüm Schengen ülkerlerine herhangi bir limit ya da sorgu olmadan geçiş yapabilmekte, istediği ülkede istediği kadar bulunabilmekte. Tabii ki Polonya’daki öğrenim gördüğü üniversitedeki derslerini aksatmamak koşuluyla. Babil Eğitim Yurtdışı Danışmanlık olarak Polonya’da birçok ilde birçok üniversite ile işbirliğimiz bulunmakta, buradaki öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Bunlardan bazıları, Varşova Üniversitesi, Varşova Ekonomi Üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi, Lodz Üniversitesi ve Lodz Teknik Üniversitesi, Loz Tıp Üniversitesi, Poznan Tıp Üniversitesi ve son olarak Wroclaw Tıp Üniversitesidir. Bu üniversitelerimizde öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda istedikleri bölümde ve dilde eğitim sunabilmekteyiz. Fakat dikkat çekilmesi gereken bir diğer husus Lehçe dilindeki eğitim çeşitliğinin İngilizce kadar olmaması. Yani istediğiniz üniversitede, istediğiniz bölümde İngilizce eğitimi olmaasını garanti edememekteyiz. Bunun hakkında detaylı bilgileri danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Polonya’da Nerede Kalacağım?

Polonya üniversiteleri yabancı öğrencilerine daima yurt ve çeşitli konaklama imkanları sunmaktalar fakat üniversite başvurunuz esnasında yurt başvurunuzun yapılması da kalan kontenjan ve çeşitli lokasyonlarda bulunan yurtlar arası tercih konusu nedeniyle erken başvuru çok onemlidir. Yurt ücretleri aylık 50 euro ile 200 euro arasında değişmektedir. Üniversiteler gerekli kontenjan ya da yabancı öğrenciler için ayrılan limitlerin dolması durumunda öğrencilerimizi okula en yakın anlaşmalı özel yurtlara yönlendirmektedir. Özel yurtlar devlet yurtlarına göre daha iyi durumda olup öğrencilerimize çeşitli farklı olanaklar sağlamaktadırlar. Bir diğer konaklama seçeneği ise kiralık daire olmak üzere kiralık daire fiyatları 150 ila 350 euro arasında değişmektedir. Öğrencilerimize en azından ilk yıl için kesinlikle yurt yaşantısını tavsiye ediyoruz. Polonya’da konaklama ile ilgili tüm gerekli bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Babil Egitim Olarak Ögrencilerimize Ne Sunuyoruz?

Polonya’da ya da genel olarak yurtdisinda üniversite egitimi almak isteyen ögrencilerimizi, ögrencimize en uygun ülkeyi, sehri, üniversiteyi ve bölümü bulmak ve beraber kararlastirmak için en yakin ofisimize bekliyoruz. Ögrencilerimize beraber karar alip en uygun karari verdikten sonra ögrencilerimizden aldigimiz tüm evraklari isletip, tercümeletip, Ukrayna üniversitelerinden aldigimiz davetiye ve diger evraklarla birlikte ögrenci vizesini alip Polonya’da egitime baslatiyoruz. Bu esnada ögrencimize gerekli tüm destek, bilgi ve Polonya’da havalimaninda karsiladigimiz andan itibaren tüm yardim ve bilgi ögrencimize saglanacak, evraklari teslim aldigimiz günden, diploma törenimize kadar ögrencilerimizle beraber olacagiz.

Polonya’da üniversite egitimi, Polonya üniversiteleri ve Polonya’da okumak ile ilgili akliniza takilan tüm sorular için iletisim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 15 Eylül 2017, Düzenleme: 15 Eylül 2017, 23:27
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Avrupa'da hem ekonomik hem de İngilizce eğitim almak istiyorsanız sizi Polonya üniversitelerine bekliyoruz. Polonya'da üniversite eğitimi almak size hem kariyerli bir yaşam hem de zaman ve paradan tasarruf sunuyor.
   Yurtdışında Üniversite
   Ukrayna'da üniversite eğitimi almak neden mantıklı? Ekonomik şartlarda ve sadece lise diploması ile ilk 500'deki Ukrayna üniversitelerinde üniversite eğitimi almak size cazip geliyor mu?
   Yurtdışında Üniversite
   Avusturya'da hem prestijli, hem dünya sıralamaları çok yüksek, hem de kaliteli üniversitelerde ekonomik koşullarda üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Macaristan'da hem Türkiye ve Kıbrıs'tan daha ekonomik koşullarda, hem YÖK denkliği ile, hem de Avrupa'nın ortasında üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Kanada'da üniversite eğitimi almak, Kanada üniversiteleri ve öğrencimizin Kanada'da neden eğitim alması gerektiği konuları...
   Yurtdışında Üniversite
   İngiltere'de üniversite eğitimi almak, getireceği maliyet, İngiltere'de yaşam ve öğrencinin üniversite yaşamı sonrası profesyonel yaşamına katkıları.
   Yurtdışında Üniversite
   Dünyanın en yaşanası ülkelerinden Avustralya'da üniversite eğitimi almak ister misiniz? Üniversite programlarına kabul kolaylıklarına karşı sizden sadece bir İngilizce yeterlilik belgesi isteniyor!
   Yurtdışında Üniversite
   Amerika'da üniversite eğitimi ve getirdiği prestij, uluslararsı diploma, iş ve kariyer garantisi. Üstelik sanıldığı kadar zor değil!
   Yurtdışında Üniversite
   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

   SON EKLENENLER

   DONETSK DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ Donetsk devlet tıp üniversitesi 2015-2016 qs rayting dünya sıralamsında ilk binde yer almıştır.Bu nedenle türk öğrencileri bu üniversiteyi tercih etmektedir çünkü bu üniversitede okuyan öğrenciler türkiye üniversitelerine yatay geçiş hakı kazanabilmektedir ayrıca donetsk develet tıp üniversitesinde mezun olan öğrenciler mavi diploma almaktadır ve bu diploma tüm avrupa ve bir çok ülkede […]

   SUMY DEVLET ÜNİVERSİTESİ  Sumy Devlet Üniversitesi son yılarda Türk öğrencilerin dikatini çekmektedir çünkü sumy üniversitesi dünya sıralamasında ilk binde olması ve diploması mavi diploma olması aynı zamanda şehir olarak uygun olmasından dolayı öğrencilerin gözde üniversitesi olmuştur. Bildiğiniz gibi pandemiden dolayı yüksek öğretim kurumu yurtdışında okuyan Türk öğrencilerin Türkiyey yatay geçiş hakkı vermiştir. Ve sadece ilk […]

   Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan Türk öğrenciler için yatay geçiş imkanı sağlamak için yüksek öğretim kurumunun açıkladığı kurallar çerçevesinde sene kaybı yaşatmadan Türkiyedeki üniversitelerde okuma imkanı sağlamaktadır. Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan öğrenciler küresel korona virüs salgınından dolayı yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına yatay geçiş yapacak Türk öğrenciler için […]

   UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Ukrayna’da Üniversite  okuyan Türk öğrenciler yüksek öğretim kurumundan denklik almak için mezun olduğu üniversiteden gerekli evrakları aldıktan sonra konsolosluk veya büyük elçiliklerde tasdik etmelidir. Tasdik ettikten sonra bütün evrakları tarayıp yöke mail olarak göndermektedir. UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Yüksek öğretim kurumu belgeleri inceledikten sonra yurt dışı giriş çıkışları özelikle kontrol etmektedir yani mevduata […]

   Ukrayna, üniversite harçları, yurt ücretleri ve yaşam koşulları nedeniyle Avrupa’nın en ekonomik şartlarını barındıran öğrenci dostu bir ülkedir. Gerek ulaşımın ücretsize yakın olması -ki metro yaklaşık 50 kuruştur, gerek gıda giderlerinin düşüklüğü (1 kilo et 10 liradır), gerek barınma giderlerinin azlığı (ev kiraları 200-400 dolar arasında, yurt ücretleri yıllık 200-500 dolar arasında değişmektedir) Ukrayna’yı öğrenci […]

   Ukrayna’da Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’da veterinerlik üniversitesi hemen hemen  Ukrayna’nın tüm şehirlerinde mevcuttur. Ukrayna’da veterinerlik eğitimi almak için Türkiye’de lise mezunu olmanız yeterlidir. Yani hayalinizdeki mesleği her hangi bir sınava tabi tutulmadan üniversite mezunu olabilirsiniz . Ukrayna Devlet Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’nın güneyindeki en eski devlet Veterinerlik yüksek öğrenim kurumudur. 1918’de bir Veterinerlik enstitüsü olarak kurulan 2001’de […]

   Ukrayna’da Yaşam Ukrayna’da yaşam bir çok ülkeye göre daha ekonomik ve daha avantajlı Ukraynadaki üniversitelerin çoğu dünya sıralamasında olup mavi diploma vermektedir mavi diploma ise dünyanın her yerinde geçerli olan bir diploma yanı mezun olduğunuz takdirde Avrupa’da çalışabilirsiniz bunun yanı sıra Ukrayna ekonomik bir ülke olup ve Avrupa şartlarında okuyorsunuz . Ukrayna’da Yaşam Ukraynada yaşayan […]

   Ukraynada okumak için gerekli belgeler  Ukraynada okumak için her hangi bir sınava tabi tutulmadan sadece lise diplomsı ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz . Mezun olduğunuz takdirde okuduğunuz bölümün şartları sınavsa sınava tabi tutulur yoksa doğrudan denklik tescil belgesi alırsınız Ukrayna’da Okumak İçin Gerekli Belgeler LİSE DİPLOMASI TRANSKRİPT  (lise not dökümü 1,2,3,4 dönemli yıl sonu notlarını gösteren […]

   Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi, Ukrayna’nın kuzeydoğusunda bulunan Sumy şehrinde kurulmuş, Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1. derece akreditasyona sahip ve aynı zamanda Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınan ve dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisinde olması nedeniyle sınavsız denklik hakkı eden bir devlet üniversitesidir. Üniversite bünyesinde 1100’dan fazla öğretim görevlisi tam ve eksiksiz idari, akademik […]

   Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği  Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği okumak için sadece babil eğitim ile iletişime geçmeniz yeterlidir .Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği için her hangi bir sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz yapmanız gereken gerekli evrakları hazırlayıp babil eğitimin her hangi bir şubesine teslim edebilirsiniz Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı