Arama Yapın

Ukrayna Odessa Üniversitesi fiyatları

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi (ONMedU)

Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi’nde, tıp, eczacılık, diş hekimliği, pediatri ve hemşirelik bölümlerinde eğitim alabilirsiniz. Genel tıp eğitimi, İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde alınabilmektedir. Eğitim süresi 6 yıldır.  Pediatri eğitimi, İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde alınabilmektedir. Eğitim süresi 6 yıldır.  Dişçilik eğitimi, İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde alınabilmektedir. Eğitim süresi 5 yıldır.  Eczacılık eğitimi, İngilizce, Rusça ve Ukraynaca dillerinde alınabilmektedir. Eğitim süresi 5 yıldır.

Genel tıp ve pediatri bölümleri ilk yıl ücretleri 3850 dolar, 2. yıl ücretleri 4000 dolar, 3. yıl ücretleri 4200 dolar, 4. yıl ücretleri 4500 dolar, 5. yıl ücretleri 4800 dolar, 6. yıl ücretleri 5100 amerikan doları olmak üzere toplam 26450 dolardır.

Dişçilik bölümü ilk yıl ve diğer tüm yılların ücreti aynı olmak üzere yıllık 4500 amerikan dolarıdır. 5 yıllık eğitim süresince toplam ödenecek tutar 22500 amerikan dolarıdır.

Odessa Uluslararası Gumanitarni Üniversitesi

Odessa Uluslararası Gumanitarni Üniversitesi’nde (MGU) hukuk, uluslararası hukuk, filoloji (dil bilimleri), uluslararası ekonomi, uluslararası ticaret, muhasebe, bilgisayar mühendisliği, işletme ve iktisat gibi bölümler bulunmaktadır. MGU’da yıllık eğitim ücretleri 1000 dolar ila 1500 dolar arasında değişmektedir. Eğitim süresi lisans düzeyi için 4 yıldır.

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi (ONUA)

Odessa Ulusal Hukuk Akademisi’nde (ONUA) lisans düzeyinde hukuk, gazetecilik, siyaset bilimi, sosyoloji ve psikoloji bölümleri bulunmaktadır. Yüksek lisans düzeyinde ise hukuk, uluslararası hukuk, sosyoloji, kamu yönetimi, işletme, uluslararası gazetecilik gibi bölümler bulunmaktadır. ONUA’da eğitim ücretleri yıllık 1000 amerikan doları ila 1500 dolar arasında değişmektedir.

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi (ONPU)

Odessa Ulusal Politeknik Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında eğitim alabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Sayısal, sözel, mühendislik, idari bilimler üzerine birçok bölümde eğitim alabilirsiniz.

ONPU bünyesinde bulunan bazı fakülteler: Mühendislik Fakültesi, Endüstriyel Teknoloji, Tasarım ve Yönetim Fakültesi, Kimya Mühendisliği Fakültesi, Enerji Mühendisliği ve Bilgisayar Entegre Yönetim Sistemleri Fakültesi, Elektromekanik Fakültesi, Radyo ve Telekomünikasyon Fakültesi, Bilgisayar Sistemleri Fakültesi, İşletme, Ekonomi ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi. Bölümler ile ilgili detaylı bilgi almak için üniversite sayfasına göz atabilirsiniz.

Odessa Politeknik Üniversitesi’nde tüm lisans programları 1700 amerikan doları, tüm yüksek lisans programları 1900 amerikan doları, tüm doktora programları 3000 amerikan dolarıdır.

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi (ONMU)

Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi’nde denizcilik adına her türlü bölümü bulabilirsiniz. Üniversite, karadenize kıyısı olan ülkeler arasında en iyi denizcilik üniversitesidir. Geniş bölüm seçenekleri ve ekonomik eğitim ücretleri ile mantıklı bir seçim olmakta.

Üniversitenin başlıca bölümleri, gemi kaptanlığı, deniz hukuku üzerine hukuk ve uluslararası hukuk, gemi inşaa ve ilgili bölümler, liman ve yönetim organizasyonları üzerine bölümler.

İnşaat ve sivil mühendislik bölümü yıllık 1600 amerikan doları, endüstri mühendisliği, gemi inşaa mühendisliği, deniz ve su taşımacılığı, elektrik, elektronik mühendisliği, bilgisayar bilimleri, hukuk, ekonomi, işletme, turizm ve psikoloji gibi diğer tüm bölümler yıllık 1600 amerikan dolarıdır.

Odessa Ulusal Mechnikov Üniversitesi (ONU)

Mechnikov Üniversitesi Odessa’nın en köklü ve saygın üniversitelerindendir. Üniversite bünyesinde birçok bölüm bulunmakla beraber fakülteler şu şekildedir: Kimya Fakültesi, Matematik, Ekonomi ve Mekanik Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Diploma Sonrası Eğitim Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Jeoloji ve Coğrafya Fakültesi, Ekonomi ve Hukuk Fakültesi, Tarih Fakültesi, Roman ve Alman Filoloji Fakültesi, Fizik Fakültesi, Astronomi, Filoloji Fakültesi, Gazetecilik, Rus dili ve edebiyatı, Ukrayna dili ve edebiyatı, Bulgaristan dili ve edebiyatı fakültesi.

Tüm fakültelerde eğitim ücretleri 1600 amerikan doları ila 2000 amerikan doları arasında değişmektedir.

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi (PDPU)

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi daha çok fizik tedavi, rehabilitasyon, beden eğitimi gibi bölümler ağırlıklı eğitim vermektedir. Üniversite bünyesinde bulunan bazı fakülteler ve bölümler: Beden Eğitimi ve Rehabilitasyon Fakültesi, Defectology ve Fiziksel Rehabilitasyon, Teori ve Beden Eğitimi, Fizik Tedavi ve Spor Hekimliği, Anatomi ve Fizyoloji, Spor ve Pre-Askerlik Eğitimi, Spor Oyunları, Jimnastik Yöntemleri, Enstitüsü Beden Eğitimi.

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi bölümler 1500 amerikan doları ila 2000 amerikan doları arasında değişmektedir.

Odessa Ekonomi Üniversitesi (ONEU)

Odessa Ekonomi Üniversitesi’nde tüm başlıca ekonomi, işletme ve iktisat bölümleri bulunmasının yanı sıra Ekonomi ve Üretim Yönetimi Fakültesi, İşletme Fakültesi, Muhasebe Fakültesi, Uluslararası Ekonomi Fakültesi, Finansal Ekonomi Fakültesi, Turizm Bankacılık Pazarlama Fakültesi bulunmaktadır.

Odessa Ekonomi Üniversitesi tüm 4 yıllık lisans bölümleri 1400 amerikan doları, 1,5 yıllık yüksek lisans programları 1900 amerikan dolarıdır.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 16 Aralık 2017, Düzenleme: 16 Aralık 2017, 16:50
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Ukrayna'da üniversite, Ukrayna'da yüksek lisans, master ya da Ukrayna'da doktora programlarında okumak veya üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimize istedikleri türde seçenek sunuyoruz. Öğrencilerimizin hangi ülkede, hangi şehirde, hangi üniversitede, hangi üniversite programında eğitim alabileceklerini hayalleri paralelinde her yönüyle inceleyip öğrencilerimizin prfesyönel yaşamlarında karşılaşacakları sorunları dikkate alarak öğrencilerimiz ve velilerimizle ortak bir karar alıyoruz. Bu kararın alınmasının ardından evrakların hazırlanması aşamasında, tüm bürokratik işleyişleri öğrencilerimiz ve velilerimizle paylaşıyor, öğrencimizin vizesinin teslim alınmasının ardından Türkiye'deki havalimanından uğurluyor ve Ukrayna'da üniversite eğitimi göreceği şehirde karşılıyoruz. Ukrayna'daki eğitimine başlanmadan önce öğrencimize şehri tanıtıyor, üniversite, yurt kaydını yapıyor, Ukrayna'ya en kısa sürede uyum sağlaması için gerekli tüm bilgiyi paylaşıyoruz. Ukrayna'daki eğitimi süresinde öğrencimiz şehrindeki temsilciliğimizle daima irtibat halinde olacak ve yaşadığı tüm problemleri hep beraber aşacağız. Mezuniyetine kadar verdiğimiz destekle öğrencimizin mezuniyet töreninin ardından Türkiye'ye, görevini icra etmek üzere uğurluyoruz. İlk 1000'deki üniversitelerimizde eğitim aldığı takdirde YÖK başvurusunun ardından herhangi bir problem olmadan denkliğini alıp profesyönel yaşamına başlıyor. Ukrayna'da eğitim konusunda Ukrayna'da üniversite eğitimi, Ukrayna'da yüksek lisans eğitimi, Ukrayna'da doktora eğitimi, Ukrayna'da Rusça hazırlık eğitimi gibi tüm konularda öğrencimize gerekli tüm desteği veriyoruz. Ukrayna'da eğitim kategorisi sayfamızda sadece Ukrayna'da üniversite eğitimi konuları değil üniversite diplomalarının Türkiye denkliği konuları, Türkiye üniversiteleri ile Ukrayna üniversiteleri arası ders farkları, Sovyet Eğitim sisteminin getirdiği yararlar ve farklılıklar, Ukrayna'da eğitimin Avrupa'da ve diğer tüm gelişmiş ülkelerde tanınırlığı, Ukrayna diplomanız ile Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabileceğiniz gibi çok detaylı anlatım yapılmaktadır. Ve bu bilgi kaynağı öğrencilerimze katkılı olabilmesi için hergün güncellenmeye çalışılınmaktadır. Ukrayna'da eğitim alan öğrencilerimizin internet sitemize sadece üniversite kaydı yapılana kadar değil üniversite eğitimi aldıkları süre boyunca girmeleri ve çeşitli bilgiler edinlemelerini amaçlıyoruz. [38]

   SON EKLENENLER

   DONETSK DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ Donetsk devlet tıp üniversitesi 2015-2016 qs rayting dünya sıralamsında ilk binde yer almıştır.Bu nedenle türk öğrencileri bu üniversiteyi tercih etmektedir çünkü bu üniversitede okuyan öğrenciler türkiye üniversitelerine yatay geçiş hakı kazanabilmektedir ayrıca donetsk develet tıp üniversitesinde mezun olan öğrenciler mavi diploma almaktadır ve bu diploma tüm avrupa ve bir çok ülkede […]

   SUMY DEVLET ÜNİVERSİTESİ  Sumy Devlet Üniversitesi son yılarda Türk öğrencilerin dikatini çekmektedir çünkü sumy üniversitesi dünya sıralamasında ilk binde olması ve diploması mavi diploma olması aynı zamanda şehir olarak uygun olmasından dolayı öğrencilerin gözde üniversitesi olmuştur. Bildiğiniz gibi pandemiden dolayı yüksek öğretim kurumu yurtdışında okuyan Türk öğrencilerin Türkiyey yatay geçiş hakkı vermiştir. Ve sadece ilk […]

   Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan Türk öğrenciler için yatay geçiş imkanı sağlamak için yüksek öğretim kurumunun açıkladığı kurallar çerçevesinde sene kaybı yaşatmadan Türkiyedeki üniversitelerde okuma imkanı sağlamaktadır. Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan öğrenciler küresel korona virüs salgınından dolayı yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına yatay geçiş yapacak Türk öğrenciler için […]

   UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Ukrayna’da Üniversite  okuyan Türk öğrenciler yüksek öğretim kurumundan denklik almak için mezun olduğu üniversiteden gerekli evrakları aldıktan sonra konsolosluk veya büyük elçiliklerde tasdik etmelidir. Tasdik ettikten sonra bütün evrakları tarayıp yöke mail olarak göndermektedir. UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Yüksek öğretim kurumu belgeleri inceledikten sonra yurt dışı giriş çıkışları özelikle kontrol etmektedir yani mevduata […]

   Ukrayna, üniversite harçları, yurt ücretleri ve yaşam koşulları nedeniyle Avrupa’nın en ekonomik şartlarını barındıran öğrenci dostu bir ülkedir. Gerek ulaşımın ücretsize yakın olması -ki metro yaklaşık 50 kuruştur, gerek gıda giderlerinin düşüklüğü (1 kilo et 10 liradır), gerek barınma giderlerinin azlığı (ev kiraları 200-400 dolar arasında, yurt ücretleri yıllık 200-500 dolar arasında değişmektedir) Ukrayna’yı öğrenci […]

   Ukrayna’da Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’da veterinerlik üniversitesi hemen hemen  Ukrayna’nın tüm şehirlerinde mevcuttur. Ukrayna’da veterinerlik eğitimi almak için Türkiye’de lise mezunu olmanız yeterlidir. Yani hayalinizdeki mesleği her hangi bir sınava tabi tutulmadan üniversite mezunu olabilirsiniz . Ukrayna Devlet Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’nın güneyindeki en eski devlet Veterinerlik yüksek öğrenim kurumudur. 1918’de bir Veterinerlik enstitüsü olarak kurulan 2001’de […]

   Ukrayna’da Yaşam Ukrayna’da yaşam bir çok ülkeye göre daha ekonomik ve daha avantajlı Ukraynadaki üniversitelerin çoğu dünya sıralamasında olup mavi diploma vermektedir mavi diploma ise dünyanın her yerinde geçerli olan bir diploma yanı mezun olduğunuz takdirde Avrupa’da çalışabilirsiniz bunun yanı sıra Ukrayna ekonomik bir ülke olup ve Avrupa şartlarında okuyorsunuz . Ukrayna’da Yaşam Ukraynada yaşayan […]

   Ukraynada okumak için gerekli belgeler  Ukraynada okumak için her hangi bir sınava tabi tutulmadan sadece lise diplomsı ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz . Mezun olduğunuz takdirde okuduğunuz bölümün şartları sınavsa sınava tabi tutulur yoksa doğrudan denklik tescil belgesi alırsınız Ukrayna’da Okumak İçin Gerekli Belgeler LİSE DİPLOMASI TRANSKRİPT  (lise not dökümü 1,2,3,4 dönemli yıl sonu notlarını gösteren […]

   Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi, Ukrayna’nın kuzeydoğusunda bulunan Sumy şehrinde kurulmuş, Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1. derece akreditasyona sahip ve aynı zamanda Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınan ve dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisinde olması nedeniyle sınavsız denklik hakkı eden bir devlet üniversitesidir. Üniversite bünyesinde 1100’dan fazla öğretim görevlisi tam ve eksiksiz idari, akademik […]

   Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği  Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği okumak için sadece babil eğitim ile iletişime geçmeniz yeterlidir .Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği için her hangi bir sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz yapmanız gereken gerekli evrakları hazırlayıp babil eğitimin her hangi bir şubesine teslim edebilirsiniz Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı