Arama Yapın

Ukrayna’da Eğitim Prosedürü

Ukrayna’da eğitim yazılarımıza göz attınız, Ukrayna’daki üniversitelerimiz hakkında bilginiz var, sıra geldi üniversite seçimine.

Üniversite seçiminden önce hangi bölümde okumak istediğinizi belirlemeniz çok önemli. Tıp, eczacılık, mühendislik, mimarlık ya da hayalinizdeki bir başka bölüm…

Hangi bölümde okumak istediğinizi belirlemenizin ardından dil yeterlilik konusu karşımıza çıkacak. Rusça ya da İngilizce bilmiyor ya da bildiğinizi herhangi bir uluslararası belge ile ispatlayamıyorsanız herhangi bir Ukrayna üniversitesinde seçtiğiniz bölüme göre hazırlık eğitimi alacaksınız. Hazırlık eğitiminiz sadece dil üzerine değil, seçeceğiniz bölümün alan derslerini de içerecek. Örneğin bilgisayar mühendisliğini seçecekseniz hazırlık sınıfında Rusça Matematik, Kimya, Fizik ve İnformatik dersi alacaksınız. Hazırlık eğitiminiz süresinde maksimum 20 kişilik gruplarda olmak üzere alan dersi öğretmenleri tarafından dersler alacak ve belirli periyotlarla sınava tabii tutulacaksınız. Bu süre genellikle yılda 3 keredir. Eğer her şey yolunda gidiyor ve üniversite düzeyinde herhangi bir problem yaşamadıysanız mezuniyet sınavına girecek, bu sınavın ardından hazırlık sertifikanızı alacaksınız. Bu sertifika ile istediğiniz herhangi bir üniversiteye kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Evrakların hazırlanması
Ukrayna’da üniversite eğitimine başlayabilmeniz için bazı evrakları hazırlamanız gerekiyor. Bu evrakların içerisinde lise diploması, lise not dökümü gibi evraklar yer almaktadır. Gerekli tüm evrakları görüntülemek için lütfen buraya tıklayınız.

Tercüme, davetiye ve vize işlemleri
Evraklarınızın elimize ulaştığı anda noter onaylı tercüme işlemleri yapılacak. Bu evraklar ile üniversiteniz ile görüşülüp üniversitede öğrenim görebileceğinize dair daveyiye alınacak. Bu davetiyenin alınmasının ardından öğrenci vizesi işlemlerinizi başlatacağız. Öğrenci vizeniz takribi 10 gün içerisinde hazır olacaktır.

Ukrayna’ya uçuş
Öğrenci vizenizin hazırlanmasının ardından eğitim öğretim yılı başlangıcında Ukrayna’ya gidebileceksiniz. Ukrayna’ya indiğiniz anda danışmanlarımız tarafından karşılanacak ve üniversite kayıt işlemleriniz başlatılacak. Çevreyi en hızlı sürede tanımanız sağlanacak ve rehberlik verilecektir. Üniversite ve yurt kayıt işlemlerinizin ardından Ukrayna’daki üniversitenize başlayabilirsiniz.

Ukrayna’daki üniversite eğitiminiz
Ukrayna’da başarılı ve verimli bir üniversite eğitimi için sizinle ve üniversitenizle düzenli olarak iletişim halinde olacağız. Bir başka deyişle üniversiteniz bizi veliniz olarak görecek eksik olduğunuz konuları, atılması gereken adımları ya da yapılması gereken şeyleri bize bildirecektir. Üniversite yaşamınız boyunca kayıpsız ve tam verimli bir mezuniyet geçirmeniz en önemli dileğimizidir.

Mezuniyet sonrası
Ukrayna’da herhangi bir üniversiteden mezun olduğunuzda karşınıza çıkacak tek şey ya da yapılması gereken tek şey Türkiye denkliğini almaktır. 2016 yazında Yüksek Öğretim Kurumu kararına göre dünya sıralaması ilk binde olan üniversitelerden mezun olan öğrencilerimiz sınavsız ve şartsız olarak denklik alabilecekler. Bu nedenle üniversite seçiminizde en çok dikkat etmeniz gereken konu seçtiğiniz üniversitenin ilk binde olup olmadığıdır. Gerekli bilgiyi danışmanlarımızla iletişime geçmeniz durumunda alabileceksiniz fakat aynı zamanda buraya tıklayarak ön bilgi alabilirsiniz.

İş hayatı
Bir denkliğe, en az iki yabancı dile ve donanımlı biri olarak iş hayatındaki avantajınızı kullanacağınız bir Ukrayna üniversitesi diplomasına sahip oldunuz. Bu avantajlarınızı kullanarak iş hayatında rakiplerinizi gerinize atabilirsiniz.

Bu aşamaya kadar Babil Eğitim olarak elimizden geleni yaptık. Unutmayınız ki uluslararası eğitim danışmanlığı okul kaydını yapana kadar değil iş hayatına atılana kadardır.

Ukrayna’da üniversite eğitimi ve Ukrayna üniversiteleri ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   karazin devlet üniversitesi- karazin tıp üniversitesi
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Odessa'da üniversite okumak ve Odessa üniversitelerinin ve Odessa'da yaşamın diğer şehir ve üniversitelere göre artılarını bu yazıda bulabilirsiniz.
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Odessa Tıp Üniversitesi hakkında bilgiler ve üniversite eğitim harçları. İngilizce eğitim dili ve birçok olanakla beraber kaliteli ve ekonomik tıp, eczacılık ve diş hekimliği eğitimi.
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Ukrayna'da eğitim almak,Yurtdışında, Ukrayna'da üniversite eğitimi almak için istenen koşullar nelerdir? Üniversite eğitimi almak için hangi koşullara sahip olmam gerekiyor?
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi (Sumy State University) 4 yıllık lisans ve yüksek lisans programları için resmi en güncel fiyat listesi. Eğitim harçları. Sumy Devlet Üniversitesi bölümleri hakkında merak ettikleriniz.
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Ukrayna'da sınavsız ve şartsız hukuk bölümünde lisans tamamlama olanakları bulunuyor. Bunun için iki yıllık bir program mezunu olmanız yeterli!
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimize çeşitli alternatiflerle şartları sunuyoruz. Ukrayna'da üniversite eğitimi hizmetimizi Sumy, Kiev, Odessa ve Ukrayna'nın diğer şehirlerinde sürdürmekteyiz. Ukrayna'da üniversite eğitimi ekonomik şartlarından dolayı, ilk bindeki üniversiteleri ile başarılı, Sovyet eğitim sistemi geçmişine sahip, Rusça gibi evrensel ve aranan bir dilde eğitim vermesinden ve Türkiye'den Ukrayna'da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimize başvuru ve kayıt açısından diğer ülkere göre daha kolay olması Türkiye'den giden öğrencilerimiz için Ukrayna'yı büyük bir avantaj haline getirmektedir. Ukrayna'da üniversite eğitimi almak istiyorsanız Türkiye'den hangi alandan mezun olduğuna bakılmaksızın üniversiteler tarafından verilen hazırlık eğitimi sonrası istediğiniz üniversite bölümüne kaydınızı yaptırabilirsiniz. Ukrayna'da hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil eğitimi değil, seçeceğiniz bölüme göre dersler de almaktasınız. Örneğin mühendislik seçecek bir öğrenci hazırlıkta fizik, kimya ve matematik derslerini de alır. Bu dersler bilimsel terimlerin Rusça karşılıklarını öğrenmeniz için çok önemlidir. Aksi halde üniversite yaşamınıza başladığınızda bu terimlerin eksikliği nedeniyle derslerinizde anlama güçlüğü çekebilirsiniz. Ukrayna'da üniversite eğitimi sadece yeni lise mezunu öğrencilerimiz için değil, Türkiye'de iki yıllık bir program bitirmiş öğrencilerimiz için lisans tamamlama programları (örneğin adalet okumuş bir öğrenci için hukuk), Türkiye'de üniversite eğitimini tamamlamış bir öğrenci için yüksek lisans, Türkiye'de yüksek lisans eğitimini tamamlamış bir öğrenci için ise doktora programları mevcuttur. Bu eğitim programlarının her aşamasında Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yanınızda olacağız. Ukrayna'da üniversite eğitimi Ukrayna'da eğitim, Ukrayna üniversiteleri ve Ukrayna ile herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olduğunda ya da herhangi bir konuda kafanıza en ufak bir şey takıldığında danışmanlarımızla iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. [200]

   SON EKLENENLER

   DONETSK DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ Donetsk devlet tıp üniversitesi 2015-2016 qs rayting dünya sıralamsında ilk binde yer almıştır.Bu nedenle türk öğrencileri bu üniversiteyi tercih etmektedir çünkü bu üniversitede okuyan öğrenciler türkiye üniversitelerine yatay geçiş hakı kazanabilmektedir ayrıca donetsk develet tıp üniversitesinde mezun olan öğrenciler mavi diploma almaktadır ve bu diploma tüm avrupa ve bir çok ülkede […]

   SUMY DEVLET ÜNİVERSİTESİ  Sumy Devlet Üniversitesi son yılarda Türk öğrencilerin dikatini çekmektedir çünkü sumy üniversitesi dünya sıralamasında ilk binde olması ve diploması mavi diploma olması aynı zamanda şehir olarak uygun olmasından dolayı öğrencilerin gözde üniversitesi olmuştur. Bildiğiniz gibi pandemiden dolayı yüksek öğretim kurumu yurtdışında okuyan Türk öğrencilerin Türkiyey yatay geçiş hakkı vermiştir. Ve sadece ilk […]

   Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan Türk öğrenciler için yatay geçiş imkanı sağlamak için yüksek öğretim kurumunun açıkladığı kurallar çerçevesinde sene kaybı yaşatmadan Türkiyedeki üniversitelerde okuma imkanı sağlamaktadır. Yurt Dışından Türkiye Yatay Geçiş Yurt dışında okuyan öğrenciler küresel korona virüs salgınından dolayı yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına yatay geçiş yapacak Türk öğrenciler için […]

   UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Ukrayna’da Üniversite  okuyan Türk öğrenciler yüksek öğretim kurumundan denklik almak için mezun olduğu üniversiteden gerekli evrakları aldıktan sonra konsolosluk veya büyük elçiliklerde tasdik etmelidir. Tasdik ettikten sonra bütün evrakları tarayıp yöke mail olarak göndermektedir. UKRAYNA YÖK DENKLİĞİ Yüksek öğretim kurumu belgeleri inceledikten sonra yurt dışı giriş çıkışları özelikle kontrol etmektedir yani mevduata […]

   Ukrayna, üniversite harçları, yurt ücretleri ve yaşam koşulları nedeniyle Avrupa’nın en ekonomik şartlarını barındıran öğrenci dostu bir ülkedir. Gerek ulaşımın ücretsize yakın olması -ki metro yaklaşık 50 kuruştur, gerek gıda giderlerinin düşüklüğü (1 kilo et 10 liradır), gerek barınma giderlerinin azlığı (ev kiraları 200-400 dolar arasında, yurt ücretleri yıllık 200-500 dolar arasında değişmektedir) Ukrayna’yı öğrenci […]

   Ukrayna’da Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’da veterinerlik üniversitesi hemen hemen  Ukrayna’nın tüm şehirlerinde mevcuttur. Ukrayna’da veterinerlik eğitimi almak için Türkiye’de lise mezunu olmanız yeterlidir. Yani hayalinizdeki mesleği her hangi bir sınava tabi tutulmadan üniversite mezunu olabilirsiniz . Ukrayna Devlet Veterinerlik Üniversitesi Ukrayna’nın güneyindeki en eski devlet Veterinerlik yüksek öğrenim kurumudur. 1918’de bir Veterinerlik enstitüsü olarak kurulan 2001’de […]

   Ukrayna’da Yaşam Ukrayna’da yaşam bir çok ülkeye göre daha ekonomik ve daha avantajlı Ukraynadaki üniversitelerin çoğu dünya sıralamasında olup mavi diploma vermektedir mavi diploma ise dünyanın her yerinde geçerli olan bir diploma yanı mezun olduğunuz takdirde Avrupa’da çalışabilirsiniz bunun yanı sıra Ukrayna ekonomik bir ülke olup ve Avrupa şartlarında okuyorsunuz . Ukrayna’da Yaşam Ukraynada yaşayan […]

   Ukraynada okumak için gerekli belgeler  Ukraynada okumak için her hangi bir sınava tabi tutulmadan sadece lise diplomsı ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz . Mezun olduğunuz takdirde okuduğunuz bölümün şartları sınavsa sınava tabi tutulur yoksa doğrudan denklik tescil belgesi alırsınız Ukrayna’da Okumak İçin Gerekli Belgeler LİSE DİPLOMASI TRANSKRİPT  (lise not dökümü 1,2,3,4 dönemli yıl sonu notlarını gösteren […]

   Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi, Ukrayna’nın kuzeydoğusunda bulunan Sumy şehrinde kurulmuş, Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1. derece akreditasyona sahip ve aynı zamanda Türkiye Yüksek Öğretim Kurumu tarafından tanınan ve dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisinde olması nedeniyle sınavsız denklik hakkı eden bir devlet üniversitesidir. Üniversite bünyesinde 1100’dan fazla öğretim görevlisi tam ve eksiksiz idari, akademik […]

   Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği  Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği okumak için sadece babil eğitim ile iletişime geçmeniz yeterlidir .Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği için her hangi bir sınav şartı aranmadan sadece lise diploması ile hayalinizdeki bölümü okuyabilirsiniz yapmanız gereken gerekli evrakları hazırlayıp babil eğitimin her hangi bir şubesine teslim edebilirsiniz Ukrayna’da Bilgisayar ve Yazılım […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı