Arama Yapın

Ukrayna Odessa Üniversitesi fiyatları

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi (ONMedU)

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi’nde, tıp, eczacılık, diş hekimliği, pediatri ve hemşirelik bölümlerinde eğitim alabilirsiniz. Genel tıp eğitimi, İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde alınabilmektedir. Eğitim süresi 6 yıldır.  Pediatri eğitimi, İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde alınabilmektedir. Eğitim süresi 6 yıldır.  Dişçilik eğitimi, İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde alınabilmektedir. Eğitim süresi 5 yıldır.  Eczacılık eğitimi, İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde alınabilmektedir. Eğitim süresi 5 yıldır.

Genel tıp ve pediatri bölümleri ilk yıl ücretleri 3850 dolar, 2. yıl ücretleri 4000 dolar, 3. yıl ücretleri 4200 dolar, 4. yıl ücretleri 4500 dolar, 5. yıl ücretleri 4800 dolar, 6. yıl ücretleri 5100 amerikan doları olmak üzere toplam 26450 dolardır.

Dişçilik bölümü ilk yıl ve diğer tüm yılların ücreti aynı olmak üzere yıllık 4500 amerikan dolarıdır. 5 yıllık eğitim süresince toplam ödenecek tutar 22500 amerikan dolarıdır.

Odessa Uluslararası Gumanitarni Üniversitesi

Odessa Uluslararası Gumanitarni Üniversitesi’nde (MGU) hukuk, uluslararası hukuk, filoloji (dil bilimleri), uluslararası ekonomi, uluslararası ticaret, muhasebe, bilgisayar mühendisliği, işletme ve iktisat gibi bölümler bulunmaktadır. MGU’da yıllık eğitim ücretleri 1000 dolar ila 1500 dolar arasında değişmektedir. Eğitim süresi lisans düzeyi için 4 yıldır.

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi (ONUA)

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi’nde (ONUA) lisans düzeyinde hukuk, gazetecilik, siyaset bilimi, sosyoloji ve psikoloji bölümleri bulunmaktadır. Yüksek lisans düzeyinde ise hukuk, uluslararası hukuk, sosyoloji, kamu yönetimi, işletme, uluslararası gazetecilik gibi bölümler bulunmaktadır. ONUA’da eğitim ücretleri yıllık 1000 amerikan doları ila 1500 dolar arasında değişmektedir.

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi (ONPU)

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim alabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Sayısal, sözel, mühendislik, idari bilimler üzerine birçok bölümde eğitim alabilirsiniz.

ONPU bünyesinde bulunan bazı fakülteler: Mühendislik Fakültesi, Endüstriyel Teknoloji, Tasarım ve Yönetim Fakültesi, Kimya Mühendisliği Fakültesi, Enerji Mühendisliği ve Bilgisayar Entegre Yönetim Sistemleri Fakültesi, Elektromekanik Fakültesi, Radyo ve Telekomünikasyon Fakültesi, Bilgisayar Sistemleri Fakültesi, İşletme, Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi. Bölümler ile ilgili detaylı bilgi almak için üniversite sayfasına göz atabilirsiniz.

Odessa Politeknik Üniversitesi’nde tüm lisans programları 1700 amerikan doları, tüm yüksek lisans programları 1900 amerikan doları, tüm doktora programları 3000 amerikan dolarıdır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi (ONMU)

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi’nde denizcilik adına her türlü bölümü bulabilirsiniz. Üniversite, karadenize kıyısı olan ülkeler arasında en iyi denizcilik üniversitesidir. Geniş bölüm seçenekleri ve ekonomik eğitim ücretleri ile mantıklı bir seçim olmakta.

Üniversitenin başlıca bölümleri, gemi kaptanlığı, deniz hukuku üzerine hukuk ve uluslararası hukuk, gemi inşaa ve ilgili bölümler, liman ve yönetim organizasyonları üzerine bölümler.

İnşaat ve sivil mühendislik bölümü yıllık 1600 amerikan doları, endüstri mühendisliği, gemi inşaa mühendisliği, deniz ve su taşımacılığı, elektrik, elektronik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, hukuk, ekonomi, işletme, turizm ve psikoloji gibi diğer tüm bölümler yıllık 1600 amerikan dolarıdır.

Odessa Ulusal Mechnikov Üniversitesi (ONU)

Mechnikov Üniversitesi Odessa’nın en köklü ve saygın üniversitelerindendir. Üniversite bünyesinde birçok bölüm bulunmakla beraber fakülteler şu şekildedir: Kimya Fakültesi, Matematik, Ekonomi ve Mekanik Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Diploma Sonrası Eğitim Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Jeoloji ve Coğrafya Fakültesi, Ekonomi ve Hukuk Fakültesi, Tarih Fakültesi, Roman ve Alman Filoloji Fakültesi, Fizik Fakültesi, Astronomi, Filoloji Fakültesi, Gazetecilik, Rus dili ve edebiyatı, Ukrayna dili ve edebiyatı, Bulgaristan dili ve edebiyatı fakültesi.

Tüm fakültelerde eğitim ücretleri 1600 amerikan doları ila 2000 amerikan doları arasında değişmektedir.

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi (PDPU)

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi daha çok fizik tedavi, rehabilitasyon, beden eğitimi gibi bölümler ağırlıklı eğitim vermektedir. Üniversite bünyesinde bulunan bazı fakülteler ve bölümler: Beden Eğitimi ve Rehabilitasyon Fakültesi, Defectology ve Fiziksel Rehabilitasyon, Teori ve Beden Eğitimi, Fizik Tedavi ve Spor Hekimliği, Anatomi ve Fizyoloji, Spor ve Pre-Askerlik Eğitimi, Spor Oyunları, Jimnastik Yöntemleri, Enstitüsü Beden Eğitimi.

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi bölümler 1500 amerikan doları ila 2000 amerikan doları arasında değişmektedir.

Odessa Ekonomi Üniversitesi (ONEU)

Odessa Ekonomi Üniversitesi’nde tüm başlıca ekonomi, işletme ve iktisat bölümleri bulunmasının yanı sıra Ekonomi ve Üretim Yönetimi Fakültesi, İşletme Fakültesi, Muhasebe Fakültesi, Uluslararası Ekonomi Fakültesi, Finansal Ekonomi Fakültesi, Turizm Bankacılık Pazarlama Fakültesi bulunmaktadır.

Odessa Ekonomi Üniversitesi tüm 4 yıllık lisans bölümleri 1400 amerikan doları, 1,5 yıllık yüksek lisans programları 1900 amerikan dolarıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 16 Aralık 2017, Düzenleme: 16 Aralık 2017, 16:50
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Ukrayna'da üniversite, Ukrayna'da yüksek lisans, master ya da Ukrayna'da doktora programlarında okumak veya üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimize istedikleri türde seçenek sunuyoruz. Öğrencilerimizin hangi ülkede, hangi şehirde, hangi üniversitede, hangi üniversite programında eğitim alabileceklerini hayalleri paralelinde her yönüyle inceleyip öğrencilerimizin prfesyönel yaşamlarında karşılaşacakları sorunları dikkate alarak öğrencilerimiz ve velilerimizle ortak bir karar alıyoruz. Bu kararın alınmasının ardından evrakların hazırlanması aşamasında, tüm bürokratik işleyişleri öğrencilerimiz ve velilerimizle paylaşıyor, öğrencimizin vizesinin teslim alınmasının ardından Türkiye'deki havalimanından uğurluyor ve Ukrayna'da üniversite eğitimi göreceği şehirde karşılıyoruz. Ukrayna'daki eğitimine başlanmadan önce öğrencimize şehri tanıtıyor, üniversite, yurt kaydını yapıyor, Ukrayna'ya en kısa sürede uyum sağlaması için gerekli tüm bilgiyi paylaşıyoruz. Ukrayna'daki eğitimi süresinde öğrencimiz şehrindeki temsilciliğimizle daima irtibat halinde olacak ve yaşadığı tüm problemleri hep beraber aşacağız. Mezuniyetine kadar verdiğimiz destekle öğrencimizin mezuniyet töreninin ardından Türkiye'ye, görevini icra etmek üzere uğurluyoruz. İlk 1000'deki üniversitelerimizde eğitim aldığı takdirde YÖK başvurusunun ardından herhangi bir problem olmadan denkliğini alıp profesyönel yaşamına başlıyor. Ukrayna'da eğitim konusunda Ukrayna'da üniversite eğitimi, Ukrayna'da yüksek lisans eğitimi, Ukrayna'da doktora eğitimi, Ukrayna'da Rusça hazırlık eğitimi gibi tüm konularda öğrencimize gerekli tüm desteği veriyoruz. Ukrayna'da eğitim kategorisi sayfamızda sadece Ukrayna'da üniversite eğitimi konuları değil üniversite diplomalarının Türkiye denkliği konuları, Türkiye üniversiteleri ile Ukrayna üniversiteleri arası ders farkları, Sovyet Eğitim sisteminin getirdiği yararlar ve farklılıklar, Ukrayna'da eğitimin Avrupa'da ve diğer tüm gelişmiş ülkelerde tanınırlığı, Ukrayna diplomanız ile Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabileceğiniz gibi çok detaylı anlatım yapılmaktadır. Ve bu bilgi kaynağı öğrencilerimze katkılı olabilmesi için hergün güncellenmeye çalışılınmaktadır. Ukrayna'da eğitim alan öğrencilerimizin internet sitemize sadece üniversite kaydı yapılana kadar değil üniversite eğitimi aldıkları süre boyunca girmeleri ve çeşitli bilgiler edinlemelerini amaçlıyoruz. [38]

SON EKLENENLER

UKRAYNA’DA PİLOTAJ EĞİTİMİ Ukraynada pilotaj eğitimi için her hangi bir sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz . Ukraynada pilotaj eğitimi için 1 sene hazırlık eğitimi 4 sene lisans eğitimi alınıyor . Ayrıca uçuş eğitimini 3. sınıftan alıyor ve mezun olduğu takdirde hem diploma hemde pilotluk ehliyetini alabiliyor Ukraynada pilotaj okumak için […]

UKRAYNA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Ukraynada eğitim danışmalığı denildiğinde akla  ilk gelen BABİL EĞİTİM Ukraynanın ilk danışmanlıklardan biridir. Babil Eğitim ailesi olarak 12 yıldan beri başarıyla sürdürdüğümüze inandığımız eğitim danışmanlığına bu yıl Moldova, Ukrayna ve Rusya’nın ardından Belarus’u da eklemiş olmaktan gurur duyuyoruz. Yurtdışı eğitimin ciddiyetini kavrayabilmiş, nitelikli, deneyimli, hızlı, kaliteli ve dürüst hizmet politikamız ile öğrencilerimizin […]

UKRAYNADA TIPTA UZMANLIK OKUMAK Ukraynada Tıpta Uzmanlık Okumak için tıp mezunu olmanız gerekir yani dünyanın her hangi bir yerinden tıp mezunu iseniz Ukrayna’da uzmanlık okuyabilirsiniz., Öncelikle Türk öğrenciler için Ukraynada uzmanlık okumak çok daha avantajlı tıpı bitiren bir doktor her hangi bir sınava girmeden istediği alanda uzmanlık okuyabilir tıp’ta uzmanlık sınavına giremeden sadece üniversite diploması […]

HARKOV ÜNİVERSİTELERİ Harkov üniversiteleri dünya sıralamasında yerini almaktadır . 2018-2019 verilerine göre harkovun 3 üniversitesi dünya sıralamasında ilk 500 girmeyi başarmıştır. Harkov ukraynanın en büyük 2. şehri olup iş imkanı mevcuttur. Harkovdan mezun olan öğrenciler mavi diploma alıp dünyanın her yerinde geçerli bir diplomaya sahip olmaktadır. Türk öğrenciler için tıp diş hekimliği hariç diğer tüm […]

                                                                               UKRAYNANIN EN İYİ TIP ÜNİVERSİTELERİ  1-SUMY DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ 2-KARAZİN TIP ÜNİVERSİTESİ 3-ODESSA DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ […]

ODESSA DENİZCİLİK ÜNİVERSİTESİ ODESSA denizcilik üniversitesi Ukraynanın en iyi üniversitelerinden biridir.21. Yüz Yılda  ilk on yılında, Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi muazzam bilimsel,araştırma ve öğretim potansiyeline girmiştir. Odessa denizcilik üniversitesinin bünyesinde 31 bölümde 780 öğretmen, 102 doktor, 82 profesör, 162 yardoç ve 228 doçent bulunmaktadır. Odessa denizcilik üniversitesinin Uluslararasında’da ismini yazdırmayı başarmıştır ISO 9001:2015 Standardına göre […]

ODESSA MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK ÜNİVERSİTESİ 1930 yılında kurulan Akademi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Akademide öğrenciler için akademik, kültürel ve spor aktiviteleri yapma alanlarıyla beraber, 7 adet eğitim binasında, özel laboratuvar, bilgisayar odaları, yabancı dil laboratuvarları ve büyük bir kütüphane vardır. Akademide 6 yurt, bir öğrenci kantini, spor merkezi, bir öğrenci polikliniği ve sağlık merkezi vardır. […]

ODESSADA ÜNİVERSİTE OKUMAK  Odessada üniversite okumanın bir çok avantajı mevcuttur. Odessada üniversite okuyan öğrenciler diğer şehirlerde okuyan öğrencilere binayen daha şanslı çünkü odessada okuyan  bir öğrenci en kaliteli ve en güzel yerde eğitimini alıyor odessa şehri istanbuldan hava yolu ile  650 km uzaklıkta olup  1 saatte gidilebiliyor diğer avantajı ise günde beş sefer uçuşu var […]

UKRAYNADA KAPTANLIK OKUMAK  Ukraynda kaptanlık okumak için her hangi bir sınav şartı aranmıyor sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz. Ukraynada Kaptanlık okumak isteyen öğrencilerin yapması gereken işlemler  Sadece gerekli evrakları hazırlayıp bizim kurumumuza teslim etmesidir . Ukraynda kaptanlık okuyan bir öğrenci bir sene hazırlık eğitimi almak mecburiyetindedir ve eğitim dili sadece Rusçadır. KAPTANLIK İÇİN […]

Ukrayna üniversitelerine denklik için, Ukrayna da okuyan bir öğrenci Türkiye de denklik alabilmesi için bazı koşulları yerine getirmesi gerekir . Ukrayna da okumak için liseden mezun olmuş ve diplomanızı almış olmanız yeterlidir. Gerekli evraklar danışman şirkete teslim edildikten sonra tüm evrak işlemleri tamamlanıp öğrencinin okul kaydı gerçekleştirilir. Öğrenci Dil hazırlık eğitimi dahil en az beş […]

EOD | WEB AGENCY
7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
WhatsApp Soru Hattı