Arama Yapın

Ukrayna’da üniversite eğitimi

Ukrayna eğitim için ÖSS şartı aranmamaktadır. Ukrayna eğitim kabul şartları için lise veya meslek lisesi olmak yeterli olmaktadır. Lise veya meslek lisesi mezunlarının istedikleri bölümlerde Ukrayna eğitim imkanı vardır.

Ukrayna eğitim bölümleri İngilizce, Rusça ve Ukraynaca verilmektedir. Ukrayna eğitim maliyetleri (üniversite harç ücreti , yaşam masrafları, konaklama) diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça düşüktür.

Ukrayna tıp eğitimi için matematik, fizik, biyoloji derslerinin lise notlarının (3 ve üstü) iyi olması gerekir. Bazı Ukrayna Üniversiteleri lisans kabullerinde hazırlık eğitimi notlarını da dikkate almaktadır.

Ukrayna eğitim fiyatları, kampüs yurtları ve yaşam masrafları çok uygun olduğu için Ukrayna son yıllarda çok tercih edilmektedir.

Ukrayna üniversiteleri diplomaları AB Ülkelerinde geçerlidir. Ayrıca Ukrayna Üniversitelerinin birçok bölümlerinde YÖK denklik bulunmaktadır.

Ukraynada eğitim fiyatları İngilizce ekonomi ve mühendislik bölümleri 2500-3500 $’dır. İngilizce tıp,eczacılık, diş hekimliği bölümleri Ukrayna eğitim fiyatları 3800-4350 $’dır.
Ukrayna eğitim ücretleri Rusça ekonomi ve mühendislik bölümleri 2000-2500 $’dır.Ukrayna eğitim ücretleri Rusça tıp,eczacılık, diş hekimliği bölümleri 3000-4500 $’dır.
Ukrayna eğitim fiyatları bölümlere ve üniversitelere göre değişmektedir. Ukrayna eğitim fiyatları İngilizce bölümlerinde daha yüksektir. Ukrayna eğitim ücretleri hazırlık okullarında Rusça dili 1500-1750 $ arasındadır.

Ukrayna eğitim dili Ukraynaca, Rusça, İngilizcedir. Ukrayna Üniversiteleri İngilizce bölümü olup hazırlık İngilizce dil eğitimi vermeyen Ukrayna’da üniversiteler bulunmaktadır. Farklı Ukrayna Üniversitelerinde İngilizce hazırlık eğitim alınabilir. İngilizce hazırlık eğitim sertifikası Tüm Ukrayna Üniversitelerinde geçerlidir. Yabancılar Rusça eğitimi de tercih etmektedirler.
Öğrencilerin Ukrayna eğitim öncesinde hangi alanda lisans eğitimi almak istediğine karar vermeli, buna göre hazırlık eğitimini almalıdır.
Ukrayna eğitim hazırlık okulu 4 farklı seçenekten oluşur.

1-Ukrayna Eğitim Mühendislik Fakülteleri Hazırlık Okulu
Ukraynada eğitim Mühendislik Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra matematik, fizik, kimya, tasarım, alan çalışmaları ve bilgisayar işletim sistemleri derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da Fizik, Matematik, Radyofizik, Mühendislik, Kimya, Coğrafya bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

2- Ukrayna Eğitim Ekonomi Fakülteleri Hazırlık Okulu
Ukraynada eğitim Ekonomi Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra ekonomiye giriş, matematik, coğrafya, alan çalışmaları ve bilgisayar işletim sistemleri derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da ekonomi, işletme, iktisat, uluslararası ticaret pazarlama bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

3-Ukrayna Eğitim Tıp, Biyoloji, Ziraat Fakülteleri Hazırlık Eğitimi
Ukraynada eğitim Tıp, Biyoloji, Ziraat Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra fizik, kimya, biyoloji, alan çalışmaları ve bilgisayar işletim sistemleri derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da tıp, tarım ve biyoloji ile ilgili bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

4- Ukrayna Eğitim Sosyal Fakülteleri Hazırlık Eğitimi
Ukraynada eğitim Sosyal Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra coğrafya, edebiyat, alan çalışmaları derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da uluslararası hukuk, hukuk, tarih, uluslararası ilişkiler, gazetecilik, felsefe, psikoloji, sosyoloji, bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİ FAKÜLTELERİ

1 – GENEL TIP FAKÜLTELERİ
2 – DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTELERİ
3 – ECZACILIK FAKÜLTELERİ
4 – MADENCİLİK VE JEOLOJİ FAKÜLTELERİ
5 – MEKANİK FAKÜLTELERİ
6 – ENERJİ FAKÜLTELERİ
7 – FİZİKSEL VE METALURJİ FAKÜLTELERİ
8 – KİMYA VE TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ
9 – İKTİSADİ VE YÖNETİM FAKÜLTELERİ
10 – BİLGİSAYAR VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTELERİ
11 – BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ VE FEN FAKÜLTELERİ
12 – FİLOLOJİ FAKÜLTELERİ
13 – SİVİL HAVACILIK FAKÜLTELERİ
14 – GIDA TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTELERİ
15 – TARIM FAKÜLTELERİ
16 – MADENCİLİK SANAYİ FAKÜLTELERİ
17- MADEN VE ELEKTRİK MEKANİK FAKÜLTELERİ
18 – DENİZCİLİK FAKÜLTELERİ

Ukrayna’da üniversite eğitimi ve Ukrayna üniversiteleri ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 30 Nisan 2014, Düzenleme: 12 Eylül 2017, 15:20
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

   SON EKLENENLER

   Per tutti noi uomini, è spesso tenacia identificare il proprio corpo vocabolario segni e sintomi di una femmina mentre stiamo interagendo con la signora. D’altra parte, femmine effettivamente un tutto naturale mezzo di vedere corretto maschio linguaggio del corpo, e sono in aggiunta naturalmente attratto da ragazzi solo chi comunicare. Hanno un semplice tempo raccogliendo […]

   ¿Podría ser siempre desafortunado acerca de citas en línea? O ¿usted invertir varias horas pensando qué debe hacer cuándo sitios de citas en línea falla? Bueno, estás en buena negocio. Sitios de citas en línea no están disponibles naturalmente para cualquiera o para todos. Es una habilidad y tener bueno en se necesita ensayar. Muy […]

   There is lots of discuss going around about hookup online dating sites in addition to their pros and cons. These cons and pros range between an individual to another in the direction they perspective online dating. But the facts truly about hookup courting that folks find attractive? These lines will feel in the cons and […]

   Sembra tutti con il suo mama ha molti particolare comprensione su amore davvero e connessioni… se non hai 19 anni o più giovane. Allora il tuo informazione lavora asciugato. È come se persone non notare che hai davvero online dating problemi tuoi! Grazie al cielo, ce ne sono molti eccezionale fonti disponibili da scegliere che […]

   Der Short Variation: Harris County Markt Wellness Zubehör zahlreiche nützliche Lösungen und Programme, die einkommensschwachen Menschen innerhalb Houston region ansehen. Die Frauen, Säuglinge, und Kinder (WIC) System ist tatsächlich eine Primäre beispielhaftem Beispiel von genau Gesundheitswesen Angestellte geben geeignet Einzelpersonen die Quellen sie müssen erhöhen gesund Jugendliche. WIC bietet Ernährung Krankheit von innerhalb der Texas […]

   Really Does She Want You To Approach Her? Discover How Exactly To Inform Practical Question The Answer Hi Sammy, Yes. I really do involve some specific tips. Before I get in their mind, I’m going to provide you with some crucial guidance regarding the basic subject of speaking with women in pubs. Although it may […]

   No hay absolutamente duda de que Latina las mujeres son varios de los más hermosos en todo el mundo. Han sido identificados y reconocidos con respecto a su encanto, adorable personajes y son adorados en todo el mundo. Quieres satisfacer a una mujer latina? Latina Estadounidense Cupido podría ser el hecho lo que está buscando! […]

   Reader matter: i am dating a woman for approximately 24 months (we’re both in our very own 40s) and all the rest of it is excellent, except i believe she actually is cheating on me personally. I live and function about four-hours away might only meet up together with her about half with the days […]

   The brief type: For singles who have the herpes virus (HSV), it can feel dating never will be as it was before they certainly were detected. But on HSVBuddies.com, singles with herpes are without the stigma of obtaining an STD. Courtesy robust look features and easy profile creation, singles possess opportunity to relate to an […]

   Quiero probar Algo Salvaje chicas en Úbedatre las sábanas? descubrir Cómo Preguntarle a ella Entre ventajas de tener alguien está recibiendo probar algo nuevo, sexualmente. Puede haber una fantasía que has tenido desde escuela? ¿Una situación sexual has tenido siempre reflexionaste? ¿Quiere explorar algo tiene simplemente notado en pornografía? Pero descubrir la cosa: Tener esa […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı