Arama Yapın

Polonya’da Üniversite Eğitimi

Eski tarihi, yapıları ve Avrupa’nın genç ve dinamik ülkesi Polonya’da üniversite eğitimi almak ister misiniz? Eski, tarihi şehirleri, medeni ve Avrupalı toplumuna sahip olan Polonya’nın sizlere sunan en büyük imkanı Avrupa Birliği diploması! Polonya üniversitelerinden mezun olduğunuzda “mavi diploma” sahibi olursunuz. Bu diplomanız dünyanın bütün ülkelerinde geçerlidir ve Avrupa Birliği sınırları içerisinde size çeşitli ayrılacıklar tanır.

Polonya’da eğitim dilinin İngilizce olması, Avrupa üniversiteler akademik sıralamasında iyi konumda olması Türkiye’den üniversite okumak amacıyla giden öğrencilerimizi en çok heyecanlandıran şeyler olmuştur. Polonya’da tıp, eczacılık, diş hekimliği, mühendislik, hukuk, işletme, ekonomi, lojistik, ve dil bilimleri gibi alanlarda üniversite eğitimi alabilirsiniz.

Polonya’da öğrenim gören bir öğrenci boş zamanlarını Polonya’nın her yerine giderek, eski tarihi ve mimarisi ile tanışarak, gezilecek, görülecek önemli yerleri görerek, tatillerini de gerek kara yoluyla Almanya, Ukrayna, Balkanlar, gerek uçak ya da hızlı tren yoluyla Amsterdam, Londra, Oslo gibi turistik merkezleri görebilir, tüm Avrupa’yı gezebilir. Tüm Avrupa’yı görmesi sadece gezme amaçlı değil öğrencilerimizin kişisel gelişimine de katkı sağlamaktadır. Örneğin Manchester aksanıyla konuşan bir İngilizi anlamak birçok öğrenci için kabus olmuştur. Polonyalılarla İngilizce konuşmak kolaydır fakat değişik milletle diyaloğa girmek dil pratiğinin yanı sıra, kültürel anlamda da olağanüstü bir bilgi birikimi yaratacaktır.

Polonya’da Üniversite Eğitiminin Avantajları

Polonya’da üniversite eğitimi almanın en büyük avantajı, sizi üniversite sınavından kurtarmak ve üstelik başka bir dil öğrenmenize gerek kalmadan, Türkiye’de öğrenim gördüğünüz süre boyunca sorumlu olduğunuz İngilizce bilginiz sayesinde üniversite bölümlerini İngilizce olarak okuyabilmektir. Bu avantaj size bir yıl kaybettirmeyecektir. Polonya üniversiteleri Türkiye’de YGS, LYS ya da başka herhangi bir sınav sonucu sizden talep etmiyor. Hatta sınava girmenize dahi gerek yoktur. Fakat eğer THE, QS gibi uluslararası akademik derecelendirme kuruluşları tarafından yapılan dünya sıralaması ilk 1000’de olmayan bir Polonya üniversitesi tercih edecek olursanız YGS ve LYS belgeleriniz mezuniyet sonrası denklik başvurunuz esnasında sorulacaktır. Eğer Polonya’da Tıp eğitimi görecekseniz LYS ilgili puan türünde ilk 40 binde, mühendislik eğitimi görecekseniz ilk 240 binde, hukuk eğitimi görecekseniz ilk 150 binde yer almalısınız. Dünya sıralaması ilk 1000’de olan bir üniversite için herhangi bir LYS ya da YGS başarısı öğrencilerimizden beklenmiyor.

Bu avantaj Polonya’daki üniversite mezuniyetiniz sonrasında ülkesine döndüğünüzde mesleğinizi hemen icra etmeye başlayabileceğiniz anlamına geliyor.

Polonya’da üniversite eğitimi almanında yukarıda da bahsettiğimiz gibi en büyük avantajı herhangi bir yıl kaybı olmadan Türkiye’de aldığınız İngilizce eğitimi sayesinde Polonya’da İngilizce olarak üniversite eğitimi alabiliyor olmanız.

Polonya’da üniversite ya da yüksek lisans eğitimi Türkiye ve Kuzey Kıbrıs ile karşılaştırıldığında harç bakımından vakıf üniversitelerinden daha avantajlı konumdadır. Yıllık harç miktari yaklaşık olarak Türkiye maliyetlerinin dörtte biri düzeyindedir. Polonya’da yaşam giderleriniz ise Kıbrıs’tan daha uygun ve yaklaşık olarak Türkiye ile aynı olacaktır. Bu nedenle herhangi bir şüphe duymanıza gerek yok. Fakat unutmayın ki Polonya’ya öğrenci vizesi ile girmiş bir birey resmi olarak çalışamaz. Bu nedenle giderlerinizin, masraflarınızın tamamnını Türkiye ve Polonya dışı herhangi bir kaynaktan temin etmeniz gerekmekte.

Yine yukarıda da bahsettiğimiz gibi Polonya’da oturma izni almış bir öğrenci tüm Schengen ülkerlerine herhangi bir limit ya da sorgu olmadan geçiş yapabilmekte, istediği ülkede istediği kadar bulunabilmekte. Tabii ki Polonya’daki öğrenim gördüğü üniversitedeki derslerini aksatmamak koşuluyla. Babil Eğitim Yurtdışı Danışmanlık olarak Polonya’da birçok ilde birçok üniversite ile işbirliğimiz bulunmakta, buradaki öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Bunlardan bazıları, Varşova Üniversitesi, Varşova Ekonomi Üniversitesi, Varşova Teknoloji Üniversitesi, Lodz Üniversitesi ve Lodz Teknik Üniversitesi, Loz Tıp Üniversitesi, Poznan Tıp Üniversitesi ve son olarak Wroclaw Tıp Üniversitesidir. Bu üniversitelerimizde öğrencilerimizden gelen talepler doğrultusunda istedikleri bölümde ve dilde eğitim sunabilmekteyiz. Fakat dikkat çekilmesi gereken bir diğer husus Lehçe dilindeki eğitim çeşitliğinin İngilizce kadar olmaması. Yani istediğiniz üniversitede, istediğiniz bölümde İngilizce eğitimi olmaasını garanti edememekteyiz. Bunun hakkında detaylı bilgileri danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Polonya’da Nerede Kalacağım?

Polonya üniversiteleri yabancı öğrencilerine daima yurt ve çeşitli konaklama imkanları sunmaktalar fakat üniversite başvurunuz esnasında yurt başvurunuzun yapılması da kalan kontenjan ve çeşitli lokasyonlarda bulunan yurtlar arası tercih konusu nedeniyle erken başvuru çok onemlidir. Yurt ücretleri aylık 50 euro ile 200 euro arasında değişmektedir. Üniversiteler gerekli kontenjan ya da yabancı öğrenciler için ayrılan limitlerin dolması durumunda öğrencilerimizi okula en yakın anlaşmalı özel yurtlara yönlendirmektedir. Özel yurtlar devlet yurtlarına göre daha iyi durumda olup öğrencilerimize çeşitli farklı olanaklar sağlamaktadırlar. Bir diğer konaklama seçeneği ise kiralık daire olmak üzere kiralık daire fiyatları 150 ila 350 euro arasında değişmektedir. Öğrencilerimize en azından ilk yıl için kesinlikle yurt yaşantısını tavsiye ediyoruz. Polonya’da konaklama ile ilgili tüm gerekli bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Babil Egitim Olarak Ögrencilerimize Ne Sunuyoruz?

Polonya’da ya da genel olarak yurtdisinda üniversite egitimi almak isteyen ögrencilerimizi, ögrencimize en uygun ülkeyi, sehri, üniversiteyi ve bölümü bulmak ve beraber kararlastirmak için en yakin ofisimize bekliyoruz. Ögrencilerimize beraber karar alip en uygun karari verdikten sonra ögrencilerimizden aldigimiz tüm evraklari isletip, tercümeletip, Ukrayna üniversitelerinden aldigimiz davetiye ve diger evraklarla birlikte ögrenci vizesini alip Polonya’da egitime baslatiyoruz. Bu esnada ögrencimize gerekli tüm destek, bilgi ve Polonya’da havalimaninda karsiladigimiz andan itibaren tüm yardim ve bilgi ögrencimize saglanacak, evraklari teslim aldigimiz günden, diploma törenimize kadar ögrencilerimizle beraber olacagiz.

Polonya’da üniversite egitimi, Polonya üniversiteleri ve Polonya’da okumak ile ilgili akliniza takilan tüm sorular için iletisim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 15 Eylül 2017, Düzenleme: 15 Eylül 2017, 23:27
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Avrupa'da hem ekonomik hem de İngilizce eğitim almak istiyorsanız sizi Polonya üniversitelerine bekliyoruz. Polonya'da üniversite eğitimi almak size hem kariyerli bir yaşam hem de zaman ve paradan tasarruf sunuyor.
   Yurtdışında Üniversite
   Ukrayna'da üniversite eğitimi almak neden mantıklı? Ekonomik şartlarda ve sadece lise diploması ile ilk 500'deki Ukrayna üniversitelerinde üniversite eğitimi almak size cazip geliyor mu?
   Yurtdışında Üniversite
   Avusturya'da hem prestijli, hem dünya sıralamaları çok yüksek, hem de kaliteli üniversitelerde ekonomik koşullarda üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Macaristan'da hem Türkiye ve Kıbrıs'tan daha ekonomik koşullarda, hem YÖK denkliği ile, hem de Avrupa'nın ortasında üniversite okumak ister misiniz?
   Yurtdışında Üniversite
   Kanada'da üniversite eğitimi almak, Kanada üniversiteleri ve öğrencimizin Kanada'da neden eğitim alması gerektiği konuları...
   Yurtdışında Üniversite
   İngiltere'de üniversite eğitimi almak, getireceği maliyet, İngiltere'de yaşam ve öğrencinin üniversite yaşamı sonrası profesyonel yaşamına katkıları.
   Yurtdışında Üniversite
   Dünyanın en yaşanası ülkelerinden Avustralya'da üniversite eğitimi almak ister misiniz? Üniversite programlarına kabul kolaylıklarına karşı sizden sadece bir İngilizce yeterlilik belgesi isteniyor!
   Yurtdışında Üniversite
   Amerika'da üniversite eğitimi ve getirdiği prestij, uluslararsı diploma, iş ve kariyer garantisi. Üstelik sanıldığı kadar zor değil!
   Yurtdışında Üniversite
   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

   SON EKLENENLER

   Per tutti noi uomini, è spesso tenacia identificare il proprio corpo vocabolario segni e sintomi di una femmina mentre stiamo interagendo con la signora. D’altra parte, femmine effettivamente un tutto naturale mezzo di vedere corretto maschio linguaggio del corpo, e sono in aggiunta naturalmente attratto da ragazzi solo chi comunicare. Hanno un semplice tempo raccogliendo […]

   ¿Podría ser siempre desafortunado acerca de citas en línea? O ¿usted invertir varias horas pensando qué debe hacer cuándo sitios de citas en línea falla? Bueno, estás en buena negocio. Sitios de citas en línea no están disponibles naturalmente para cualquiera o para todos. Es una habilidad y tener bueno en se necesita ensayar. Muy […]

   There is lots of discuss going around about hookup online dating sites in addition to their pros and cons. These cons and pros range between an individual to another in the direction they perspective online dating. But the facts truly about hookup courting that folks find attractive? These lines will feel in the cons and […]

   Sembra tutti con il suo mama ha molti particolare comprensione su amore davvero e connessioni… se non hai 19 anni o più giovane. Allora il tuo informazione lavora asciugato. È come se persone non notare che hai davvero online dating problemi tuoi! Grazie al cielo, ce ne sono molti eccezionale fonti disponibili da scegliere che […]

   Der Short Variation: Harris County Markt Wellness Zubehör zahlreiche nützliche Lösungen und Programme, die einkommensschwachen Menschen innerhalb Houston region ansehen. Die Frauen, Säuglinge, und Kinder (WIC) System ist tatsächlich eine Primäre beispielhaftem Beispiel von genau Gesundheitswesen Angestellte geben geeignet Einzelpersonen die Quellen sie müssen erhöhen gesund Jugendliche. WIC bietet Ernährung Krankheit von innerhalb der Texas […]

   Really Does She Want You To Approach Her? Discover How Exactly To Inform Practical Question The Answer Hi Sammy, Yes. I really do involve some specific tips. Before I get in their mind, I’m going to provide you with some crucial guidance regarding the basic subject of speaking with women in pubs. Although it may […]

   No hay absolutamente duda de que Latina las mujeres son varios de los más hermosos en todo el mundo. Han sido identificados y reconocidos con respecto a su encanto, adorable personajes y son adorados en todo el mundo. Quieres satisfacer a una mujer latina? Latina Estadounidense Cupido podría ser el hecho lo que está buscando! […]

   Reader matter: i am dating a woman for approximately 24 months (we’re both in our very own 40s) and all the rest of it is excellent, except i believe she actually is cheating on me personally. I live and function about four-hours away might only meet up together with her about half with the days […]

   The brief type: For singles who have the herpes virus (HSV), it can feel dating never will be as it was before they certainly were detected. But on HSVBuddies.com, singles with herpes are without the stigma of obtaining an STD. Courtesy robust look features and easy profile creation, singles possess opportunity to relate to an […]

   Quiero probar Algo Salvaje chicas en Úbedatre las sábanas? descubrir Cómo Preguntarle a ella Entre ventajas de tener alguien está recibiendo probar algo nuevo, sexualmente. Puede haber una fantasía que has tenido desde escuela? ¿Una situación sexual has tenido siempre reflexionaste? ¿Quiere explorar algo tiene simplemente notado en pornografía? Pero descubrir la cosa: Tener esa […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı