Arama Yapın

Ukrayna’da üniversite eğitimi

Ukrayna eğitim için ÖSS şartı aranmamaktadır. Ukrayna eğitim kabul şartları için lise veya meslek lisesi olmak yeterli olmaktadır. Lise veya meslek lisesi mezunlarının istedikleri bölümlerde Ukrayna eğitim imkanı vardır.

Ukrayna eğitim bölümleri İngilizce, Rusça ve Ukraynaca verilmektedir. Ukrayna eğitim maliyetleri (üniversite harç ücreti , yaşam masrafları, konaklama) diğer Avrupa ülkelerine göre oldukça düşüktür.

Ukrayna tıp eğitimi için matematik, fizik, biyoloji derslerinin lise notlarının (3 ve üstü) iyi olması gerekir. Bazı Ukrayna Üniversiteleri lisans kabullerinde hazırlık eğitimi notlarını da dikkate almaktadır.

Ukrayna eğitim fiyatları, kampüs yurtları ve yaşam masrafları çok uygun olduğu için Ukrayna son yıllarda çok tercih edilmektedir.

Ukrayna üniversiteleri diplomaları AB Ülkelerinde geçerlidir. Ayrıca Ukrayna Üniversitelerinin birçok bölümlerinde YÖK denklik bulunmaktadır.

Ukraynada eğitim fiyatları İngilizce ekonomi ve mühendislik bölümleri 2500-3500 $’dır. İngilizce tıp,eczacılık, diş hekimliği bölümleri Ukrayna eğitim fiyatları 3800-4350 $’dır.
Ukrayna eğitim ücretleri Rusça ekonomi ve mühendislik bölümleri 2000-2500 $’dır.Ukrayna eğitim ücretleri Rusça tıp,eczacılık, diş hekimliği bölümleri 3000-4500 $’dır.
Ukrayna eğitim fiyatları bölümlere ve üniversitelere göre değişmektedir. Ukrayna eğitim fiyatları İngilizce bölümlerinde daha yüksektir. Ukrayna eğitim ücretleri hazırlık okullarında Rusça dili 1500-1750 $ arasındadır.

Ukrayna eğitim dili Ukraynaca, Rusça, İngilizcedir. Ukrayna Üniversiteleri İngilizce bölümü olup hazırlık İngilizce dil eğitimi vermeyen Ukrayna’da üniversiteler bulunmaktadır. Farklı Ukrayna Üniversitelerinde İngilizce hazırlık eğitim alınabilir. İngilizce hazırlık eğitim sertifikası Tüm Ukrayna Üniversitelerinde geçerlidir. Yabancılar Rusça eğitimi de tercih etmektedirler.
Öğrencilerin Ukrayna eğitim öncesinde hangi alanda lisans eğitimi almak istediğine karar vermeli, buna göre hazırlık eğitimini almalıdır.
Ukrayna eğitim hazırlık okulu 4 farklı seçenekten oluşur.

1-Ukrayna Eğitim Mühendislik Fakülteleri Hazırlık Okulu
Ukraynada eğitim Mühendislik Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra matematik, fizik, kimya, tasarım, alan çalışmaları ve bilgisayar işletim sistemleri derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da Fizik, Matematik, Radyofizik, Mühendislik, Kimya, Coğrafya bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

2- Ukrayna Eğitim Ekonomi Fakülteleri Hazırlık Okulu
Ukraynada eğitim Ekonomi Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra ekonomiye giriş, matematik, coğrafya, alan çalışmaları ve bilgisayar işletim sistemleri derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da ekonomi, işletme, iktisat, uluslararası ticaret pazarlama bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

3-Ukrayna Eğitim Tıp, Biyoloji, Ziraat Fakülteleri Hazırlık Eğitimi
Ukraynada eğitim Tıp, Biyoloji, Ziraat Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra fizik, kimya, biyoloji, alan çalışmaları ve bilgisayar işletim sistemleri derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da tıp, tarım ve biyoloji ile ilgili bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

4- Ukrayna Eğitim Sosyal Fakülteleri Hazırlık Eğitimi
Ukraynada eğitim Sosyal Fakültelerini tercih eden öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca dil eğitimi yanı sıra coğrafya, edebiyat, alan çalışmaları derslerini de alırlar.
Ukrayna eğitim hazırlık okulunu başarı ile tamamlayan öğrenciler Ukrayna’da uluslararası hukuk, hukuk, tarih, uluslararası ilişkiler, gazetecilik, felsefe, psikoloji, sosyoloji, bölümlerinde lisans eğitimi alabilirler.

UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİ FAKÜLTELERİ

1 – GENEL TIP FAKÜLTELERİ
2 – DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTELERİ
3 – ECZACILIK FAKÜLTELERİ
4 – MADENCİLİK VE JEOLOJİ FAKÜLTELERİ
5 – MEKANİK FAKÜLTELERİ
6 – ENERJİ FAKÜLTELERİ
7 – FİZİKSEL VE METALURJİ FAKÜLTELERİ
8 – KİMYA VE TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ
9 – İKTİSADİ VE YÖNETİM FAKÜLTELERİ
10 – BİLGİSAYAR VE BİLGİ TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTELERİ
11 – BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ VE FEN FAKÜLTELERİ
12 – FİLOLOJİ FAKÜLTELERİ
13 – SİVİL HAVACILIK FAKÜLTELERİ
14 – GIDA TEKNOLOJİLERİ FAKÜLTELERİ
15 – TARIM FAKÜLTELERİ
16 – MADENCİLİK SANAYİ FAKÜLTELERİ
17- MADEN VE ELEKTRİK MEKANİK FAKÜLTELERİ
18 – DENİZCİLİK FAKÜLTELERİ

Ukrayna’da üniversite eğitimi ve Ukrayna üniversiteleri ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Oluşturma: 30 Nisan 2014, Düzenleme: 12 Eylül 2017, 15:20
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak 10 yıldır Ukrayna üniversiteleri, 8 yıldır Rusya üniversiteleri, 5 yıldır Moldova üniversiteleri ve 2017 yılından itibaren Belarus üniversiteleri ile çalışmaktayız. Ukrayna'da Üniversite Eğitimi: Ukrayna'da üniversite okumak için ihtiyacınız olan tek şey bir lise diploması. Lise diplomanız ile Ukrayna üniversitelerine herhangi bir şart olmadan kaydınızı yaptırabilirsiniz. Tıp, mühendislik, eczacılık, diş hekimliği, hukuk gibi hayalinizdeki bölümler sizleri bekliyor! Lisede hangi alandan mezun olduğunuzun önemi yok. Lisede Türkçe-Matematik alanından mezun bir öğrenci iseniz Ukrayna üniversitelerinde mühendislik bölümünü seçebilirsiniz! Ukrayna'da Rusça üniversite eğitimi almanın yalnızca bir şartı bulunuyor. Bu şart hazırlık sınıfını geçmeniz. Ukrayna üniversitelerine başvuru yaptığınızda sizden Rusça dil bilgisi yeterliliğini gösterir uluslararası belge istenir. Bu tip herhangi bir belgeye sahipseniz Ukrayna üniversitelerinde doğrudan birinci sınıfa başlayabilirsiniz. Aksi halde hazırlık sınıfı okumak zorundasınız. Ukrayna'da hazırlık sınıfları üniversite tarafından verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil ve gramer bilgisi değil, seçeceğiniz bölüme göre de bir takım temel dersler bulunmakta. Örneğin mühendislik seçecekseniz matematik, fizik gibi dersler, tıp seçecek seniz biyoloji gibi temel derslerden sorumlu tutulursunuz. Ara dönemlerde yapılacak olan sınavlarda başarı göstermeniz halinde yıl sonu sınavına tabi tutulursunuz. Yıl sonu sınavınızı da başarıyla geçtiğiniz durumda bir hazırlık diploması sahibi olacaksınız. Bu hazırlık diplomasıyla Ukrayna üniversitelerine kaydınızı yapabilirsiniz. Babil Yurtdışı Eğitim danışmanlığı olarak hazırlık dönemi ve mezuniyetinizin ardından gereken tüm destek öğrencilerimize verilir. Hazırlık fakültesi ardından YÖK denkliğine sahip bir mühendis, doktor ya da seçtiğiniz bölüm mezunu olarak Türkiye'de bir işe başlayabilmeniz için sitemizde birçok bölümde bahsettiğimiz ilk 1000 üniversitelerden birini seçmelisiniz. Bu üniversiteler Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (KNU), Igor Sikorsky Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (KPI), Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi ve V. N. Karazin Harkov Devlet Üniversitesi'dir. Bu üniversitelerden mezun olmanız durumunda üniversite dünya sıralaması ilk binde olduğundan YÖK tarafından denklik alabileceksiniz. Ukrayna'da ekonomik yaşam, ulaşım, beslenme ve diğer avantajlar, Ukrayna'yı eğitim açısından popüler hale getirmiştir. Ukrayna'nın Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Ukrayna oturma iznine sahip bir öğrencinin schengen bölgesinde serbest dolaşıma sahip olması Türkiye ile kıyaslanmayacak avantajlardır. Bu avantajları, resmi işlemlerin nasıl izlendiği ve kararsız olduğunuz tüm durumları, ukraynada eğitim, ukraynada üniversite, ukrayna üniversiteleri gibi konuları açığa kavuşturmak için sizleri, size en yakın ofisimize bekliyoruz. Bunun için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. [Index]

SON EKLENENLER

UKRAYNA’DA PİLOTAJ EĞİTİMİ Ukraynada pilotaj eğitimi için her hangi bir sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz . Ukraynada pilotaj eğitimi için 1 sene hazırlık eğitimi 4 sene lisans eğitimi alınıyor . Ayrıca uçuş eğitimini 3. sınıftan alıyor ve mezun olduğu takdirde hem diploma hemde pilotluk ehliyetini alabiliyor Ukraynada pilotaj okumak için […]

UKRAYNA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Ukraynada eğitim danışmalığı denildiğinde akla  ilk gelen BABİL EĞİTİM Ukraynanın ilk danışmanlıklardan biridir. Babil Eğitim ailesi olarak 12 yıldan beri başarıyla sürdürdüğümüze inandığımız eğitim danışmanlığına bu yıl Moldova, Ukrayna ve Rusya’nın ardından Belarus’u da eklemiş olmaktan gurur duyuyoruz. Yurtdışı eğitimin ciddiyetini kavrayabilmiş, nitelikli, deneyimli, hızlı, kaliteli ve dürüst hizmet politikamız ile öğrencilerimizin […]

UKRAYNADA TIPTA UZMANLIK OKUMAK Ukraynada Tıpta Uzmanlık Okumak için tıp mezunu olmanız gerekir yani dünyanın her hangi bir yerinden tıp mezunu iseniz Ukrayna’da uzmanlık okuyabilirsiniz., Öncelikle Türk öğrenciler için Ukraynada uzmanlık okumak çok daha avantajlı tıpı bitiren bir doktor her hangi bir sınava girmeden istediği alanda uzmanlık okuyabilir tıp’ta uzmanlık sınavına giremeden sadece üniversite diploması […]

HARKOV ÜNİVERSİTELERİ Harkov üniversiteleri dünya sıralamasında yerini almaktadır . 2018-2019 verilerine göre harkovun 3 üniversitesi dünya sıralamasında ilk 500 girmeyi başarmıştır. Harkov ukraynanın en büyük 2. şehri olup iş imkanı mevcuttur. Harkovdan mezun olan öğrenciler mavi diploma alıp dünyanın her yerinde geçerli bir diplomaya sahip olmaktadır. Türk öğrenciler için tıp diş hekimliği hariç diğer tüm […]

                                                                               UKRAYNANIN EN İYİ TIP ÜNİVERSİTELERİ  1-SUMY DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ 2-KARAZİN TIP ÜNİVERSİTESİ 3-ODESSA DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ […]

ODESSA DENİZCİLİK ÜNİVERSİTESİ ODESSA denizcilik üniversitesi Ukraynanın en iyi üniversitelerinden biridir.21. Yüz Yılda  ilk on yılında, Odessa Ulusal Denizcilik Üniversitesi muazzam bilimsel,araştırma ve öğretim potansiyeline girmiştir. Odessa denizcilik üniversitesinin bünyesinde 31 bölümde 780 öğretmen, 102 doktor, 82 profesör, 162 yardoç ve 228 doçent bulunmaktadır. Odessa denizcilik üniversitesinin Uluslararasında’da ismini yazdırmayı başarmıştır ISO 9001:2015 Standardına göre […]

ODESSA MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK ÜNİVERSİTESİ 1930 yılında kurulan Akademi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Akademide öğrenciler için akademik, kültürel ve spor aktiviteleri yapma alanlarıyla beraber, 7 adet eğitim binasında, özel laboratuvar, bilgisayar odaları, yabancı dil laboratuvarları ve büyük bir kütüphane vardır. Akademide 6 yurt, bir öğrenci kantini, spor merkezi, bir öğrenci polikliniği ve sağlık merkezi vardır. […]

ODESSADA ÜNİVERSİTE OKUMAK  Odessada üniversite okumanın bir çok avantajı mevcuttur. Odessada üniversite okuyan öğrenciler diğer şehirlerde okuyan öğrencilere binayen daha şanslı çünkü odessada okuyan  bir öğrenci en kaliteli ve en güzel yerde eğitimini alıyor odessa şehri istanbuldan hava yolu ile  650 km uzaklıkta olup  1 saatte gidilebiliyor diğer avantajı ise günde beş sefer uçuşu var […]

UKRAYNADA KAPTANLIK OKUMAK  Ukraynda kaptanlık okumak için her hangi bir sınav şartı aranmıyor sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz. Ukraynada Kaptanlık okumak isteyen öğrencilerin yapması gereken işlemler  Sadece gerekli evrakları hazırlayıp bizim kurumumuza teslim etmesidir . Ukraynda kaptanlık okuyan bir öğrenci bir sene hazırlık eğitimi almak mecburiyetindedir ve eğitim dili sadece Rusçadır. KAPTANLIK İÇİN […]

Ukrayna üniversitelerine denklik için, Ukrayna da okuyan bir öğrenci Türkiye de denklik alabilmesi için bazı koşulları yerine getirmesi gerekir . Ukrayna da okumak için liseden mezun olmuş ve diplomanızı almış olmanız yeterlidir. Gerekli evraklar danışman şirkete teslim edildikten sonra tüm evrak işlemleri tamamlanıp öğrencinin okul kaydı gerçekleştirilir. Öğrenci Dil hazırlık eğitimi dahil en az beş […]

EOD | WEB AGENCY
7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
WhatsApp Soru Hattı