Arama Yapın

Ukrayna’da Eğitim Prosedürü

Ukrayna’da eğitim yazılarımıza göz attınız, Ukrayna’daki üniversitelerimiz hakkında bilginiz var, sıra geldi üniversite seçimine.

Üniversite seçiminden önce hangi bölümde okumak istediğinizi belirlemeniz çok önemli. Tıp, eczacılık, mühendislik, mimarlık ya da hayalinizdeki bir başka bölüm…

Hangi bölümde okumak istediğinizi belirlemenizin ardından dil yeterlilik konusu karşımıza çıkacak. Rusça ya da İngilizce bilmiyor ya da bildiğinizi herhangi bir uluslararası belge ile ispatlayamıyorsanız herhangi bir Ukrayna üniversitesinde seçtiğiniz bölüme göre hazırlık eğitimi alacaksınız. Hazırlık eğitiminiz sadece dil üzerine değil, seçeceğiniz bölümün alan derslerini de içerecek. Örneğin bilgisayar mühendisliğini seçecekseniz hazırlık sınıfında Rusça Matematik, Kimya, Fizik ve İnformatik dersi alacaksınız. Hazırlık eğitiminiz süresinde maksimum 20 kişilik gruplarda olmak üzere alan dersi öğretmenleri tarafından dersler alacak ve belirli periyotlarla sınava tabii tutulacaksınız. Bu süre genellikle yılda 3 keredir. Eğer her şey yolunda gidiyor ve üniversite düzeyinde herhangi bir problem yaşamadıysanız mezuniyet sınavına girecek, bu sınavın ardından hazırlık sertifikanızı alacaksınız. Bu sertifika ile istediğiniz herhangi bir üniversiteye kaydınızı yaptırabilirsiniz.

Evrakların hazırlanması
Ukrayna’da üniversite eğitimine başlayabilmeniz için bazı evrakları hazırlamanız gerekiyor. Bu evrakların içerisinde lise diploması, lise not dökümü gibi evraklar yer almaktadır. Gerekli tüm evrakları görüntülemek için lütfen buraya tıklayınız.

Tercüme, davetiye ve vize işlemleri
Evraklarınızın elimize ulaştığı anda noter onaylı tercüme işlemleri yapılacak. Bu evraklar ile üniversiteniz ile görüşülüp üniversitede öğrenim görebileceğinize dair daveyiye alınacak. Bu davetiyenin alınmasının ardından öğrenci vizesi işlemlerinizi başlatacağız. Öğrenci vizeniz takribi 10 gün içerisinde hazır olacaktır.

Ukrayna’ya uçuş
Öğrenci vizenizin hazırlanmasının ardından eğitim öğretim yılı başlangıcında Ukrayna’ya gidebileceksiniz. Ukrayna’ya indiğiniz anda danışmanlarımız tarafından karşılanacak ve üniversite kayıt işlemleriniz başlatılacak. Çevreyi en hızlı sürede tanımanız sağlanacak ve rehberlik verilecektir. Üniversite ve yurt kayıt işlemlerinizin ardından Ukrayna’daki üniversitenize başlayabilirsiniz.

Ukrayna’daki üniversite eğitiminiz
Ukrayna’da başarılı ve verimli bir üniversite eğitimi için sizinle ve üniversitenizle düzenli olarak iletişim halinde olacağız. Bir başka deyişle üniversiteniz bizi veliniz olarak görecek eksik olduğunuz konuları, atılması gereken adımları ya da yapılması gereken şeyleri bize bildirecektir. Üniversite yaşamınız boyunca kayıpsız ve tam verimli bir mezuniyet geçirmeniz en önemli dileğimizidir.

Mezuniyet sonrası
Ukrayna’da herhangi bir üniversiteden mezun olduğunuzda karşınıza çıkacak tek şey ya da yapılması gereken tek şey Türkiye denkliğini almaktır. 2016 yazında Yüksek Öğretim Kurumu kararına göre dünya sıralaması ilk binde olan üniversitelerden mezun olan öğrencilerimiz sınavsız ve şartsız olarak denklik alabilecekler. Bu nedenle üniversite seçiminizde en çok dikkat etmeniz gereken konu seçtiğiniz üniversitenin ilk binde olup olmadığıdır. Gerekli bilgiyi danışmanlarımızla iletişime geçmeniz durumunda alabileceksiniz fakat aynı zamanda buraya tıklayarak ön bilgi alabilirsiniz.

İş hayatı
Bir denkliğe, en az iki yabancı dile ve donanımlı biri olarak iş hayatındaki avantajınızı kullanacağınız bir Ukrayna üniversitesi diplomasına sahip oldunuz. Bu avantajlarınızı kullanarak iş hayatında rakiplerinizi gerinize atabilirsiniz.

Bu aşamaya kadar Babil Eğitim olarak elimizden geleni yaptık. Unutmayınız ki uluslararası eğitim danışmanlığı okul kaydını yapana kadar değil iş hayatına atılana kadardır.

Ukrayna’da üniversite eğitimi ve Ukrayna üniversiteleri ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0543 872 13 04
0543 872 13 03
Urfa Bölge Ofisimiz
0212 570 82 83
0506 282 15 15
0505 485 00 21

Telefonunuzu bırakın

  Adınız

  E posta adresiniz

  Telefon numaranız

  Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
  e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

  Mesaj bırakın

   Adınız

   E posta adresiniz

   Telefon numaranız

   Mesajınız

   Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
   e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   karazin devlet üniversitesi- karazin tıp üniversitesi
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Odessa'da üniversite okumak ve Odessa üniversitelerinin ve Odessa'da yaşamın diğer şehir ve üniversitelere göre artılarını bu yazıda bulabilirsiniz.
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Odessa Tıp Üniversitesi hakkında bilgiler ve üniversite eğitim harçları. İngilizce eğitim dili ve birçok olanakla beraber kaliteli ve ekonomik tıp, eczacılık ve diş hekimliği eğitimi.
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Ukrayna'da eğitim almak,Yurtdışında, Ukrayna'da üniversite eğitimi almak için istenen koşullar nelerdir? Üniversite eğitimi almak için hangi koşullara sahip olmam gerekiyor?
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi (Sumy State University) 4 yıllık lisans ve yüksek lisans programları için resmi en güncel fiyat listesi. Eğitim harçları. Sumy Devlet Üniversitesi bölümleri hakkında merak ettikleriniz.
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Ukrayna'da sınavsız ve şartsız hukuk bölümünde lisans tamamlama olanakları bulunuyor. Bunun için iki yıllık bir program mezunu olmanız yeterli!
   Ukrayna'da Üniversite Eğitimi
   Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak öğrencilerimize çeşitli alternatiflerle şartları sunuyoruz. Ukrayna'da üniversite eğitimi hizmetimizi Sumy, Kiev, Odessa ve Ukrayna'nın diğer şehirlerinde sürdürmekteyiz. Ukrayna'da üniversite eğitimi ekonomik şartlarından dolayı, ilk bindeki üniversiteleri ile başarılı, Sovyet eğitim sistemi geçmişine sahip, Rusça gibi evrensel ve aranan bir dilde eğitim vermesinden ve Türkiye'den Ukrayna'da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimize başvuru ve kayıt açısından diğer ülkere göre daha kolay olması Türkiye'den giden öğrencilerimiz için Ukrayna'yı büyük bir avantaj haline getirmektedir. Ukrayna'da üniversite eğitimi almak istiyorsanız Türkiye'den hangi alandan mezun olduğuna bakılmaksızın üniversiteler tarafından verilen hazırlık eğitimi sonrası istediğiniz üniversite bölümüne kaydınızı yaptırabilirsiniz. Ukrayna'da hazırlık sınıflarında sadece Rusça dil eğitimi değil, seçeceğiniz bölüme göre dersler de almaktasınız. Örneğin mühendislik seçecek bir öğrenci hazırlıkta fizik, kimya ve matematik derslerini de alır. Bu dersler bilimsel terimlerin Rusça karşılıklarını öğrenmeniz için çok önemlidir. Aksi halde üniversite yaşamınıza başladığınızda bu terimlerin eksikliği nedeniyle derslerinizde anlama güçlüğü çekebilirsiniz. Ukrayna'da üniversite eğitimi sadece yeni lise mezunu öğrencilerimiz için değil, Türkiye'de iki yıllık bir program bitirmiş öğrencilerimiz için lisans tamamlama programları (örneğin adalet okumuş bir öğrenci için hukuk), Türkiye'de üniversite eğitimini tamamlamış bir öğrenci için yüksek lisans, Türkiye'de yüksek lisans eğitimini tamamlamış bir öğrenci için ise doktora programları mevcuttur. Bu eğitim programlarının her aşamasında Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yanınızda olacağız. Ukrayna'da üniversite eğitimi Ukrayna'da eğitim, Ukrayna üniversiteleri ve Ukrayna ile herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız olduğunda ya da herhangi bir konuda kafanıza en ufak bir şey takıldığında danışmanlarımızla iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. [200]

   SON EKLENENLER

   Per tutti noi uomini, è spesso tenacia identificare il proprio corpo vocabolario segni e sintomi di una femmina mentre stiamo interagendo con la signora. D’altra parte, femmine effettivamente un tutto naturale mezzo di vedere corretto maschio linguaggio del corpo, e sono in aggiunta naturalmente attratto da ragazzi solo chi comunicare. Hanno un semplice tempo raccogliendo […]

   ¿Podría ser siempre desafortunado acerca de citas en línea? O ¿usted invertir varias horas pensando qué debe hacer cuándo sitios de citas en línea falla? Bueno, estás en buena negocio. Sitios de citas en línea no están disponibles naturalmente para cualquiera o para todos. Es una habilidad y tener bueno en se necesita ensayar. Muy […]

   There is lots of discuss going around about hookup online dating sites in addition to their pros and cons. These cons and pros range between an individual to another in the direction they perspective online dating. But the facts truly about hookup courting that folks find attractive? These lines will feel in the cons and […]

   Sembra tutti con il suo mama ha molti particolare comprensione su amore davvero e connessioni… se non hai 19 anni o più giovane. Allora il tuo informazione lavora asciugato. È come se persone non notare che hai davvero online dating problemi tuoi! Grazie al cielo, ce ne sono molti eccezionale fonti disponibili da scegliere che […]

   Der Short Variation: Harris County Markt Wellness Zubehör zahlreiche nützliche Lösungen und Programme, die einkommensschwachen Menschen innerhalb Houston region ansehen. Die Frauen, Säuglinge, und Kinder (WIC) System ist tatsächlich eine Primäre beispielhaftem Beispiel von genau Gesundheitswesen Angestellte geben geeignet Einzelpersonen die Quellen sie müssen erhöhen gesund Jugendliche. WIC bietet Ernährung Krankheit von innerhalb der Texas […]

   Really Does She Want You To Approach Her? Discover How Exactly To Inform Practical Question The Answer Hi Sammy, Yes. I really do involve some specific tips. Before I get in their mind, I’m going to provide you with some crucial guidance regarding the basic subject of speaking with women in pubs. Although it may […]

   No hay absolutamente duda de que Latina las mujeres son varios de los más hermosos en todo el mundo. Han sido identificados y reconocidos con respecto a su encanto, adorable personajes y son adorados en todo el mundo. Quieres satisfacer a una mujer latina? Latina Estadounidense Cupido podría ser el hecho lo que está buscando! […]

   Reader matter: i am dating a woman for approximately 24 months (we’re both in our very own 40s) and all the rest of it is excellent, except i believe she actually is cheating on me personally. I live and function about four-hours away might only meet up together with her about half with the days […]

   The brief type: For singles who have the herpes virus (HSV), it can feel dating never will be as it was before they certainly were detected. But on HSVBuddies.com, singles with herpes are without the stigma of obtaining an STD. Courtesy robust look features and easy profile creation, singles possess opportunity to relate to an […]

   Quiero probar Algo Salvaje chicas en Úbedatre las sábanas? descubrir Cómo Preguntarle a ella Entre ventajas de tener alguien está recibiendo probar algo nuevo, sexualmente. Puede haber una fantasía que has tenido desde escuela? ¿Una situación sexual has tenido siempre reflexionaste? ¿Quiere explorar algo tiene simplemente notado en pornografía? Pero descubrir la cosa: Tener esa […]

   EOD | WEB AGENCY
   7/24 Bilgi & Çağrı Merkezi
   WhatsApp Soru Hattı