Arama Yapın

Ukrayna’da üniversite eğitimi

Ukrayna eğitim için ÖSS şartı aranmamaktadır. Ukrayna eğitim kabul şartları için lise veya meslek lisesi olmak yeterli olmaktadır. Lise veya meslek lisesi mezunlarının istedikleri bölümlerde Ukrayna eğitim imkanı vardır.

Ukrayna eğitim bölümleri İngilizce, Rusça ve Ukraynaca verilmektedir. Ukrayna eğitim maliyetleri (üniversite harç ücreti , yaşam masrafları, konaklama) diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça düşüktür.

Ukrayna tıp eğitimi için matematik, fizik, biyoloji derslerinin lise notlarının (3 ve üstü) iyi olması gerekir. Bazı Ukrayna Üniversiteleri lisans kabullerinde hazırlık eğitimi notlarını da dikkate almaktadır.

Ukrayna eğitim fiyatları, kampüs yurtları ve yaşam masrafları çok uygun olduğu için Ukrayna son yıllarda çok tercih edilmektedir.

Ukrayna üniversiteleri diplomaları AB Ülkelerinde geçerlidir. Ayrıca Ukrayna Üniversitelerinin birçok bölümlerinde YÖK denklik bulunmaktadır.

Ukraynada eğitim fiyatları İngilizce ekonomi ve mühendislik bölümleri 2500-3500 $’dır. İngilizce tıp,eczacılık, diş hekimliği bölümleri Ukrayna eğitim fiyatları 3800-4350 $’dır.
Ukrayna eğitim ücretleri Rusça ekonomi ve mühendislik bölümleri 2000-2500 $’dır.Ukrayna eğitim ücretleri Rusça tıp,eczacılık, diş hekimliği bölümleri 3000-4500 $’dır.
Ukrayna eğitim fiyatları bölümlere ve üniversitelere göre değişmektedir. Ukrayna eğitim fiyatları İngilizce bölümlerinde daha yüksektir. Ukrayna eğitim ücretleri hazırlık okullarında Rusça dili 1500-1750 $ arasındadır.

Ukrayna eğitim dili Ukraynaca, Rusça, İngilizcedir. Ukrayna Üniversiteleri İngilizce bölümü olup hazırlık İngilizce dil eğitimi vermeyen Ukrayna’da üniversiteler bulunmaktadır. Farklı Ukrayna Üniversitelerinde İngilizce hazırlık eğitim alınabilir. İngilizce hazırlık eğitim sertifikası Tüm Ukrayna Üniversitelerinde geçerlidir. Yabancılar Rusça eğitimi de tercih etmektedirler.
Öğrencilerin Ukrayna eğitim öncesinde hangi alanda lisans eğitimi almak istediğine karar vermeli, buna göre hazırlık eğitimini almalıdır.
Ukrayna eğitim hazırlık okulu 4 farklı seçenekten oluşur.

1-Ukrayna Eğitim Mühendislik Fakülteleri Hazırlık Okulu
Ukraynada eğitim Mühendislik Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra matematik, fizik, kimya, tasarım, alan çalışmaları ve bilgisayar işletim sistemleri derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da Fizik, Matematik, Radyofizik, Mühendislik, Kimya, Coğrafya bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

2- Ukrayna Eğitim Ekonomi Fakülteleri Hazırlık Okulu
Ukraynada eğitim Ekonomi Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra ekonomiye giriş, matematik, coğrafya, alan çalışmaları ve bilgisayar işletim sistemleri derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da ekonomi, işletme, iktisat, uluslararası ticaret pazarlama bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

3-Ukrayna Eğitim Tıp, Biyoloji, Ziraat Fakülteleri Hazırlık Eğitimi
Ukraynada eğitim Tıp, Biyoloji, Ziraat Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra fizik, kimya, biyoloji, alan çalışmaları ve bilgisayar işletim sistemleri derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da tıp, tarım ve biyoloji ile ilgili bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

4- Ukrayna Eğitim Sosyal Fakülteleri Hazırlık Eğitimi
Ukraynada eğitim Sosyal Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra coğrafya, edebiyat, alan çalışmaları derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da uluslararası hukuk, hukuk, tarih, uluslararası ilişkiler, gazetecilik, felsefe, psikoloji, sosyoloji, bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİ FAKÜLTELERİ

1 – GENEL TIP FAKÜLTELERİ
2 – DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTELERİ
3 – ECZACILIK FAKÜLTELERİ
4 – MADENCİLİK VE JEOLOJİ FAKÜLTELERİ
5 – MEKANİK FAKÜLTELERİ
6 – ENERJİ FAKÜLTELERİ
7 – FİZİKSEL VE METALURJİ FAKÜLTELERİ
8 – KİMYA VE TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ
9 – İKTİSADİ VE YÖNETİM FAKÜLTELERİ
10 – BİLGİSAYAR VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTELERİ
11 – BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ VE FEN FAKÜLTELERİ
12 – FİLOLOJİ FAKÜLTELERİ
13 – SİVİL HAVACILIK FAKÜLTELERİ
14 – GIDA TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTELERİ
15 – TARIM FAKÜLTELERİ
16 – MADENCİLİK SANAYİ FAKÜLTELERİ
17- MADEN VE ELEKTRİK MEKANİK FAKÜLTELERİ
18 – DENİZCİLİK FAKÜLTELERİ

Ukrayna’da üniversite eğitimi ve Ukrayna üniversiteleri ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 30 Nisan 2014, Düzenleme: 12 Eylül 2017, 15:20
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

   SON EKLENENLER

   DONETSK DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ Donetsk devlet tıp üniversitesi 2015-2016 qs rayting dünya sıralamsında ilk binde yer almıştır.Bu nedenle türk öğrencileri bu üniversiteyi tercih etmektedir çünkü bu üniversitede okuyan öğrenciler türkiye üniversitelerine yatay geçiş hakı kazanabilmektedir ayrıca donetsk develet tıp üniversitesinde mezun olan öğrenciler mavi diploma almaktadır ve bu diploma tüm avrupa ve bir çok ülkede […]

   SUMY DEVLET ÜNİVERSİTESİ  Sumy Devlet Üniversitesi son yılarda Türk öğrencilerin dikatini çekmektedir çünkü sumy üniversitesi dünya sıralamasında ilk binde olması ve diploması mavi diploma olması aynı zamanda şehir olarak uygun olmasından dolayı öğrencilerin gözde üniversitesi olmuştur. Bildiğiniz gibi pandemiden dolayı yüksek öğretim kurumu yurtdışında okuyan Türk öğrencilerin Türkiyey yatay geçiş hakkı vermiştir. Ve sadece ilk […]

   Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan Türk öğrenciler için yatay geçiş imkanı sağlamak için yüksek öğretim kurumunun açıkladığı kurallar çerçevesinde sene kaybı yaşatmadan Türkiyedeki üniversitelerde okuma imkanı sağlamaktadır. Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan öğrenciler küresel korona virüs salgınından dolayı yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına yatay geçiş yapacak Türk öğrenciler için […]

   UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Ukrayna’da Üniversite  okuyan Türk öğrenciler yüksek öğretim kurumundan denklik almak için mezun olduğu üniversiteden gerekli evrakları aldıktan sonra konsolosluk veya büyük elçiliklerde tasdik etmelidir. Tasdik ettikten sonra bütün evrakları tarayıp yöke mail olarak göndermektedir. UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Yüksek öğretim kurumu belgeleri inceledikten sonra yurt dışı giriş çıkışları özelikle kontrol etmektedir yani mevduata […]

   Ukrayna, üniversite harçları, yurt ücretleri ve yaşam koşulları nedeniyle Avrupa’nın en ekonomik şartlarını barındıran öğrenci dostu bir ülkedir. Gerek ulaşımın ücretsize yakın olması -ki metro yaklaşık 50 kuruştur, gerek gıda giderlerinin düşüklüğü (1 kilo et 10 liradır), gerek barınma giderlerinin azlığı (ev kiraları 200-400 dolar arasında, yurt ücretleri yıllık 200-500 dolar arasında değişmektedir) Ukrayna’yı öğrenci […]

   Ukrayna’da Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’da veterinerlik üniversitesi hemen hemen  Ukrayna’nın tüm şehirlerinde mevcuttur. Ukrayna’da veterinerlik eğitimi almak için Türkiye’de lise mezunu olmanız yeterlidir. Yani hayalinizdeki mesleği her hangi bir sınava tabi tutulmadan üniversite mezunu olabilirsiniz . Ukrayna Devlet Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’nın güneyindeki en eski devlet Veterinerlik yüksek öğrenim kurumudur. 1918’de bir Veterinerlik enstitüsü olarak kurulan 2001’de […]

   Ukrayna’da Yaşam Ukrayna’da yaşam bir çok ülkeye göre daha ekonomik ve daha avantajlı Ukraynadaki üniversitelerin çoğu dünya sıralamasında olup mavi diploma vermektedir mavi diploma ise dünyanın her yerinde geçerli olan bir diploma yanı mezun olduğunuz takdirde Avrupa’da çalışabilirsiniz bunun yanı sıra Ukrayna ekonomik bir ülke olup ve Avrupa şartlarında okuyorsunuz . Ukrayna’da Yaşam Ukraynada yaşayan […]

   Ukraynada okumak için gerekli belgeler  Ukraynada okumak için her hangi bir sınava tabi tutulmadan sadece lise diplomsı ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz . Mezun olduğunuz takdirde okuduğunuz bölümün şartları sınavsa sınava tabi tutulur yoksa doğrudan denklik tescil belgesi alırsınız Ukrayna’da Okumak İçin Gerekli Belgeler LİSE DİPLOMASI TRANSKRİPT  (lise not dökümü 1,2,3,4 dönemli yıl sonu notlarını gösteren […]

   Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi, Ukrayna’nın kuzeydoğusunda bulunan Sumy şehrinde kurulmuş, Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1. derece akreditasyona sahip ve aynı zamanda Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınan ve dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisinde olması nedeniyle sınavsız denklik hakkı eden bir devlet üniversitesidir. Üniversite bünyesinde 1100’dan fazla öğretim görevlisi tam ve eksiksiz idari, akademik […]

   Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği  Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği okumak için sadece babil eğitim ile iletişime geçmeniz yeterlidir .Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği için her hangi bir sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz yapmanız gereken gerekli evrakları hazırlayıp babil eğitimin her hangi bir şubesine teslim edebilirsiniz Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı